Hasta Yatağı Nasıl Çalışır?

Elektrikli hasta yatakları
Elektrikli hasta yatakları

Günümüzde pek çok farklı model ve tipte hasta yataklarını görmeniz mümkün. Ancak modern hastanelerde ve pek çok evde artık motorlu hasta yatakları kullanılıyor. Bunlar hem hastanın hem de hastaya bakmak durumunda olan kişilerin hayatlarını oldukça kolaylaştırıyor.

Motorlu hasta yatağı modelleri pek çok hareket kabiliyetine sahip oldukları için işinizi büyük oranda kolaylaştıracaktır. Bu yatakların baş ve ayak kısımları her zaman temizlenebilir ve çıkarılabilir. Yatağın yüksekliği yaklaşık 45 cm’dir. Boyun uzunluğu 90 cm, normal yüksekliği 190 cm’dir. Hijyen sağlamak için fırın boyasından yapılmıştır. Yatağın pratik bir şekilde hareket edebilmesi için yönünü değiştiren tekerlekleri vardır.

Tekerlekler metalden yapılmıştır ve dış kısmı yumuşak plastik bir yapı ile desteklenmiştir. Yatak istenildiği zaman başka bir yere taşınabilir. Tekerlekler her yöne 360 derece dönüş sağladığından hasta bakıcıları için kolaylık sağlar. Siz sadece karar verin ve hasta yatağı kiralama fiyatları konusunu bize bırakın. Sizler için en ideal şartları sunuyoruz.

Hasta Yatakları Kolay Taşınır mı?

İhtiyacınız olan hasta yatağı satın almayı düşündüğünüzde en çok merak edilen konulardan biri de hasta yatağının taşınıp taşınamayacağı olmaktadır. Elbette hastanızın tedavi süreci uzun sürecekse zaman zaman oda ve mekân değişikliği isteyebilirsiniz. Böyle durumlarda hasta ile birlikte yatağının da taşınması gündeme gelecek. Peki, hasta yatakları kolay taşınabilir mi?

Taşınabilir hasta yatakları
Taşınabilir hasta yatakları

Elbette bu sorunun cevabı evet olacaktır. Çünkü hasta yatakları güçlü ve kaliteli bir tekerlek mekanizmasına sahiptir ve frenini açtıktan sonra rahatlıkla tekerlekleri ile hareket ettirebilirsiniz. Örneğin odasında yatmaktan sıkılan hastanızı bir süre için salona çıkartmak ya da havalar iyi ise balkona çıkartmak isteyebilirsiniz. Eğer ki evinizin zemini tekerlekler için müsait ise yatağı kolaylıkla sürerek taşıyabilirsiniz.

Zemin şartları müsait değilse ya da bir kattan bir üst ya da alt kata taşımanız gerekiyorsa bu durumda yatağı söküp yeniden kurmanız gerekecek. Bu durumda da hiç telaş etmeyin. Hasta yatağı modelleri kolaylıkla sökülüp takılabilen ve hızlıca montelenebilen yapıya sahiptirler. Burada dikkat etmeniz gereken söktüğünüz her parçayı ve vidayı yeniden doğru yere takmanızdır. Kolaylıkla söktüğünüz yatağı parçalara ayırıp, taşıdıktan sonra yine kolaylıkla tekrar birleştirebilirsiniz.

Hasta Yatakları Pahalı mı?

Gerçekten kaliteli ve kullanışlı bir hata yatağına ihtiyacınız varsa hemen hasta yatağı fiyatları aklınıza gelecektir. Başta da bahsettiğimiz gibi pek çok model ve türde hata yatağı bulmanız mümkün. Burada dikkat edilmesi gereken konu hatanın yaşadığı hatalığın türüdür. Fiziksel bir rahatsızlık mı yaşıyor. Vücudunda kırıklar mı var? Sürekli yatması mı gerekiyor?

Kendi başına tuvalete gidebiliyor mu? Bunlar önemli ayrıntılardır. Hasta yatağı fiyatları da ihtiyacınıza göre seçeceğiniz hasta yatağı modeline göre farklılık gösterecektir. Firmamız bu konuda izlere en doğru seçenekleri sunacak ve en uygun fiyat tekliflerini yapacaktır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir