Ahşap Hasta Yatağı

Ahşap Hasta Yatağı

Ahşap Hasta Yatağı Özellikleri

Ahşap hasta yatağı, görünümünün ahşap olması sebebiyle hastalara psikolojik yönde bir destek sağlar. Ev içerisinde kullanılan bu yataklar, bulunduğu yerdeki eşyalar ile uyum sağladığından evinizi hastane odası gibi göstermez ve birçok özelliği ile hastaların en rahat şekilde ihtiyaçlarını giderecek biçimde üretilmiştir. Ahşap hasta yatağı kumandası sayesinde bütün fonksiyonları otomatik olarak sağlanabilir. Görünümü ve sağladığı kolaylık sebebiyle en çok kullanılan hasta yataklarındandır.

Ahşap Hasta Yataklarının Faydaları

Ahşap hasta yatağı sayesinde hastanız televizyon seyrederken, yemek yerken ve kişisel bakımı yapılması sırasında zorlanmadan kolayca hareket edebilmektedir. Hastanın kendini rahat hissetmesini sağlayan yatağın, ayak ve baş kısmının ayarlanabilme özelliği ile hastanın solunum sorunları ve sırt ağrıları çekmesinin önüne geçer. Ahşap hasta yatağı çok fonksiyonlu tasarımıyla hasta ve hastanın bakımı üstlenen kişiler için büyük kolaylıklar sağlar.

Ahşap Hasta Yataklarının Genel Özellikleri

Ahşap hasta karyolası kumanda yardımıyla yatağın yüksekliğinin kolay ayarlanabilme özelliğine sahip olduğundan hasta zorlanmadan yatağını kendi isteğine göre ayarlayabilir. Yatağın kenarında bulunan korkuluklar, hastanın uyku halinde ve yatak içerisindeki hareketleri sonucunda yanlışlıkla yataktan düşmesini engeller. Ahşap hasta karyolası korkulukları, aynı zamanda hastanın doğrulmak istediğinde korkuluklardan destek alarak bunu rahat bir şekilde yapmasını sağlar. Korkulukların istenildiği zaman indirilebilme özelliğiyle hastalar, gerektiği zaman yatak üzerinden kolayca başka bir yere nakledilebilir. Ahşap hasta yatağı kullanılmadığı durumlarda hastane yatakları gibi tek bir gövdesi olmadığından pratik şekilde sökülebilir.

Tekrar ihtiyaç duyulduğunda hızlıca kurup kullanılabilir. Ahşap hasta yatağının kumandası, oldukça şık ve kullanışlı bir yapıya sahiptir. Tuşların üzerinde hangi tuşun hangi işlevde kullanıldığı çok açık bir şekilde gösterilmektedir. Bu sayede yatağın hem baş kısmı hem de ayak kısmı hastanın isteğine göre ayarlanabilir. Kumanda üzerinde bir diğer özellik ise ağırlık merkezindeki sertlik ayarıdır ve bu sayede ağırlık merkezi istenildiğinde sertleştirilip yumuşatılır. Ahşap hasta yatağı hasta tarafından ihtiyaç duyulan tüm gereksinimleri sağlamaktadır.

Hastaya hastane yatağında yatıyor hissi vermediğinden hastalar psikolojik olarak kendilerini daha iyi hissederler. Ahşap hasta yatağı, hastane yatağı gibi görünmediği için istenildiği zaman normal bir baza olarak da kullanılabilir.