Hasta Yataklarında Güvenlik

Motorlu hasta yatakları
Motorlu hasta yatakları

Her ne kadar hastanın durumuna göre hasta yatağı modelleri tercih edilse de bir taraftan da söz konusu yatağın güvenliğini de mutlaka dikkate almalısınız. Yatağın motor aksamının kaliteli ve kolay arıza vermeyecek olması, hastalık sürecinde bir de yatakla uğraşmak zorunda bırakmayacaktır. Ayrıca, hastanın uyurken düşmesine karşı kaliteli ve sağlam korkuluklarının bulunması, korkulukların sağlam malzemeden yapılmış olması, gerektiğinde açılıp kapanabilen olması hastanın güvenliğini azami ölçüde artırır.

Hastanın ve Hastalığın Durumuna Göre Yatak Tercihleri

En başta da ifade edildiği gibi hasta yatağı seçilirken hastanın ve geçirdiği hastalığın durumu, hastalığın hastaya verdiği rahatsızlığın çeşidine göre tercihlerde bulunmak daha doğru olacaktır. Bunu yaparken de yoğun bakım hastaları için yatak tercihleri, felçli hastalar için yatak tercihleri, normalden daha fazla kilosu olan hastalar için yatak tercihleri, kırık ve çıkıkları olan hastalar için yatak tercihleri, ameliyatlı hastalar için yatak tercihleri gibi dikkate almanız gereken konular da vardır. Hasta yatağını satın almak zorunda değilsiniz. Bütçenize daha uygun bir fiyat seçeneği olan hasta yatağı kiralama seçeneğini de değerlendirebilirsiniz.

Eğer bakmak durumunda kaldığınız hasta yoğun bakım hastası ise mutlaka motorlu yatak çeşitlerin tercih edilmelidir. Çünkü hasta hareket edemeyeceği için yatağın hareket kabiliyetinin bulunması şart. Olası bir olumsuzluk anında hastaya veya olumsuz duruma müdahale için motorlu yatak tercih etmelisiniz.

Hasta yatağı satış mağazası
Hasta yatağı satış mağazası

Hastanın yattığı alanda hastalıkla ilgili olmayan dış çevreden kaynaklanan olumsuzluklar da yaşanabilir. Örneğin deprem, sel su baskını, yangın ve benzeri durumlarda yoğun bakım hastasının bulunduğu alandan başka bir alana taşınması gerekecektir, dolayısı ile motorlu yataklar tam da size göre imal edilmiştir. Hastaya herhangi bir kaza yaşatmadan güvenli bir ortama alınması son derece önemlidir.

Felçli Hastalar İçin Hareket Kabiliyeti Olan Hasta Yatakları

İfade edildiği gibi felçli hastalar için üretilen özel hasta yataklarını da listemizden bulmanız mümkün. Zira felçli hastaların hareket kabiliyeti son derece düşük ve yardıma muhtaç hastalardır. Onların taşınması, tuvalete götürülmesi, yemek yedirilmesi kısacası hastalığın dışındaki günlük yaşamın devam etmesi için hareket kabiliyetine sahip yatakları tercih edeceksiniz. Felçli hastaların bu hasta yatakları sayesinde yatağından kalkmadan insani ihtiyaçlarını karşılamasına olanak verilmektedir.

Hareketli hasta yatakları
Hareketli hasta yatakları

Tüm bunların yanında aşırı kilo sahibi hastalar, yerinden kalkamayan ve hatta üç beş kişinin yardımı ile bile kalkamayacak olan hastalar, vücudunda kırıkları ve çıkıkları olan hastalar, çeşitli yerlerinde yanık izleri, yara ve bere olan hastalar gibi hastalığın durumuna göre pek çok hasta çeşidini sıralamamız mümkündür. Dolayısı ile siz de en kaliteli hasta yatağını ve en doğru tercihi yaparken bizim sizler için önerdiğimiz hasta yatağı listesini mutlaka kontrol edin. Hastanız için en doğru hasta yatağını tercih edin. Tercih konusunda karar vermekte zorlanıyorsanız mutlaka bu konuda yeterliliği bulunan firmalarla iletişime geçerek bilgi alın. Örneğin bacaklarında kırıkları olan hastanın, yattığı yerden doğrulması, bile büyük sorun oluşturacaktır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir