Elektrikli Hasta Yatağı Fiyatları

Ekonomik hasta yatakları
Ekonomik hasta yatakları

Hasta bakımında hasta yataklarının konforlu olması en önemli unsurdur. Rahat bir şekilde kullanılan ve hijyenik olan yatanlar tercih sebebidir. Uzun vadede, yatak ile ilgili herhangi bir sorun meydana gelmeyecektir. Yatak sistem olarak dayanıklıdır ve uzun vadede kullanılabilir. Yatağın en ve boyu hastanın vücut yapısı ile uyumludur.

Hasta yatağa uzandığı andan itibaren, yatak hastanın beden şeklini alıyor. Ortopedik özelliği, yatağın daha korunaklı olmasını destekler. Ayrıca yatağın modeli, bütün ölçülere uyumludur. Otururken yemek yemek için 45 derece açı boyutu kullanılmalıdır. Sağlık durumu ağır olan hastalar için çok faydalıdır. Hastanın kısıtlı olarak hareket edebildiği alanlar, hasta yatağı sayesinde zamanla genişler. Yatağın yapısı yatış konusunda önemlidir.

Hasta Yatağı Neden Kullanılır? 

Aniden ortaya çıkan hastalıklar ve ağır kazalar hasta yatağının kullanmak zorunda bırakabilir. Özellikle sağlık durumu ağır olan insanlar için kullanmak zaruri bir hale gelebilir. Trafik kazası, ağır travma hasta yatağına uzun süre mahkum edebilir. Geçen zaman içinde, hasta yatağının rahat ve konforlu olması gerekiyor. Eğer ki yatak rahatsa, hasta zamanı daha kaliteli bir şekilde geçirir.

Hasta yatağı kullanım alanı
Hasta yatağı kullanım alanı

Hasta yatağı rahatsız ederse, hasta mutlu bir yaşam süremez. Hasta yatakları bu nedenle tamamen ortopedik özelliklere sahip olarak üretilmiştir. İçeriğinde doğal malzemeler bulunuyor. Yaparken, insan bedenine zarar vermemesi adına yumuşak silikonlar kullanılmıştır. Yükseklik ve alan konusunda hasta bedeni ile uyum içerisindedir.

Hasta Yatağının Temizliği 

Durumu ağır ve zorlu olan hastalar için yatak kullanmak mecburi duruma geliyor. Yatağın her daim kullanılması kaliteli yapısı sayesindedir. Yüksek ve enlem uygunluğu konforlu bir uzanma sağlıyor. Bedende yatakta uzanırken ağrı, sızı veya yanma oluşmaz. Sıradan yataklar, bedende ağrı ve kamburluk oluşturur.

Beden deformasyonu, hastalığın ileri seviyelere gitmesine neden oluyor. Hastalık ilerlemesi, hasta yakınları için de zorludur. Yatak ne kadar çok uzun ömürlü olursa, sağlığa kavuşmak bir o kadar kolay olur. Yatağa bağlı kalmak hastalığın prognozuna göre değişir. Bazen hasta yatalak olur ve uzun süre yatar. Bazen ise kısa süreli yatması yeterli olur. Bunun için hastaya uygun yatak seçilmelidir.

Hasta Yatağı Taşıma Kapasitesi 

Hasta yatağının taşıma kapasitesi oldukça fazladır. Yatak 160 kilogramağırlığa kadar hasta taşıyor. Hastalık nedeni ile obezite olan bir insan sıradan bir yatakta uyuyamaz ve zaman geçiremez. Hasta yatağı taşıma kapasitesi fazladır. Yatağın sağ ve sol taraflarında korkuluk vardır. Korkuluk ayağa kalkabilmek için ideal bir özelliktir.

Evde bakımı yapılabilen hastalara, vücutlarına uygun olan yatak temin edilebilir. Her yatağın tasarımı aynı değildir. Tasarımda kiralık hasta yatağı modelleri ve fiyatlar aynı kalmıyor. Üretim sırasında en sağlıklı ve dayanıklı malzeme kullanılmıştır. Hasta yakınları hastane, ev veya başka ortamda daha rahat ederler. Bakım verdikleri kişiye daha fazla destek olurlar.

Hasta Yataklarının Fiyatları 

Hasta yatakları ihtiyaç ve fonksiyonelliğe göre fiyatı sabit kalmıyor. İçeriğinde kullanılan malzemeler, uzun ömrü ve işlevselliği fiyatları değiştiriyor. Üretim işlemi yapılırken en sağlıklı malzeme türü seçiliyor. Hijyenik ve temizlenebilir olması sıradan yataklara göre fark yaratıyor. Hasta yatağı satın almak veya kiralamak farklı ücretleri meydana getirir. Hastanın, hastalık seyrine göre tercihte bulunmak çok daha avantajlı olabilir.

Uygun fiyatlı hasta yatakları
Uygun fiyatlı hasta yatakları

Hasta yatağı kiralama fiyatları bütçeleri çok fazla sarsacak seviyede değildir. Her bireyin kendi bütçesine göre ödeyeceği tutarda yatak mevcuttur. Özellikle hareket eden bir yapısının olması, alım ihtiyacını oluşturuyor. Hastanede maddi anlamda zorluk çeken hasta yakınları, yatak satın alırken kolaylık yaşayabilir.

Hasta Yataklarının Tasarımları 

Hasta yataklarının kendisine özel yan korkulukları bulunuyor. Hastanın düşmesine engel olduğu için hastaya ve hasta yakınlarına güven aşılıyor. Hastanın yatarken baş kısmının rahat olması gerekiyor. Bunun için anatomik özelliğe sahip bir yastık tasarım edilmiştir. Hastaların yatağa kolayca erişebilmeleri adına yatağın yerden yüksekliği çok fazla olmamalıdır. Orta düzeyde olması, yatağa rahatça oturmasını ve yatabilmesini sağlar. Ayak ve baş kısmında destek kısmı var olduğu için, istediği zaman inebilir ve çıkabilir.

Ayrıca kendi başına hareket etmesi, vücudun hareketsiz kalmasına engel oluyor. Her yatağın kendine özel tasarımları bulunuyor. Hastalık cinsine göre yatak tercihi yapılabilir. Yatalak olan bir insan ile, kısa süreli hasta yatağı kullanan insanın ihtiyaçları farklıdır. Bu nedenle yatak tercihi yapılırken, kullanım süresi, hastalık türü, konforu göz önünde bulundurulmalıdır.

Hasta Yatağının Hastalık Sürecinde Etkileri 

Hasta yatakları, hastaya adeta yol arkadaşlığı yapıyor. Bedeninde başı yaraları oluşmaması için hareketli hava kanalları işlevini görüyor. 2,3,4 motorlu hasta yatakları vardır. Fonksiyonelliği ve gücü her birinin ayrıdır. Hasta yatakları sadece hasta olan insanlar için imal edilmemiştir. Yaşlı hastaların daha konfor içinde zaman geçirmeleri adına da kullanılıyor.

Huzur evlerinde hasta yataklarında çokça vardır. Hasta yatağının gece uykularını düzene soktuğu biliniyor. Uygun hava kanalları bel ve omurilik kısmında kan akışının aktif olarak dolaşımını sağlıyor. Kan dolaşımı, aktif olarak gerçekleşirse organlar görevlerini yerine getiriyor.

Hasta Yatağı ve Psikoloji 

İyileşme yolunda tercih edilen yataklar, hastaların psikolojisini önemli miktarda etkiliyor. Hasta yataklarının omurilik sinir sistemine doğru bir şekilde etki etmesi, vücut içerisinde oksitosin mutluluk hormonu salgılıyor. Hormon sayesinde hasta kendisini gün içerisinde daha mutlu ve zinde hissediyor. Yatak ortopedik olduğu için, hasta yatağa dümdüz bir şekilde uzanabilir. Düz uzanmak, kanın vücutta daha rahat dolaşmasın sağlıyor. İnsan sağlığı açısından bu denli faydası olan yataklar, zaman kaybetmeden alınmalıdır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir