Elektrikli Hasta Yatağı Çalışma Sistemi

Elektrikli Hasta Yatağı Çalışma Sistemi

Bütünüyle kaliteli bir malzeme yapısı altında üretimleri gerçekleştirmek suretiyle yatakların montajının yapılması gerektiği birbirinden farklı elektrikli hasta yatağı sistemleri, kullanım açısından ise oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Çok basit ve çalışma prensibine sahip olan bu motor sistemleri, yatakların farklı yerlerine montajı yapılabilmektedir. Özel bir uzaktan kumanda sistemi bulunan bu yatak çeşitleri, gün içerisinde rahatlıkla kontrol edilebilmekte ve farklı açılarda değişik hızlarda yatakların baş bölgesi ile birlikte ayak kısmı ve asansör sistemleri rahatlıkla kontrol edilebilmektedir.

Belli bir senkronizasyon kapsamında bu hasta yatakları üzerindeki motor sistem aynı zamanda eş zamanlı olarak da yine kullanılabilmektedir. Tabii burada her yatağın farklı sayıdaki motor sistemleri bulunduğundan dolayı, çalışma prensipleri değişebilmektedir. Bu hasta yatağı çeşitlerini elde ederken mutlaka hastanın yaşadığı profiline bağlı kalarak buna göre yataklar satın alınmalıdır. Günümüzde kiralama ya da satın alma işlemi kapsamında uygun bütçeler dahilde elde edilebilecek olan bu yatak çeşitleri, kısa süreli bakıma ihtiyaç duyan hastalar ile birlikte uzun süreli yatmak zorunda olan kişiler adına rahatlıkla değerlendirilmektedir.

Elektrikli sistem kapsamında yatak çeşitleri

Tamamen elektrikli bir sistem ile çalışan ve mutlaka elektriğin bulunduğu yakın noktalara yerleştirilmesi gereken bu elektrikli hasta yatağı çeşitleri, günümüzde hastalar için büyük bir öneme sahiptir. Gün içerisinde ortak şekilde bütün hastaların yapması gerektiği aktivitelerin rahatlıkla gerçekleştirilmesine imkan tanıyan bu yataklar, hassas bir aksan yapı altında üretimleri yapılmaktadır. Çok farklı aşamaları ve detayları bulunan bu hasta yatakları çeşitleri, mutlaka özel olarak fabrikasyon kapsamında titiz bir işçilik ile hazırlanması büyük bir önem arz etmektedir.

Özellikle de gün içerisinde sabahtan akşama kadar yoğun bir şekilde kullanılacağı düşünülürse, mutlaka bu hasta yatağı seçenekleri kaliteli malzemeler eşliğinde hazırlanmış şekilde elde edilmelidir. En çok da günümüzde fabrikasyon olarak da doğrudan halkın satış ya da kiralama seçeneği dahilinde sunulan yatak çeşitleri kullanılması büyük bir önem arz eder. Sadece hasta yatak çeşitlerinin üretimi ile ilgilenen firmalardan bunları elde etmek, uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanım imkanını da yanında getirmektedir.

Hasta yataklarının motor sistemlerinin çalışma prensipleri

Birbirinden farklı özelliklere sahip olarak üretimleri gerçekleştiren elektrikli hasta yatağı çeşitleri, genel olarak elektrikle çalışan bu motor sistemlerine verilen isimdir. Çok kolay bir şekilde gün içerisinde yatakların belirli açılarda ve farklı hızlarda ayarlanmasında imkan tanıyan bu sistemler sayesinde, hasta yerinden dahi kıpırdamadan tamamen oturur pozisyona gelme şansını elde edebilmektedir. Bu sayede hastalar herhangi bir şekilde ilaç saatlerini ve yemek zamanlarını kaçırmadan keyifli bir şekilde bunları yapabilmektedirler.

Aynı zamanda ruhsal bir yapı içerisinde de fiziksel olduğu gibi iyileşme süreci adına televizyon seyretme veya gazete ile kitap okuma gibi aktiviteler de gün içerisinde rahatlıkla yapabilmektedirler. Bu şekilde hasta yatakları hastaların tedavi süreçlerinin daha hızlı bir şekilde devam etmesine ve kısa sürede ayak kalkmalarına imkan tanımaktadır. Üstelik buna daha güçlü bir destek olunması adına asansör sistemleri sayesinde hastaların ayak tabanlarını zemine düzgün bir şekilde basarak sorunsuz olarak da kalkabilmelerine fırsat vermektedir. Bu şekilde onlara bakanlar da yine sırtları ağrımadan bu hasta yatağı seçenekleri dahilinde rahatlıkla bakımları gerçekleştirebilmektedir.

Yatalak hastalar için elektrikli hasta yatakları

Özellikle felçli hastalar ya da yaşlı insanlar için bu elektrikli hasta yatağı çeşitleri büyük bir önem taşır. Yerinden pek fazla kıpırdayamayan yatalak hastalar, bu sayede herhangi bir problem yaşamadan rahatlıkla gün içerisinde gerekli olan tüm aktiviteler yapılmasına fırsat bulabilmektedir. Özellikle bu hasta yatakları üzerinde mutlaka böyle hastalar için çağrı düğmesi ile birlikte tuvalet ve lavabo özel bir şekilde tasarım yapılmış olarak elde edilmelidir. Bu sayede hastalar hiçbir şekilde yataktan kıpırdamadan işlemleri gerçekleştirilmesine imkan yakalayabilmektedir.

Tabii hasta yatağı seçenekleri dahilinde yatakların tamamen antibakteriyel bir özellik ile hazırlanması da böylesi dönemlerde bünyeleri zayıf alan hastalar herhangi bir mikrop kapmadan tedavi süreçlerini atlatabilmektedirler. Elektrik sistemleri ile çalışan ve hastaların iyileşme süreçlerine büyük bir katkı sağlayan bu yatak seçenekleri, günümüzde çok uygun fiyatlar kapsamında kiralama veya satın alma işlemi altında elde edebilmektedir. Burada önemli olan hastanın yaşadığı problemler ve buna göre farklı fonksiyon ile parçalar dahilinde yataklar kullanılmasıdır.

Elektrikli Hasta Yatağı Hasta Karyolası

Elektrikli Hasta Yatağı Hasta Karyolası

Hastalar için maksimum konforun sağlaması ve onların iyileşme süreçlerinin daha hızlı bir şekilde devam edebilmesi adına üretimleri gerçekleştirilen birbirinden değişik hasta karyolası modelleri, özellikle elektrikli tasarımları altında hazırlanarak birçok değişik özelliği de yanında getirmektedir. Bunların elektrikli olmasının temel sebebi motor sistemlerin bulunmasıdır.

Yani bu motor sistemleri ile birlikte hasta yatağı çeşitleri rahat bir biçimde baş bölgesinden ve ayak kısmından hareket ederek hastanın gün içerisinde yapması gereken işlemleri daha kolay bir biçimde gerçekleşmesi imkan vermektedir. O yüzden imalatı gerçekleştirilirken, tamamen uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen bu hasta karyolası çeşitleri, değişik hızlarda ve açılarda yukarı aşağı hareket ettirmek suretiyle hastanın değişik aktiviteler de gerçekleştirmesine fırsat verir. Bu aktiviteler dahilinde en başta ilaçları düzgün bir şekilde almak ve yemek vardır.

İkinci durum ise hastanın gün içerisinde canının sıkılmaması için gerçekleştirmesi gerektiği telefonla ilgilenmek ya da kitap okumak gibi değişik alternatifleri de gerçekleştirmesini imkan verilmesidir. O yüzden birçok değişik özelliklere sahip olarak bu elektrikli hasta yatağı çeşitleri, özellikle motor sistemlerini tamamen kaliteli şekilde yapılmış olarak montajı gerçekleştirilmiş biçimde alınmasına büyük bir önem arz etmektedir.

Kaliteli bir şekilde tasarımları gerçekleştirmiş elektrikli hasta yatakları

Bütünüyle her kısmı kaliteli bir şekilde fabrikadan imalat ile doğrudan satış fırsatı kapsamında sunulan birbirinden özel hasta karyolası modelleri, genel anlamda elektrikli seçenekler bazında tercih edilmektedir. Bunun temel nedeni ise değişik sayılardaki motor sistemleridir. Üstelik sadece baş bölgesi ya da ayak kısımlarındaki sistemler değil aynı zamanda asansör sistemleri de hasta yatağı çeşitleri adına büyük bir rahatlık sunmaktadır.

Örneğin hastaların ayağa kalkıp belirli zamanlarda yürümek istediğinde sürekli bakıcılarını çağırmalarına gerek olmadan kendileri bunu yapabilmektedir. Aynı zamanda bu hasta karyolası modelleri ile birlikte bakıcılar, bu yatakları yukarı kaldırarak sevdiklerine daha rahat bir şekilde çok fazla eğilmeden bakma imkanı elde edebilmektedir. O yüzden özellikle elektrikli sistemler dahilinde evlerde ya da hastanelerde ve bakım evleri ile huzur evleri içerisinde hasta yatağı modelleri daha fazla tercih edilmektedir.

Elektrikli hasta yataklarının avantajları

Özellikle hastaların gün içerisinde farklı aktiviteleri gerçekleştirmesine imkan tanıyan elektrikli hasta karyolası modelleri, özellikle ilaçları ve yemekleri düzgün şekilde almalarını fırsat vermektedir. Bu sayede tedavi süreci daha hızlı bir şekilde devam ederken ayrıca fiziksel durumun yanı sıra insanlar bu hasta yatağı çeşitleriyle ruhsal olarak da yine daha hızlı biçimde gelişebilmektedir. Bu bağlamda tamamen profesyonel bir yapı içerisinde hastaların tüm ihtiyaçlarını karşılamak suretiyle maksimum konfor verecek hasta karyolaları, günümüzde özel bir tasarım altında hazırlanmaktadır ve buna göre üretimleri gerçekleştirilerek piyasaya sunulmaktadır.

Tabii bu elektrikli sistemlerinin kaliteli ile hazırlanması uzun yıllar gün içerisinde sorumsuz bir biçimde çalışmasına imkan verebilmektedir. Bu kapsamda satın alma ya da kiralama seçenekleri altında değerlendirilebilecek birbirinden değişik elektrikli hasta yatakları çeşitleri radikalmedikal sitesi bünyesinde çok uygun fiyatlar dahilinde güven içerisinde elde edilebilir. Üstelik birçok insan kendi bütçesine uygun bir şekilde yatak modellerini seçim yaparak evine getirtebilir.

Farklı modellerle elektrikli hasta karyolası çeşitleri

Birçok farkı sebepten dolayı bakıma ihtiyaç duyan hastalar vardır. Bunlar içerisinde hastaneden yeni çıkmış ve bir süre bakıma ihtiyaç duyan kişiler ile birlikte aynı zamanda felçli olan ya da yaşlı hastalar da bulunmaktadır. Hangisi olursa olsun ortak şekilde her birine özel bir bakım mutlaka yapılması gerekmektedir. O yüzden değişik hasta karyolası modelleri hastaların durumlarına göre seçim yapılmalı ve elde edilmelidir. Aynı zamanda elektrikli şekilde tasarım yapıldıklarında dolayı teçhizatlarını tamamen özel bir tasarım altında hazırlanması da ayrıca bu hasta yatakları dahilinde büyük bir önem taşır.

Motor sistemlerinin doğru şekilde hareket etmesi ve hastanın gün içerisinde maksimum konfor ile rahat ettirilmesine olanak tanıyan hasta karyolaları, 1 ya da 2 ve 3 ile 4 motorlu seçenekler dahilinde senkronize olarak doğru şekilde çalışması gerekir. Üstelik uzun yıllar herhangi bir problem yaşanmadan bu elektrikli sistemler düzgün bir şekilde değerlendirilebilirken, diğer yandan sağlam korkulu kısmı ile birlikte tekerlekleri ve serum askısıyla tam donanımlı şekilde hastalar ve onlara bakanlar adına hasta yatağı çeşitleri en iyi performansı sağlamalıdır.