3 Motorlu Hasta Yatağı

3 Motorlu Hasta Yatağı

3 Motorlu Hasta Yatakları

3 motorlu hasta yatağı üç motoru üzerinde barındırmakta olup hastanın kolayca bakılması için tasarlanmıştır. Yatağın çok sayıda özelliği bulunmakta olup piyasadaki diğer yatak modellerine göre tercih edilmektedir. Özellikle sürekli yatmak zorunda olan hastaların kullanımı için tasarlanmış olan 3 motorlu hasta yatağı diğer hastalar içinde kolayca kullanılabilmektedir. Özellikleri arasında kolay temizlenmesi ve bakteri barındırmamasının bulunması tamamen hijyenik bir ortamın hastaya sunulması için bulunmaktadır. Ayrıca hem evde hem de hastanelerde kullanılabilecek yatağın hareket kabiliyeti hastanın kolayca taşınmasını ve duruma göre baş ve ayak kısımlarının hareket ettirilmesini sağlamaktadır.

3 motorlu hasta yatağı nasıl kullanılır?

3 motorlu hasta yatağı hastaların bakımını üstlenen kişilerce kolayca kullanılabilmektedir. Ayrıca motorunun gücü sayesinde kilolu hastaların kullanımı içinde uygundur. Hasta yakınının kilolu hastaların bakımında da yatağın aşağı yukarı hareket ettirilmesini sağlamaları kolayca mümkün olmaktadır. 3 motorlu hasta yatağı normal evdeki yatakların boyutunda olup yükseklik ayarı yapılabildiği için de hasta bakıcısının kullanım kolaylığı hedeflenmiştir.

3 Motorlu Hasta Yatağı Özellikleri Nelerdir?

3 motorlu hasta yatağı yatak üzerinde bulunan hava delikleri sayesinde yatağın hava almasını sağlamaktadır. Bu sayede hastanın gribal enfeksiyon ya da yatak yaralarına maruz kalması engellenmektedir. 3 motorlu hasta yatağı üç adet piston motoru bulundurur. Bu da yatağın kolay hareket ettirilmesini sağlar. Ayrıca yatağı baş ve ayak kısımlarının hareket ettirilmesi sağlanabildiği gibi aşağı yukarı hareket ettirilmesi de sağlanmaktadır. 3 motorlu hasta yatağı dört bir tarafında serum aparatı bulundurur ve bu aparat çok sayıda hasta tarafından sadece serum için kullanılmadığından sağlam bir şekilde üretilmiştir. Ayrıca yatağın elektrik kesintileri durumunda da çalıştırılabilmesi için pille çalışması da sağlanmıştır.

3 motorlu hasta yatağı aparatlarının sökülüp takılabilmesi temizleme kolaylığı sağlar ve bu sayede hasta için temiz bir ortam sağlanmış olur. Aynı zamanda yatağın korkulukları bulunmakta olup hem hastanın güvenliği sağlanmak istenmiştir hem de bu aparatların sökülüp takılabilir olması da hastanın yataktan indirilmesi durumunda kolaylık sağlaması hedeflenmiştir. Tekerlekli olan yatağın tekerleklerinin tamamen hareketsiz konuma getirilmesi de sağlanabilmektedir. Bu da hastanın küçük kazalara maruz kalmasını engeller.