Hasta Yakınlarının Yatak Seçimi Nasıl Olması Gerekir?

Elektrikli hastane yatakları
Elektrikli hastane yatakları

Hasta yakınları tarafından seçilen hasta yatağı modelleri hastanın sağlığı için ve sağlık problemine uygun seçim yapmaları gerekir. Uzman doktor tarafında öngörülen yatış pozisyonuna yatağan ayarlanmasına dikkat edilmesi gerekir. Hasta yatağından, başkası tarafında yardımı almadan kolay bir şekilde elektronik kumandayı kullanarak istediği pozisyona gelebilir. Hasta aynı şekilde elektronik kumandayı kullanarak yatağı kendine göre ayarlayabilir. Devamlı yatağa bağımlı olan hastalar için elektronik yatak büyük önem taşır. Hastanın zor olan günlük yaşantısını çok kolaylaştırır.

Elektrikli Hasta Yatakları Yeteri Kadar Güvenli Mi?

Elektrikli hasta yatakları oldukça güvenlidir. Ama bu durum seçmiş olduğunuz marka ile alakalıdır. Kaliteli bir ürüne sahipseniz içiniz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Kalitesiz ürünler de elektronik aksam da sorunlar yaşanabilir. Bu sorunlar yangın gibi tehlikelere neden olabilir. Evde hasta yatağı ya da diğer medikal aletler uzun dönemde kullanmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç ayrıntı vardır. Bu ayrıntılardan bir tanesi ürününüzün bakımlarını zamanında yaptırmanız gerekir.

Elektrik motorlu yataklar
Elektrik motorlu yataklar

Elektrikli hasta yatakları mekanik bir aksamı olduğu için uzun dönem kullanımlarda mekanik aksamlarında yıpranma, aşınma ve metal yorgunluk meydana gelebilir. Gerekli bakımları düzenli olarak alanında uzman kişilere yaptırdığınız zaman elektrikli hasta yatağınızı sorunsuz uzun süre kullanabilirsiniz.

Elektrikli Hasta Yataklarına Entegre Edilebilen Ürünler Hangileridir

Kullanmış olduğunuz elektrikli hasta yatağı özellikleri doğrultusunda yatağınıza hastanın mevcut durumuna ve ihtiyacına göre yan ürünler entegre edilebilir. Bunlar şu şekilde yapılabilir. Astım hastaları için oksijen tüpü alanı ve tesisat eklenebilir. Serum tedavisi gerekli olan hastalar için ekipmanlar montajlanacak alan bulunur. Yatağı kolaylıkla taşınması için tekerlek yerleri ve başka özellikler entegre edilmesi mümkündür.

Elektrikli hasta yatakları uzman bir şekilde hazırlanmış, hastanın rahatını sağlamak maksadı ile hastanın iyileşme süresi ne katkıda bulunan aletlerdir. Bu yataklar hastalara en üst düzeyde kolaylık sunar. Özellikle sağlık kuruluşlarında yüksek oranda kullanılan bu yatakların satın alırken fiyatları yüksektir fakat söz konusu sağlık olması durumunda hastanın iyileşme sürecine katkıda bulunmak için hasta yatağı fiyatları ikinci plana atılır. Kaliteli güvenli ve ergonomik hastanın ihtiyacı doğrultusunda hasta yatakları satın alınabilir.

Tam Elektrikli Hasta Yatağının Faydaları

Tam elektrikli yataklar bütün hareket ve ayarlar için elektrik gücü ile çalışır. Elektrikli hasta yatağı kiralama modelleri yatağa giden enerjinin aksaması durumunda manuel ya da pil ile çalışan bataryaya sahiptir. Bu hasta yatakları kumanda kullanımı sayesinde yatağı uygun yatış durumuna ya da alçaltılıp yükseltilmesi, ayarlanırken hastaya daha fazla kullanım olanağı sunmuş olur. Bu yatakların motor yapısı manuel hasta yatağı seçenekleri ile karşılaştırıldığında onları, biraz daha az maliyetli duruma getirir.

Rahatlığın ve kullanım avantajlarının büyük bir kısmı sayesinde tam elektrikli hasta yatakları, özellikle hastane yatakları içinde de en yaygın ve en çok kullanılan yatak modelleri arasındadır. İsimlerinden de anlaşılacağı üzere yarı elektrikli hasta yatakları ve tam elektrikli hasta yataklar kullanıcının yatay duruş, yükseklik ve hareket ayarlamasında yardımcı olması için az miktarda elektrik enerjisi tüketirler. Hasta yatakların da bulunması gereken bir diğer özellikler ise ayak bölgesinin hastanın ihtiyacına göre ayarlanabilir olmasıdır.

Hastanın sağa yada sola rahat bir şekilde dönmesini sağlayan yatak modelleri de mevcuttur. Bu yataklarda özellik ne kadar çoksa hasta yatağı fiyatları da ona göre fazladır. Kendi bütçenize en uygun fiyatlarda aradığınız özellikle hasta yatak modellerine ulaşabilirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir