2 Motorlu Hasta Yatağı

2 Motorlu Hasta Yatağı

2 Motorlu Hasta Yatağı Özellikleri

2 Motorlu Hasta Yatağı Çeşitleri: 

2 motorlu hasta yatağı modelleri, hastaların hem sağlık kurumlarında, hem de ev ortamında güvenle kullanacakları modellerin başında gelmektedir. Çeşitleri bulunmaktadır. ekonomik 2 motorlu yataklar, hem donanımlı, hem de fiyatları açısından bütçeyi zorlamayan modellerdir. Nikelaj korkulukları olan hasta karyolası modelleri, alüminyum korkuluklu hasta karyolaları, abs başlıklı tasarlanan hasta karyolaları, full abs donanımlı 2 motorlu hasta yatağı, lazımlık aparatlı hasta karyolaları, bu şekilde üretilen modellerdir. Hepsi de sağlıklı bir bakımın sağlanması için uygun modellerdir. 2 motorlu hasta yatağı modelleri, sağlık kurumlarında kullanılabilir, ayrıca evde hasta bakımı için de tercih edilebilir.

2 Motorlu Hasta Yatakları 

2 motorlu hasta yatağı özellikleri bakımından kullanıcıların beklentilerini karşılayan modeldir. Ölçüleri, eni, 90 cm, boyu, 190 cm, yerden yüksekliği ise 40 cm olarak tasarlanmış, ideal ölçülerdedir. Yatağın üst kısmında, son derece akıllıca düşünülmüş, hastanın teninin hava almasını sağlayan özel hava delikleri bulunmaktadır. Bu özel doku terlemenin önüne geçer, Terleme ile oluşabilen kızarıklık veya yaraların meydana gelmesini önler. Halen serum ve benzeri ürünleri alan hastalar için modelin dört bir yanında özel serum askılıkları bulunmaktadır. 2 motorlu hasta yatağı baş ve ayak kısmında, yatağın hareket etmesini sağlayan elektrik motorları bulunur. Bunlar hareket ettirilebilir ve yatak birçok pozisyona alınabilir. Elektrikle çalışan motor sistemi, kesintilere karşı pil desteklidir.

2 motorlu hasta karyolası modelinin iki yanında, dört adet amörtisör sistemli, abs malzemeden özel dizayn edilmiş korkulular bulunmaktadır. Bunlar, hastanın tutunarak kendini hareket ettirmesini sağlar, aynı zamanda koruyucu bariyerlerdir. Amörtisörleri olduğundan, hem bakan kişiler, hem de hastalar kolayca hareket ettirebilir. Temizlenmesi kolay, antibakteriyeldir. 2 motorlu hasta yatağı hareket kabiliyeti bakımından, hastanın birçok hareketi yapmasına olanak sağlar. Baş kısmı kaldırılarak yemek yenebilir, oturma pozisyonu alınabilir. Hasta bu şekilde rahat eder. 2 motorlu hasta yatağı hastaların bedenlerinin rahat etmesi için tasarlanmış ortopedik ve ergonomiktir. Tekerlekli olması, bir yandan başka bir yana 360 derece hareket ettirilmesini sağlamaktadır. Tekerlek sisteminin sabitlenme özelliği de bulunmaktadır. Hastaların tedavi süreçlerinde kullanmaları için uygundur.