Hareketli Hasta Yatağı

Hareketli Hasta Yatağı

Hastalara özel olarak hazırlanmış karyola üzerinde yatan kişilere maksimum konfor sağlamak, kullanım rahatlığı sunmak, hastanın tüm ihtiyaçlarının bir bakıcıya bağlı kalmadan giderilmesini sağlamak amacı ile üretilmiş olması gerekmektedir. Hastanızın huzur içinde iyileşme dönemi yaşatmanız için özel hareketli hasta yatağı tercih edebilirsiniz. Bu sayede her şekilde daha kolay bakımını yapabilir ve ihtiyaçlarını giderebilirsiniz.

Hareketli Hasta Yatağı Özellikleri

Hasta yatakları hastalıkların iyileşme sürecine yardımcı olacak model ve konforda olmasını tüm doktorlar tavsiye etmektedir. Doktorların tavsiyesi doğrultusunda olan hasta yatağı, iyi bir uyku uyuma pozisyonu ve doğrulma pozisyonunda rahatça kullanılmalıdır. Hasta yatakları tamamen farklı birçok özelliklere sahiptir. Farklı işlevleri yerine getirme özelliğine sahip olan yataklar hastanın ihtiyacına göre ayarlanabilir ve hareket edebilir özeliklere sahip olması büyük kolaylık sağlamaktadır.

Başın, dizlerin ve bel kısmının yüksekliğinin azaltılıp artırılmasını sağlayacak fonksiyonlara sahiptir. Farklı fonksiyonları sayesinde tüm kısımları hareket ettiği için hasta tam konfor içinde yatabiliyor. Ayrıca hasta yataklarında kullanılan özel süngerler sayesinde ortopedik konumda ağrısız olarak rahatlama sağlayabiliyor. Yatak model seçimi hastaya göre farklılık gösterebilir.

Hasta Yatağı Konforu

Hareket özelliğine sahip olan hasta yatakları yaşlı, özürlü, kronik olarak hasta kişilerin konforunu sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Model olarak dayanıklı iskelet yapısına sahip olarak tasarlanan yataklar hasta güvenliğini sağlama açısından yan korkuluklu olarak üretilmiştir. Konforu açısından birçok nokta düşünülen yataklarda TV izleme, yemek yeme, baş yüksekliği, yaka yüksekliği gibi faaliyetleri kolaylaştırmak için tüm ayarlar düşünülmüş durumdadır. Düşmeyi engelleyici yan korkuluklar ve kolay temizlenebilen baş kısımları ile her konu özenle düşünülmüştür.

Hasta Yatağı Modelleri

Hareketli hasta yatakları hastanın ihtiyacına göre tasarlanmış olup, konforu ve rahatı bir arada sunan yatak modelleridir. Özel kumandaları sayesinde dilediğiniz gibi hareket ettirebileceğiniz yataklar, 2 hareketli, 3 hareketli ve 4 hareketli olarak tasarlanmıştır. Elektronik sistem ile çalışan bu yataklar farklı bölgeler için hareket özelliğine sahiptir. Hastanızın ihtiyacına göte ayarlanabilen yükseklikte yatak tercihi yaparak hastanıza rahat bir dönem geçirmesi için yardımcı olabilirsiniz.

Radikal Medikal hasta yatakları firmasında her çeşit hareketli elektrikli hasta yatağı kiralama ve satış hizmetleri verilmektedir.