Radikal Medikal Hasta Yatakları

Radikal Medikal Hasta Yatakları

Her yıl, bakım ortamlarında güvenliksiz hasta yatakları sayesinde meydana gelen istenmeyen olaylar, hasta ve sağlık personelinin gereksiz olarak yaralanmalarına yol açmaktadır. Bu kazalar hastane ve diğer bakım ortamlarının maliyetlerinin yükselmesine ve itibarlarının düşmesine yol açar. Güvenliği üst düzeyde, hatasız üretim politikasıyla üretilmiş hasta karyolası çeşitlerinin satış ve kiralaması firmamızın ana prensibidir.

Radikal Medikal uygun fiyatlı ve kolay kullanımlı, hasta ve bakıcının klinik ihtiyaçlarına hitap eden kapsamlı bir ürün portföyü sunmaktadır. Bizim evde bakım çözümleri sunan hasta yatağı modellerimiz evde ikamet eden hasta ve bakıcının ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Biz kendi evinde birden fazla kronik sağlık sorunları olan sakinleri ve hastaları yönetirken bakıcıların karşılaştıkları zorlukları anlıyoruz. Kanıta dayalı çözümler sunan ekonomik, kullanışlı ve güvenlikli olarak tasarlanmış hasta yatakları ile hasta ve bakıcı için kesintisiz hizmet ve destek sunuyoruz. Hasta karyolası (hasta yatağı), motorlu hasta yatakları uygun fiyatlarla burada satılıyor.

Günümüz de artış gösteren sağlık harcamaları, hasta ve yakınlarını minimum maliyet ile maksimum fayda alması konusunda değişik çözümler üretmeye yönlendirmiştir. Bunlardan birisi de hastaneler için üretilen hasta karyolası modellerinin evler için tekrar tasarlanması ve üretilmesidir. Bir çok hasta uzun süre hastanede yattıktan sonra evlerimizde standart bulunan yatak, kanepe vs. ürünlere alışamamakta, bir çok zorunlu ihtiyaç duyduğu faaliyetlerini gerçekleştirememektedir. İşte tam bu noktada Radikal Medikal Hasta Yatakları olarak hastalarınıza uygun çözüm önerilerimiz ile sizi ve sorumlu olduğunuz hastanızı uygun yönlendirmekteyiz. Hastaların hastane dışında bakım alması için gerekli tıbbi ekipmanlardan biri olan hasta yatağı ve aksesuarlarının ev ortamına uygun olması önemlidir. Eğer bakıcı ve hasta dostu tam elektrikli, ayarlanabilir bir hasta yatağı istiyorsanız, firmamızda güvenilir bir ürün bulacaksınız. İhtiyaç duyacağınız her türlü hasta yatağı çeşitlerini size sunmaktan gurur duyuyoruz.

Hasta Karyolası (Hasta Yatağı) Satış Ve Kiralama Şirketi

Hasta yatakları, hastaneler, bakım evleri ve evlerde, yaşlılara, engellilere ve bakıcılarına destek sağlamak için kullanılmaktadır. Evde kullanım için satılan ev tipi hasta yatakları iki temel fonksiyona sahiptir: Hastanın ihtiyaçlarını sağlamak üzere hastaya erişimi kolaylaştırmak için yüksekliği ayarlanabilir ve bakıcıya hemşireliğinde yardımcı olur. Kullanıcının karyolayı otomatik olarak yeniden konumlandırabilmesi için ayarlanabilir bir platforma sahiptir. Her iki fonksiyon da elektrik motoruna bağlı kumanda sistemi ile çalıştırılmaktadır. Bu nedenle bu yataklar çoğunlukla elektrikli hasta yatakları olarak adlandırılmaktadır.

Sağlık sektöründeki gelişmeler arttıkça medikal gelişmeler de paralel olarak artış gösteriyor. Geçmişten bugüne tıp ve medikal hizmetlerine bakıldığında modern çağa modern çözümler geldiği görülüyor. Eskiden evde hasta bakmak özellikle yaşlı hastalara bakmak zor ve istenmeyen bir durumdu. Zira hastayı kaldırıp – indirmek, yıkamak – temizlemek, yemek yedirmek, fiziksel aktivitelerini yerine getirmek hem hasta hem bakan kişi için büyük bir özveri isteyen zahmetli bir süreçti. Şimdilerde ev tipi hasta yatakları sayesinde kişiler daha kolay ve zahmetsiz üstelik hijyenik bir şekilde hastalarına tıbbi bir bakım sunabiliyorlar.

Hasta yatağına mahkum birini yıkamak için banyoya taşımak, banyoda özel bir mekanizma hazırlamak eskide kalmış bir bakım ritüeli. Günümüzde ev tipi hasta yatakları üzerine serilen şişme küvetler pompa yardımıyla şişirilerek hastayı taşıma derdi olmadan yatak üzerinde banyo yapma fırsatı sunuyor. Ev tipi hasta yatakları da tıpkı hastanelerdeki gibi fonksiyonel özelliklere sahip bir şekilde üretiliyor. Örneğin oturur pozisyona geçmek, yatağı yükseltmek, yatağı sistemli bir şekilde aşağı veya yukarı kaldırmak ev tipi hasta yatakları ile mümkün oluyor.

Ev Tipi Hasta Yatakları

Ev tipi hasta yatakları için ahşap, baza görünümünde modern tasarımlar kullanılıyor. Kişiler kolayca evin veya odanın dekoruna uygun görünüme sahip fonksiyonel bir ev tipi hasta yatağı bulabiliyor. Otomatik olması, kumanda ile kontrol edilebilir olması ve serim askısı gibi benzeri materyallerin kullanımı için açık olması ev tipi hasta yatağı modellerine işlevsellik katıyor. Ev tipi hasta yatakları lazımlıklı, baza görünümlü, otomatik, elektrikli, deri dolgulu gibi çeşitli şekillerde üretiliyor.

Hasta yatağı fiyatları ise tıpkı modeller gibi çeşitlilik gösteriyor. Eve yatak almayı düşünenler için fiyat aralığı oldukça geniş bir yelpazede tutuluyor. İmalatçıların özellikle uygun seçenekler sunması alternatif oluşturuyor. Öyle ki bireyler 900 ₺ ila 3.700 ₺ fiyat baremi arasında hastasına uygun bir yatak bulabiliyor. Ev tipi hasta yatakları bu anlamda konfor ve sağlık sunduğu kadar ekonomik bir medikal alışveriş hizmeti de sunuyor. Üstelik birçok medikal ve imalatçı taksitli ödeme, indirimli fiyat gibi fırsatlar sunarak kişilere kolaylık sağlıyor.

Hasta Yatağı Kiralama

Ev istirahatının süresi önceden belliyse, geçici bir süreç için hasta yatağı satın almak yerine kiralamak tercih edilebilir. Hasta yatağı modelleri arasındaki fiyat farkı kiralama işleminde de geçerlidir. Ancak kısa süreli tedavilerde en ekonomik tercih olacağını da söylemek gerekir. Özellikle iki ve daha fazla motora sahip elektrikli modeller, kiralama yoluyla edinilebilir.

Hasta yatağı kiralama tabiri yatak ihtiyacı duymayanlar için yeni olsa da esasında geçmişten bu yana evde hasta bakmak zorunda kalan kişiler için elzem bir materyaldir. Öyle ki hasta yatakları ile yatalak hastaların evdeki yaşam kalitesi yükseliyor, hasta yakınlarının bakım hizmetini kolaylaştırıyor. Bu yönden bakıldığında hastaneden taburcu olan ama yatak istirahati devam eden kişiler için hasta yatağı kiralama kurtarıcı bir çözüm oluyor.

Birkaç aylık belki de daha kısa süreli evde bakım tedavisi için hasta yatağı satın almak gereksiz bir masraf iken hasta yatağı kiralama pratik bir çözüm vaat ediyor. Hasta ve hasta yakınları kiralama hizmetlerinden yararlanarak tedavi süresince masrafsız ama kaliteli bir tedavi sürecine imza atıyor.

Elektrikli Ve Lazımlıklı Hasta Yatakları

Hasta yatakları incelendiğinde birçok model öne çıkıyor. Elektronik hasta yatağı en çok tercih edilen yatak tipiyken lazımlıklı hasta yatağı da talep gören, tamamen yatalak hastalar için evde kullanılmaya uygunluk gösteren bir yatak tipidir. Ortopedik özellikler gösteren, kumanda ile kontrol edilebilen, hastanın düşmemesi için yanlardan destekli, hareket edilebilir tekerlekli mekanizması ile hasta yatağı kiralama seçenekleri oldukça fazladır. Hastanın konforunun ön planda tutulduğu, hasta yakınları için ise pratik bakım fırsatının gözetildiği yataklar kısa ve uzun vadeli tedavi süreçlerinde rahatlıkla kullanılıyor. Hastanelerde de aynı yatakların kullanılması yatakların dayanıklı ve korunaklı olduğunu gösteriyor.

Yaşlı hastalar için bilhassa önemli olan yatak konforu ve hareketli yatak sistemi hareket etmekte zorlanan yaşlı kişilerin yaşamını kolaylaştırıyor. Kumanda ile baş ve ayak kısımlarının hareketli olması yemek yeme, ilaç içme, oturur pozisyona gelme konusunda hastalara yardımcı oluyor. Hasta yatağı kiralama sunduğu konfor ve tıbbi bakım sayesinde son zamanlarda en sık tercih edilen hasta ritüellerinden biri kabul ediliyor. Hasta karyolası kiralama hizmetinden yararlanan kişiler için kurulum işlemi titizlikle yapılarak otomatik hasta yatağı ise nasıl kullanılacağına dair hasta yakınlarını bilgilendiriyor. Çoğu firma hasta yatağı kiralama hizmetinden yararlanan kişiler için serum askısı ve pil gibi hediyeler vererek çok yönlü bir hizmet sunuyor.

Hasta Yatağı Nerelerde Kullanılır

Hasta Yatağı Nerelerde Kullanılır

Hasta yatağı ve diğer benzer hasta karyolası modelleri sadece hastanelerde değil aynı zamanda huzurevleri, yardımcı yaşama tesisleri, ayakta tedavi klinikleri ve ev sağlık bakım hizmetleri gibi diğer sağlık kuruluşlarında da kullanılmaktadır. Doğru ekipmanı seçmek ve hastayı ya da sakinlerinin yatak alanını etkili bir şekilde planlamak, uzun vadeli mali etkilere sahip olabilir. Etkili bir hasta karyolası alanı tasarlamak için Radikal Medikal’in web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Günümüzde hasta yatakları ek avantajlar sağlamalıdır: Yararlı hizmetler ile birlikte yenilikçi teknoloji. Radikal Medikal konsepti hasta bakımları ile ilgili mevcut sorunlara ve görevlere çözümler sunar. Hastane ve tıbbi malzemeler ile ilgili olarak 1996 yılından bu yana hizmet veren Radikal Medikal üstün malzeme kalitesi, iyi düşünülmüş işlevsellik ve hijyenik bir tasarım ile bütçeye dayalı hastane yatakları yaratarak uzun hizmet ömrü vaat ediyor.

Hasta Yatağı Üretimi

Yüksek kalite standartlarımızı sürekli olarak korumak için ürünlerimizi kendimiz üretiyoruz. Ürünlerimiz sağlığı geliştirir ve iyileşmeye önemli katkı yapar.

Hasta karyolası modellerimiz bakım ihtiyacı olanların yaşam kalitesini koruyarak ve konfor ve güvenlik ile refahlarını arttırır. Müşteri odaklılık bizim için bir slogandan daha fazlasıdır – bizim için işimizin başarısının temeli budur.

Hasta Karyolası Satın Alın Veya Kiralayın Sağlıklı Ortam Yaratın

İnternet üzerinde hasta yatağı kiralama ve satış hizmetlerini online olarak size ulaştıran Radikal Medikal Hasta Yatakları Firmasında farklı hasta yatağı modelleri ve yüzlerce hastane malzemesinin özellik ve fiyat bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Diyaliz merkezleri, hastaneler, huzurevi, sağlık merkezleri ve evinizde kullanabileceğiniz hasta yatakları ve hasta karyolası firmamızda elektrikli, abs, korkuluklu, ahşap gibi çeşitli model ve özelliklerde üretilmekte, satış ve kiralaması yapılmaktadır.

Normal yatak sistemlerine göre çok daha konforlu ve hareketli sisteme sahip olarak üretilen hasta yatakları, özellikle modern hastaneler ve evinde hastası bulunan kişiler için rahat bir istirahat imkanı sunuyor. Birçok farklı modeli ve hasta durumuna göre değişiklik gösteren nitelikleri bulunan hasta yataklarının satın alınması yerine kiralama yöntemiyle temin edilmesi dönemlik hasta bakımı için en uygun tercih oluyor.

Neden hasta yatağı kiralanmalıdır?

Öncelikle hastanın tedavisinin kısa sürecek olması hasta yatağının satın alınması yerine kiralanmasını daha doğru hale getiriyor. Fiyat bakımından normal yatak ücretleriyle kıyaslanamayacak kadar yüksek fiyata satışa sunulan hasta karyolası kiralama bedelleri çok daha uygun ücretlerle sunuluyor. Dolayısıyla, dönemlik hasta bakımı için ihtiyaç duyulacak hasta yatakları daha az maliyetlerle temin edilerek, imkanı gereksiz satın almanın önüne geçiyor.

Hasta kişiler için hasta yataklarına duyulan ihtiyacın için ise birçok sebebi var. Öncelikle normal bir yatakta dinlenmesi halinde birçok zorluk yaşayacak olan hastanın iyileşme süreci daha da uzayabilir. Hasta karyolası ile sağlanan konfor ve rahat hareket etme imkanı ise, hastanın kendisini daha iyi hissetmesine ve iyileşme süresinin daha da kısalmasını sağlıyor. Bu durum sürekli bakıma muhtaç hastalarda söz konusu olmasa da, bakıcı kişinin işini çok kolaylaştıran bir sisteme sahip hasta yataklarını yine tercih edilebilir kılıyor.

Hasta yatakları arasında farklar var mı?

Hasta yatağı kiralama bedelleri hasta yataklarının sahip oldukları fonksiyonel özelliklere göre farklılık arz edebilir. Hasta durumu iyi olanlar için kiralanacak hasta yataklarının tekerlekli ve baş kısımlarının hareket ettirilebilir olması yeterli olabilir. Ancak hastalık durumu daha ağır kişiler için temin edilmesi gereken hasta yataklarının çift motorlu, asansör sistemine sahip ve hatta klima, tuvalet gibi özellikleri bulunması gerekebilir. Tamamen hastanın hastalık durumuna göre belirlenecek hasta yatağı kalitesinin fiyatları doğrudan etkilediğini söyleyebiliriz.

Hastanın ihtiyaç durumunu en iyi şekilde analiz ederek en doğru hasta yatağını kiralamak, hem hasta hem de bütçeniz için en doğru tercihi yapmanız anlamına geliyor. Şunu da ifade etmek gerekir: Her ne olursa olsun önemli olan hastanın konforu denilerek uygun hasta yatağı kiralama çözümünden asla vazgeçilmemelidir.

Firmamız Radikal Medikal, hasta karyolası sektöründe 1996 yılından bugüne hasta yatağı ve aksesuarları ithalat, ihracat, yurt içi satışını tecrübeli personeli ile başarıyla sürdürmektedir. Yatan hastaların günlük hayatını ve bakım sürecinde görev yapan kişilerin rahatlığını temel prensip alarak satışını yaptığımız hasta yatakları, ekonomik fiyatları, yüksek güvenlik özellikleri ve konforlu yapısıyla dikkat çekmektedir. Ana iş kategorisi hasta karyolası satış ve kiralama faaliyeti olan Radikal Medikal firmasında her model ve özellikte, çeşitli motor kapasitelerine sahip hasta yataklarını bulabilirsiniz. Bu tip yatakları kullanmak bir mecburiyet olmayıp, fonksiyonlu bir hasta yatağı ile hastalık dönemini geçirmek, her zaman normal bir ev tipi yatakta bu süreci geçirmekten daha sağlıklı ve güvenli olacaktır. Biz hastanelerden çıkan kullanılmış ikinci el hasta yataklarını kesinlikle satmıyoruz. Satın aldığınız ürün ve tüm ekipmanları işinde uzman ve resmi sertifikalı personelimiz tarafından kontrol edilmektedir. Kötü durumda olan ve arzu etmeyeceğiniz ürünleri stoklarımızda bulundurmuyoruz.

İkinci El Hasta Yatakları / Hasta Karyolası Hakkında Tutumumuz

İkinci el hasta yatağı ve karyolalarını temizleyip, tamir edip, yeni ürünmüş gibi satma mantığına kesinlikle karşıyız. Biz bir hasta karyolası üreticisi veya imalatçısı değil, sadece güçlü bir piyasa analiziyle, üreticilerden sizin için en kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleri temin ederek size satış ve kiralamasını yapan medikal firmasıyız. Son teknoloji ile üretilmiş, üstün özellik ve çok fonksiyonlu hasta yatağı fiyatları firmamızda emsallerine göre ucuzdur. Ucuz fiyatlar ile size ürün satışı yapmamız asla bir kalite düşüklüğü belirtisi değil, firmamızın ticari ilişkileri ve finansal kaynaklarının rakip firmalardan çok daha iyi durumda olmasından kaynaklanmaktadır. Hastane yatakları neredeyse tüm hasta bakım ortamlarında veya ortamlarda bulunur. Hasta yatakları sadece hastanelerde değil, aynı zamanda ayakta tedavi merkezlerinde, uzun süreli bakım tesisleri ve özel evlerde kullanılır.

Kullanımı Kolay Hasta Yatağı Modelleri

Günümüzde hasta karyolası modellerinin çoğu oldukça karmaşıktır. Yatakların kullanım talimatı üretici firma tarafından sağlanmalıdır. Ayarlanabilir hasta yatakları, artrit, dolaşım ve solunum rahatsızlıkları ve diğer birçok kronik sağlık sorunları olan kişiler için uzun vadeli bir çözümdür. Hasta transferine yardımcı olmak için hasta taşıma lifti, hastanın günlük yaşamını kolaylaştıracak hasta yemek masası, havalı hasta yatağı gibi yardımcı aksesuarları da tedarik ediyoruz. Motorlu hasta yatakları, hasta ve bakıcısı için yüksek güvenlik donanımlarıyla imal edilmiştir.

Bütün hasta karyolası çeşitlerimizde motor üzerinde pil yuvası bulunmaktadır. Radikal Medikal, satın alma sonrası da ömrü boyunca size destek olmak için burada. Verdiğimiz garanti ve satış sonrası destek hizmetleriyle tüm hasta yatağı satıcılara arasında tek olmamız nedeniyle onur duyuyoruz.

Eğer satın aldığınız hasta karyolası ile ilgili bir sorun yaşarsanız, (534) 923 1906 veya (212) 615 0588 numaralı telefon numaralarımızdan bizi arayabilir ve gerekli desteği alabilirsiniz. Yatalak veya felçli hastaların evde bakımını kolaylaştıracak elektrikli hasta karyolası veya tuvalet ihtiyacını yattığı yerde gidermek zorunda olan hastalar için lazımlıklı (tuvaletli) hasta yatağı çeşitlerini firmamızdan satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. Firmamız, hasta yatağı bağışı yapmak isteyen özel ve tüzel kişilere uygun fiyatlarla hasta yatağı temin etmektedir. Bir hasta karyolası bağışı yapmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçip, bağış yapmak istediğiniz özel kişi veya kurumun adres bilgilerini vermeniz yeterlidir. Yetkili personelimiz ilgili adrese hasta karyolası teslimat ve kurulumunu ücretsiz olarak yapacaktır.

Hasta Yatağı Fiyatları

Hasta Yatağı Fiyatları

Bakımı evde yapılan hastaların, hastalık sürecini konforlu bir biçimde geçirebilmesi için hasta yatağı kullanmak gerekir. Tercih edilen hasta yatağı, hastalığın türüne ve tedavi sürecine göre seçilmelidir. Dolayısıyla hasta yatağı seçilirken dikkate alınan ilk unsur fiyat değil, uygun fonksiyonların bulunup bulunmaması olmalıdır. Ancak doğru seçimi yaparak, ihtiyaç duyulan yatağı uygun hasta yatağı fiyatları ile edinmek mümkün.

Hasta karyolası hastaların tedavi sürecini kolaylaştırarak birçok ihtiyaçlarına yardımcı olacak detayları bünyesinde barındırmaktadır. Hasta yatağı özellikleri birbirinden ayrılmaktadır. Bu özellikler çeşitli donanım seviyeleri olarak ifade edilebilir. Farklı donanımlara sahip olan hasta karyolası modellerini tercih ederken, hastanın tedavi süreci dikkate alınmalıdır. Böylelikle hastanın tedavisine sağlayacağı katkı ve fayda daha fazla olacaktır.

Hasta Yatağı Fiyatları Neye Göre Belirleniyor

Hasta yatağı fiyatlarının ne olduğunu konusunda bir açıklama yapmak gerekirse; bu durum hasta yatağının özelliklerine göre belirlenmektedir. Standart hasta yatağı, 2 motorlu hasta yatağı, 4 motorlu hasta yatağı, hasta karyolası, ABS teknolojisi gibi pek çok donanım hasta yataklarının fiyatlarının belirlenmesi hususuna etki etmektedir. Hasta yatağının tekerlerinin kauçuk malzemeden üretilmiş olması, frenleme sisteminin hastayı tehlikeye sokmaması önem arz etmektedir ve bu doğrultuda kaliteli malzeme kullanılmalıdır.

Anti-bakteriyel teknolojinin uygulandığı hasta yatağı, hasta ve yakınlarının sağlığını koruyucu etkiye sahiptir ve bu özellik fiyatlandırma politikasına etki etmektedir. Bunun dışında belirtilebilecek bir başka özelliğe dikkat çekmek gerekirse; havalı hasta yatakları üzerinde hava kanallarının yer aldığı bir örtüye sahiptir ve hastanın uzun süre uzanmasının ardından yaşayacağı ağrı ve yaraları en aza indirmektedir. Bu opsiyon da fiyatlandırmaya etki etmektedir.

Hasta Karyolası Fiyatları

Yukarıda sayılan ve sayılamayan birçok özellik daha hasta karyolası fiyatının belirlenmesinde etkin rol oynamaktadır. Ayrıca firmamız bünyesindeki tüm hasta yataklarının üretiminden montajına kadar sağlığa zararlı herhangi bir malzeme kullanılmayarak hem hastanın hem de hasta yakınlarının sağlığına katkı sağlanmaktadır. Birinci sınıf kaliteli malzemeler ve profesyonel işçilik harcanarak hazırlanan hasta yatakları hastaları yarı yolda bırakmadan tüm fonksiyonlarının kusursuzca çalışmasına imkan sağlamaktadır.

Hasta yataklarının tedavi sürecindeki gelişmeleri ön görerek hazırlanmış olması büyük öneme sahiptir. Örneğin; yatağın 4 köşesinde yer alan serumluk bağlantısı sayesinde hastanın tüm noktalardan serum tedavisi görmesi kolaylaşmaktadır. Bu gibi detayların bulunduğu hasta yatakları titiz çalışmalar sonunda üretilmektedir ve profesyonel olarak hizmet sağlamaktadır.

Hasta yataklarının sadece üretilmesi değil aynı zaman da montajı, teslimatı gibi süreçler de hasta yatağı fiyatına etki etmektedir. Firmamız hasta yatağı siparişlerinizde sizlerin yanında bir anlayışla hizmet sağlayarak nakliye ve montaj ücreti talep etmemektedir.

Hasta Yatağı Fiyatları Hangi Özelliklere Göre Belirlenir?

Hasta yataklarının fiyatları çeşitlerine, sahip oldukları opsiyonlara ve kullanım kolaylığına göre belirlenir.

Elektrikli hasta yatakları, manuel modellere göre çok daha yüksek fiyatlarla satışa sunulur. Bilhassa üç motorlu ve dört motorlu hasta karyolası modellerinin en yüksek hasta yatağı fiyatları ile satışa sunulan modeller olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu modeller, hastaya azami hareketle yatağı hareket ettirme olanağı sağladıkları için diğerlerine göre daha pahalıdır.

Elektrikli hasta yatakları, hareket kabiliyeti kısıtlı ve felçli hastalar için en uygun modellerdir. Tek motorlu ve iki motorlu elektrikli hasta karyolası çeşitleri, diğer elektrikli modellere göre daha uygun fiyatlara sahiptir. Manuel hasta yatakları, elektrikli modellere göre daha uygun hasta yatağı fiyatları ile satışa sunuldukları için genellikle ev tedavisinde tercih edilirler. Bu modellerde yatağın hareketi el ile hareket ettirilen mekanik bir düzeneğe bağlıdır. Çift ayarlı hasta karyolası modelleri, yalnızca baş kısmı kaldırılabilen tek ayarlı modellere göre daha pahalıdır. Hareket kabiliyeti kısıtlı olmayan hastalarda tercih edilebilir. Havalı yatak fiyatları ise 150 TL ile 2.900 TL arasında değişiklik göstermektedir. Piyasadaki en pahalı havalı yataklar, pozisyon aldıran havalı yatak çeşitleridir.

Hasta Yatağı (Hasta Karyolası)

Hasta Yatağı (Hasta Karyolası)

Bireyler hastalandıklarında hayat konforları azalmaktadır. Hasta kişilerin hayat konforlarının artırılması yönünde hasta yatakları en büyük destek olacaktır. Hasta yatakları konusunda ihtiyaca uygun çözümler üreten Radikal Medikal hastalara ve hasta yakınlarına satış ve kiralama hizmetlerini toptan veya perakende olarak sunmaktadır.

Elektrikli hareket eden hasta yatakları ve havalı yatak çeşitleri mevcuttur. Çeşitli rahatsızlık çeşitlerine göre farklı bölgelerin hareket edebilmesi seçenekleri bulunmaktadır. Hasta Yatakları, hastalar için gerekli olabilecek aparatları üzerinde bulundurmakta, iki motor ile hareket edebilen, elektrik kesintilerine göre pille çalışabilmektedir.

Hasta karyolası mekanik ve elektrikli olarak çalışmaktadır. Hastaların rahat ve konforu için ihtiyaç miktarı kadar motor veya hareket düzeneği bulunan karyolalar ile tam memnuniyet sağlanacaktır. Hasta karyolası çeşitleri ahşap ve metal seçenekleri sunulmaktadır. Uzun süre yatacak hastaların konforu ve sağlığı için çeşitli havalı döşek çeşitleri bulunmaktadır. Hastaların ihtiyaç duyabileceği hareketleri hasta karyolası tarafından yerine getirilebilmektedir. Hasta karyolası hastaların rahat ve konforu sağlamak maksadıyla ihtiyaç duyabilecekleri hareketler gerçekleştirilebilmekte hasta tarafından da kontrol edilebilmesi açısından kumanda ile kontrol edilebilmektedir.

Hasta Yatağı Kalitesi ve Konforu

Hasta yatakları ve karyolaları kaliteli, lazer kesimle şekillendirilmiş metal aksamı ile sağlam ve güvenilirdir. Beğeniye uygun olarak ahşap seçenekleri olan hasta karyolası ve yataklarının ahşap aksamı kaliteli malzemeden olup sağlamlığı garantilidir. Hastaların yatak ve döşekle konforları sağlandığından iyileştirici desteği sağlamaktadır. Ürünler kalitesi ve konforu ulusal ve uluslararası değerlendirme kriterlerini gerekliliklerinin üzerinde değerlerde üretilmiştir. Hasta yatakları ve hasta karyolası modellerinde uzun süre zaman geçirecek hasta bireylerin konforunu sağlamak üzere ortopedik olarak üretilmiştir. Yatakların üzerinde bulunan döşekler havalı, kumaşı hastaları rahatsız edecek herhangi bir bileşim taşımamaktadır. Yatak ve hasta karyolası tamamen hastanın bireylerin sağlığını iyileştirme yönünde desteklemektedir. Tüm hasta yatakları ve hasta karyolası modelleri 2 yıl garantili ve 10 yıl yedek parça garantilidir.

Hasta Yatağı Kiralama Hizmetleri

Hastane ve evde hasta yatakları konusunda hizmet veren Radikal Medikal web sitesi üzerinden satış yapılmaktadır. Ülke çapında birçok il ve ilçede kısa süreli ihtiyaçlar için kiralama hizmeti verilmektedir. Hasta yatakları ve hasta karyolası çeşitlerinin imalatı, satış ve kiralama hizmeti verilmektedir. İmalatçı olunması nedeniyle bu konuda ergonomi kurallarına uygun, hasta görüşleri alınarak, sağlık konusunda uzman danışmanlar tarafından dizayn edilmektedir. İmalattan kaynaklanan ekonomik şartlardaki üretim nedeniyle ürünler ekonomik fiyatlarla olarak sunulmaktadır.

Hasta yatakları veya hasta karyolası ihtiyacı doğduğunda müşteri iletişim merkezine numara bırakmak, web sitesinde formu doldurmak, whatsapp üzerinden yazmak suretiyle ulaşılabilmekte, müteakiben uzman personel tarafından başvuru hakkında geri aranarak ihtiyaç konusunda hem fikir olunmaktadır. Müşteri temsilcileri hasta ihtiyaçları konusunda uzman kişiler olup hastanın durumuna göre gerekli olan ürünler konusunda yönlendirme yapmaktadır.

Müşteri temsilcilerin yönlendirmeyi sadece hastanın konforunu sağlamak, tedaviyi desteklemek, müşteri açısından en ekonomik çözüme ulaşmak maksadıyla yapmaktadır. Bu anlamda müşteri temsilcilerin yönlendirmeleri herhangi bir ticari satış amacı bulunmamaktadır. İhtiyaca uygun ürün adreste kurulum ve montaj yapılarak hasta ve yakınlarının memnuniyeti sağlanmaktadır. Radikal medikal hasta yatakları ve hasta karyolası imalat, satış ve kiralama hizmeti ile hasta bireylerin hayatlarını kolaylaştırarak bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını hedeflemektedir. Bu nedenle hasta ürünleri imalatında özel itina göstermektedir.

Aradığınız hasta yatağı hangi özelliklere sahip olmalıdır?

İhtiyaçlarınızı değerlendirdikten ve bu ihtiyaçları karşılayacak yatağın türünü tanımladıktan sonra, artık geniş seçenek yelpazesine göz atmaya başlayabilirsiniz. İşte size dikkat etmeniz gereken seçeneklerin listesi:

 • Hasta karyolası yükseklik aralığı: Standart yükseklikli hasta yatakları yaklaşık 40 cm’ye düşürülebilir ve 80 cm civarına kadar yükseltilebilir.
 • Maksimum yatak derinliği: Hasta karyolası üstüne yasal olarak en az 6″ derinlikli bir yatak konulabildiğinden emin olun.
 • Trendelenburg: Profil döşeme platformunu bir sandalyeyle benzer bir konuma getirmek veya yatağın yokuş yukarı ve aşağı gibi bir konum almasını istiyorsanız, Trendelenburg işlevine sahip bir yatak gereklidir.
 • Yan korkuluklar: Hasta, yataktan düşme riskine sahipse, yan korkulukları olan bir hasta yatağı satın aldığınızdan emin olun.
 • Tasarım: Hasta yatağı evde kullanılıyorsa, ahşap rengi veya ahşap kaplama gibi tasarım özelleştirme seçeneklerine sahip iyi görünümlü bir yatak seçin.
 • Ek aksesuarlar: Yatağın hasta/maymun direği gibi opsiyonel ekstralarla donatılabildiğinden emin olun.
 • Hasta karyolası kumandası: Yataklı kullanıcı demansa muzdarip olursa, yatakla birlikte verilen kumandanın güvenli bir kilitleme fonksiyonuna sahip olduğundan emin olun.
Hasta Yatağı (Hasta Karyolası) Ve Özellikleri

Hasta Yatağı (Hasta Karyolası) Ve Özellikleri

Ekonomik Hasta Karyolası (Rm-900) Özellikleri

Uygun Hasta Yatağı

Sağlığı elverişsiz insanların genellikle rahat ve konforlu yataklarda yatmaları, büyük önem arz etmektedir. Fakat birçok hasta yatağı mevcuttur. Bunlardan en uygununu seçerek, işe başlanılmaktadır. Aslında ekonomik hasta karyolası, iki ya da dört motorlu olarak satışa sunulan hasta yataklarıdır. Fiyatlarından kaynaklı olarak genellikle iki motorlu yataklar tercih edilir.

Ekonomik Hasta Karyolası
Ekonomik Hasta Karyolası

Tam anlamı ile otomatik olarak tasarlanmış ekonomik hasta karyolası, uzaktan kumanda yardımı ile çalıştırılır. Ayak ve baş kısımları özellikle ayarlanabilir şekilde yaratılmıştır. Çalıştırıldığında ses duyulması imkansızdır. Hastaların rahatsız olmaması adına ekonomik hasta karyolası, ilerleyen zamanda tekrar onarımdan geçirilmiş ve motor sesini sıfırlamışlardır. Yatakların yan korkulukları nikelaj ürün olarak tasarlanmıştır.

Birçok kimsenin en temel ihtiyacı olan bu ekonomik hasta karyolası, satın alınılan firma tarafından ücretsiz kurulum özelliği ile ek hizmet sağlamaktadır. Ayrıca serum askılıkları da montajlanarak ücretsiz hizmete dahil edilir. Herhangi bir arıza ya da teknik aksaklık durumunda, ürünler garanti kapsamında oldukları için, tamirleri de ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir.

Ürün Özellikleri

 • Yatağın üst kısmında, terlemeyi önleyen hava delikleri mevcuttur.
 • Yatağın her dört tarafına da serum askılığı monte edilir.
 • Elektrik kesintisi gibi durumlarda pil devreye girer ve çalışmaya devam eder.
 • Temizliği çok kolaydır, başlıkları çıkartılıp takılabilir özelliktedir.
 • Tam tur dönen tekerleklere sahiptir.
 • Kilit sistemi çapraz tasarlanmıştır, bu da kilit halinde hareketi sıfıra indirir.

Mdf Hasta Karyolası (Rm-1150) Özellikleri

Çeşitli sağlık sorunları ve belki ameliyat geçiren hastaların bir süre yatarak tedavi görmeleri gerekmektedir. Bu noktada hastaların yaşam konforlarının mümkün olduğunca düşürülmemesi ana amaç olmalıdır. Nasıl ki sağlık sektöründe, ameliyat tekniklerinde, tedavi yöntemlerinde ilerleme oluyorsa, hasta yataklarında da, hasta konforunu göz önünde bulunduran bir gelişim söz konusudur. Oldukça ağır olan geleneksel hasta yataklarının hareket ettirilmeleri son derece zordur. Bu sebeple mdf hasta karyolası hastaların ve hasta yakınlarının aynı zamanda hastaya yardımcı olmakla görevli personelin imdadına yetişmiştir.

Mdf Hasta Karyolası
Mdf Hasta Karyolası

Neden mdf diye sorulabilir. Bilindiği gibi mdf, odun parçalarının, tutkalla karıştırılması ve preslenmesi neticesinde elde edilen ve mutfak, banyo, ve ofis mobilyalarında çokça kullanılan bir malzemedir. Narin görüntüsüne karşın oldukça dayanıklı bir malzemedir.

MDF Hasta Karyolası Özellikleri

Nispeten hafif bir malzeme olan mdf, aynı zamanda kolay temizlenir olması sebebiyle hasta karyolası olarak tercih edilmektedir. Mdf hasta karyolası baş kısmı kaldırılabilen yataklardır. Tıpkı baş kısmı gibi, ayakları da kaldırılabilir. Bu ise, hastanın yemek yemek gibi, doğrulup oturmasını gerektiren durumlarda son derece faydalıdır. Uzun süre hareketsiz kalan hastaların, kan dolaşımlarında bozulma oluşabilir. Bu durumda mdf hasta karyolası tek tuşla hastanın en rahat hissettiği pozisyona kadar kaldırılabilir.

Bunun için, herhangi bir profesyonelden yardım istenmesine ihtiyaç duyulmaz. Bunun yanında mdf hasta karyolası hastanın rahatlığı kadar güvenliğini de gözetir. Yan taraflarında hastanın düşmesini engelleyen korkuluklar bulunmaktadır.

Abs Hasta Karyolası (Rm-1250) Özellikleri

Sağlık sektöründe hastaların tedavileri boyunca daha kaliteli bir hizmet alabilmeleri adına farklı özelliklere sahip otomatik ekipmanlar kullanılmaktadır. Bunlardan biri de abs hasta karyolası olmaktadır. İki motorlu olan ürün sırt ve bacak hareketlerinin yapılmasına imkan veren özelliklerde bulunuyor.

Karyola Özellikleri

Abs Hasta Karyolası
Abs Hasta Karyolası

90* 190* 40 cm ebatlarında bulunan abs hasta karyolası üst kısmında bulunan hava delikleri ile terlemeyi önler. Dört köşesinde serum askısı için takma yerleri bulunuyor. Ayak ve baş kısımları elektrik motorları sayesinde çok rahat bir şekilde hareket etmektedir. Elektrik kesintilerinde ise karyola da bulunan 9 voltluk pil desteği sayesinde çalışmaktadır. Standart hastaların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde üretilmektedir.

Karyola Başlıklarının ve Korkuluklarının Özellikleri

Abs kaplama olan bu başlıklar antibakteriyel özellikleri ile sağlıklı ve hijyenik bir şekilde kullanılmaktadır. Kolay bir şekilde temizlenebilmesinin yanında sökülerek de başlıklar kullanılabiliyor. Bunun yanında abs hasta karyolası korkulukları ise özel eloksal kaplama malzemelerden üretilmektedir. Tek mandal sayesinde rahat bir şekilde korkuluklar indirilerek kaldırılabiliyor.

Karyola Avantajları

Elektrikli olan bu modellerde dual motor bulunuyor. Baş ve ayak kısımları kumanda yardımı ile hareket etmektedir. Bu da hastanın yemek yerken oturur pozisyonda olmasını sağlarken, ayak kısmının da kaldırılması ile hastanın dinlenmesine olanak tanıyabilirsiniz. Elektrikli olan abs hasta karyolası kumanda ile hareket ettirilmekte ve yan korkulukları ile de hastanızın güvenliğini en üst seviyede tutulması sağlanmaktadır. Kilit sistemi 360 derece dönebilmekte ve tekerlekler bu şekilde kaygan yüzeylerde sabit konum kazanmaktadır.

Full Abs Hasta Karyolası (Rm-1700) Özellikleri

Hastanın güvenliğini kanıtlayabilecek etkisini kanıtlayan full abs hasta karyolası korkulukları ve başlıkları silinebilen plastik malzemeden üretilmektedir. Bu da modelin diğer modellere göre daha çok tercih edilmesini sağlamaktadır. Temizlik alanındaki bu kolaylığın yanında kullanım kolaylığı ile de avantaj sağlamaktadır. Özellikle ağır hastaların bakımında ekstra kolaylıklar sunacaktır. Hem hastaya konfor sunarken, hem de hastaya bakanlar için bakımı kolaylaştıran amortisörlü yan korkuluklar bir mandal ile değiştirilebiliyor.

Karyola Özellikleri

Full Abs Hasta Karyolası
Full Abs Hasta Karyolası

Baş ve ayak kısmı elektrikli motorları sayesinde kolay bir şekilde hareket etmektedir. Üst kısmında yer alan hava delikleri ile terlemeyi önleyen full abs hasta karyolası iki motorlu seçenekler arasında en çok tercih edenlerden biridir. Kumanda ile otomatik hareket eden karyola, hijyene müsait korkulukları ve mikrobik oluşumları önleyici özelliklerdedir. Ayrıca bu korkuluklar 4 parça pp malzemeden üretilmektedir.

Karyola Avantajları

Hijyenik özellikleri ile tercih edilen full abs hasta karyolası elektrikli bir üründür. Tamamı ABS malzeme kaplı olan bu hasta yatağı kullanım alanında da pratik kullanımları bulunmaktadır. Karyolanın tekerlek kısımları 360 derce dönebilmektedir. Paslanmayan ve güçlendirilen plastik tekerleklerde çapraz kilit sistemi bulunuyor. Bu da yatağın tamamen sabitlenmesine olanak tanımaktadır.

Kumanda ile otomatik olarak hareket eden full abs hasta karyolası 4 adet amortisörlü korkuluktan oluşmaktadır. Bu model ağır hastaların yatak yarası oluşmasının önüne geçmekte kullanılabilir. Ağır hastalarınız için ekstra bakım yaparken bu model çok önemli kolaylıklar oluşturacaktır.

Ahşap Hasta Karyolası (Rm-1500) Özellikleri

Hasta karyolası, hastanelerin servis bölümlerinde veya yoğun bakım bölümleri kullanılan, hastaların rahatlığının artması ve bakımlarının daha rahat olması için üretilmiş yataklardır. Hasta karyolaları sağlık görevlilerinin veya hasta yakınlarının hastaya yaptıkları tedavi ve müdahaleleri kolaylaştırır. Hastalar için üretilen hasta karyolalarının çeşitleri çok fazladır. Bu ürünler hastanelerde kullanıldığı gibi evlerde de kullanılır. Hasta yataklarının birçok özellikleri vardır. Hastanın yatağının kumandayla istediği pozisyona geçmesini kolaylaştırır.

Ahşap Hasta Karyolası
Ahşap Hasta Karyolası

Ayrıca hastanın yataktan düşmesini engelleyen korkulukları vardır. Hastanın tedavi sürecinde dinlenme çok önemlidir, bu yüzden hastalara iyi bir dinlenme ortamı oluşturmak için rahat edebileceği bir yatak almak gereklidir. Bu yatakların son derece faydalı, kullanılabilir, hastanın rahatlığına göre ayarlanabilir özelliklerinin olması hastanın daha rahat etmesini sağlar. Evdeki normal yataklardan daha farklı özellikleri vardır. Hasta yatağının normal yataklardan farkı; yatağın hastaya göre rahat bir şekilde ayarlanabilir olmasıdır.

Ahşap Hasta Karyolası

Hasta yatağı karyolası olan ahşap hasta karyolası genelde ev tipi karyolası olarak kullanılır. Ev tipi ahşap hasta karyolası yatakta bulunan hava delikleri sayesinde hastanın terlemesini engeller. Her tarafında serum askısı mevcuttur. Yatağı kolayca hareket ettirme özelliği vardır. Ayrıca bazalı olması sebebiyle daha kullanışlı bir karyoladır. Ev tipi olan ahşap hasta karyolası baş ve ayak kısımları kolayca hareket ettirilir. Kolayca temizlenir ve söküp takması da kolaylıkla yapılır. Diğer hasta karyolalarından ayıran en önemli özelliği ahşap hasta karyolası ve rahat olmasıdır. Bu özelliği ile en çok tercih edilen karyola çeşididir.

Bazalı Ahşap Hasta Karyolası (Rm-2600) Özellikleri

Hasta Yatakları:

Hastaların daha rahat hareket etmesi ve bakımlarının kolay bir şekilde yapılabilmesi için farklı özellikleri ile tasarlanan hasta yatakları, iyileşme sürecinin daha hızlı gerçekleşmesine yardımcı olur. İşlevsel özelliği ve kaliteli yapısı ile uzun süre yatması gereken hastalar için büyük bir öneme sahip olan hasta yatakları, bu sürecin çok daha rahat ve konforlu bir şekilde devam etmesine olanak sağlıyor.

Hastaların kolaylıkla yatağa yatıp kalkabilmektedir için ideal bir yüksekliğe sahip olan hasta yatakları, tekerlekli olması sebebi ile istenildiği zaman yer değiştirebilmektedir.

Bazalı Ahşap Hasta Karyolası :

Özellikle evlerde kullanım için tasarlanan bazalı ahşap hasta karyolası modelleri, şık bir görüntüye sahiptir ve bu nedenle daha çok tercih edilmektedir. Fonksiyonel bir özelliğe sahip olan ve ev için en ideal seçimlerden biri olan bazalı ahşap hasta karyolası tasarımları, tüm ihtiyaçlara hitap edecek seçeneklere sahiptir. Bazalı olması nedeni ile de son derece şık görünen ve en iyi malzemeler ile tasarımı yapılan bazalı ahşap hasta karyolası ürünleri, yüksek bir taşıma kapasitesine sahiptir. Otomatik modellerinin yanı sıra manuel model seçeneği ile de satışa sunulmakta olan bazalı ahşap hasta karyolaları modelleri, hastanın istenildiği zaman istenilen yere çok kolay bir şekilde götürülebilmesine olanak sağlar.

Elektrikli kumanda ile kolaylıkla kontrol edilebilen bazalı ahşap hasta karyolası modelleri, baza bölümü ile hastaların malzemelerinin muhafaza edilmesini ve böylece alanların genişlemesini sağlamaktadır.

Lazımlıklı Hasta Karyolası (Rm-1200) Özellikleri

Hasta yatağı üreten firmalar hasta yaşamını her alanda kolaylaştıracak yeni ürünler üretiyor. Lazımlıklı hasta karyolası da bu ürünler arasında yer alıyor. Evlerde veya hastanelerde yatağa bağlı olarak tedavi gören hastalar için en büyük sorun tuvalet ihtiyacıdır. Kişi ayağa kalkamadığı için kolay bir şekilde tuvalet e gidemiyor ve bu durum onun için sorun oluyordu.

Lazımlıklı Hasta Karyolası
Lazımlıklı Hasta Karyolası

Ancak üretici firmalar bu durumu göz önünde bulundurarak lazımlıklı hasta karyolası üretmeye başladı. Böylelikle kişiler yattıkları yataklardan tuvalet ihtiyaçlarını kolay bir şekilde giderebiliyor. Böylece hem hasta için hemde hastaya bakan bakıcı için tedavi süreci daha kolay ve daha hijyenik olarak geçiyor.

Lazımlıklı Hasta Karyolası Özellikleri

Hastaların daha kolay bir şekilde tuvalet ihtiyaçlarını gidermeleri için üretilen lazımlıklı hasta karyolası 105 cm eninde ve 200 cm boyunda üretilmiştir. Bu karyolanın içine 90 cm eninde ve 1.95 cm boyunda lazımlıklı hasta yatağı konularak kolay bir şekilde kullanılmaktadır. Bu karyolaların üstünde 200 kiloya kadar yatalak hastalar tedavi görebilir. Lazımlıklı hasta karyolası kullanım kolaylığından dolayı insanlar tarafından tercih edilmektedir. Çünkü elektrik ile çalışan bu yataklar kumanda yardımı ile kolaylıkla hareket ettirilebiliyor.

Lazımlıklı Hasta Karyolası Kullanmanın Avantajları

Hastalar lazımlıklı hasta karyolası kullanarak tedavi sürecini daha kolay bir hale getirebilirler. Lazımlıklı karyolalar sayesinde hastalar daha hijyenik yataklarda yatabiliyor. Ayrıca bu karyolaların içinde hava deliklerinin bulunması da hasta vücudu için büyük bir avantajdır.

Çocuk Hasta Karyolası (Rm-1650) Özellikleri

Hasta yatağı hastanın fiziksel ihtiyaçlarını karşılayabileceği ve bakımını yapan kişinin kolayca kullanabileceği şekilde tasarlanmış yataklardır. Çocuk hasta karyolası da diğer hasta yataklarında olduğu gibi kumanda ile kullanım imkanı sunan ayak ve baş kısımları hareketli olarak dizayn edilmektedir. Hasta yataklarının asıl amacı hasta bakımını kolaylaştırmaktır.

İki motorlu olan hasta yataklarında baş ve ayak kısımları hareket ettirilirken üç ve dört motorlu hasta yataklarında ise baş ve ayak hareketi yanında yatak yüksekliği de ayarlanmaktadır. Tekerleklerin 360 derece dönme özelliği bulunarak istenilen yerde konumlandırılabilmektedir. Hastanın kullanımı için yatağa eklenecek aparatlar ise yatağın yan bölümlerine monte edilebilmektedir.

Çocuk hasta karyolası Rm 1650 modeli 2 motorlu olup ayak ve baş kısımları hareketlidir. Ayrıca yatak kasası ahşap görünümündedir. Ahşap görünümlü çocuk hasta karyolası yatak olarak da kullanılabilmektedir. Yan korkulukları, baş ve ayak kısımları ahşap şekildedir. Çocuk hastaların kullanımı için özel olarak tasarlanmış olup evde yatan hastanın bu psikolojiden uzaklaştırılması için normal yatak baza formunda kullanımı da önemli bir özelliğidir. Ayrıca bu ürünlerin üretim ve montaj esnasında oluşabilecek hatalara karşılık olarak 2 yıl garanti süresi bulunmaktadır.

Rm 1650 modelinde çocuk hasta karyolası kasasının ölçüleri eni 105 cm, boyu 205 cm ve yüksekliği de 43 cm boyutundadır. Karyola içi yatak boyutları ise en 90 cm, boyu 190 cm ve yatak yüksekliği de 10 cm boyundadır.

Elektrikli Hasta Yatağı Hasta Karyolası

Elektrikli Hasta Yatağı Hasta Karyolası

Hastalar için maksimum konforun sağlaması ve onların iyileşme süreçlerinin daha hızlı bir şekilde devam edebilmesi adına üretimleri gerçekleştirilen birbirinden değişik hasta karyolası modelleri, özellikle elektrikli tasarımları altında hazırlanarak birçok değişik özelliği de yanında getirmektedir. Bunların elektrikli olmasının temel sebebi motor sistemlerin bulunmasıdır.

Yani bu motor sistemleri ile birlikte hasta yatağı çeşitleri rahat bir biçimde baş bölgesinden ve ayak kısmından hareket ederek hastanın gün içerisinde yapması gereken işlemleri daha kolay bir biçimde gerçekleşmesi imkan vermektedir. O yüzden imalatı gerçekleştirilirken, tamamen uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen bu hasta karyolası çeşitleri, değişik hızlarda ve açılarda yukarı aşağı hareket ettirmek suretiyle hastanın değişik aktiviteler de gerçekleştirmesine fırsat verir. Bu aktiviteler dahilinde en başta ilaçları düzgün bir şekilde almak ve yemek vardır.

İkinci durum ise hastanın gün içerisinde canının sıkılmaması için gerçekleştirmesi gerektiği telefonla ilgilenmek ya da kitap okumak gibi değişik alternatifleri de gerçekleştirmesini imkan verilmesidir. O yüzden birçok değişik özelliklere sahip olarak bu elektrikli hasta yatağı çeşitleri, özellikle motor sistemlerini tamamen kaliteli şekilde yapılmış olarak montajı gerçekleştirilmiş biçimde alınmasına büyük bir önem arz etmektedir.

Kaliteli bir şekilde tasarımları gerçekleştirmiş elektrikli hasta yatakları

Bütünüyle her kısmı kaliteli bir şekilde fabrikadan imalat ile doğrudan satış fırsatı kapsamında sunulan birbirinden özel hasta karyolası modelleri, genel anlamda elektrikli seçenekler bazında tercih edilmektedir. Bunun temel nedeni ise değişik sayılardaki motor sistemleridir. Üstelik sadece baş bölgesi ya da ayak kısımlarındaki sistemler değil aynı zamanda asansör sistemleri de hasta yatağı çeşitleri adına büyük bir rahatlık sunmaktadır.

Örneğin hastaların ayağa kalkıp belirli zamanlarda yürümek istediğinde sürekli bakıcılarını çağırmalarına gerek olmadan kendileri bunu yapabilmektedir. Aynı zamanda bu hasta karyolası modelleri ile birlikte bakıcılar, bu yatakları yukarı kaldırarak sevdiklerine daha rahat bir şekilde çok fazla eğilmeden bakma imkanı elde edebilmektedir. O yüzden özellikle elektrikli sistemler dahilinde evlerde ya da hastanelerde ve bakım evleri ile huzur evleri içerisinde hasta yatağı modelleri daha fazla tercih edilmektedir.

Elektrikli hasta yataklarının avantajları

Özellikle hastaların gün içerisinde farklı aktiviteleri gerçekleştirmesine imkan tanıyan elektrikli hasta karyolası modelleri, özellikle ilaçları ve yemekleri düzgün şekilde almalarını fırsat vermektedir. Bu sayede tedavi süreci daha hızlı bir şekilde devam ederken ayrıca fiziksel durumun yanı sıra insanlar bu hasta yatağı çeşitleriyle ruhsal olarak da yine daha hızlı biçimde gelişebilmektedir. Bu bağlamda tamamen profesyonel bir yapı içerisinde hastaların tüm ihtiyaçlarını karşılamak suretiyle maksimum konfor verecek hasta karyolaları, günümüzde özel bir tasarım altında hazırlanmaktadır ve buna göre üretimleri gerçekleştirilerek piyasaya sunulmaktadır.

Tabii bu elektrikli sistemlerinin kaliteli ile hazırlanması uzun yıllar gün içerisinde sorumsuz bir biçimde çalışmasına imkan verebilmektedir. Bu kapsamda satın alma ya da kiralama seçenekleri altında değerlendirilebilecek birbirinden değişik elektrikli hasta yatakları çeşitleri radikalmedikal sitesi bünyesinde çok uygun fiyatlar dahilinde güven içerisinde elde edilebilir. Üstelik birçok insan kendi bütçesine uygun bir şekilde yatak modellerini seçim yaparak evine getirtebilir.

Farklı modellerle elektrikli hasta karyolası çeşitleri

Birçok farkı sebepten dolayı bakıma ihtiyaç duyan hastalar vardır. Bunlar içerisinde hastaneden yeni çıkmış ve bir süre bakıma ihtiyaç duyan kişiler ile birlikte aynı zamanda felçli olan ya da yaşlı hastalar da bulunmaktadır. Hangisi olursa olsun ortak şekilde her birine özel bir bakım mutlaka yapılması gerekmektedir. O yüzden değişik hasta karyolası modelleri hastaların durumlarına göre seçim yapılmalı ve elde edilmelidir. Aynı zamanda elektrikli şekilde tasarım yapıldıklarında dolayı teçhizatlarını tamamen özel bir tasarım altında hazırlanması da ayrıca bu hasta yatakları dahilinde büyük bir önem taşır.

Motor sistemlerinin doğru şekilde hareket etmesi ve hastanın gün içerisinde maksimum konfor ile rahat ettirilmesine olanak tanıyan hasta karyolaları, 1 ya da 2 ve 3 ile 4 motorlu seçenekler dahilinde senkronize olarak doğru şekilde çalışması gerekir. Üstelik uzun yıllar herhangi bir problem yaşanmadan bu elektrikli sistemler düzgün bir şekilde değerlendirilebilirken, diğer yandan sağlam korkulu kısmı ile birlikte tekerlekleri ve serum askısıyla tam donanımlı şekilde hastalar ve onlara bakanlar adına hasta yatağı çeşitleri en iyi performansı sağlamalıdır.

Hasta karyolası korkuluğu

Hasta Karyolası Korkulukları

Hastaların büyük bir güven içerisinde yatmasına ve sağa ya da sola hareket ederken güven içerisinde bunu gerçekleştirmesine imkan tanıyan hasta karyolası korkuluğu seçenekleri, yataklar için büyük bir önem arz etmektedir. Özellikle kalkmakta zorluk çeken ve zaman içerisinde kenarlara gitmek isteyen hastalar, bazen farkında olmadan bunu daha sert ve bir anlık olarak yapabilmektedir. Böyle durumlarda düşmemek ve güven içerisinde kalabilmek adına yatakların özel bir dizaynı altında hazırlanmış olan hasta yatağı korkuluğu çeşitleri, mutlaka çelik bir tasarım altında güçlü bir dayanıklılık sunulması gerekmektedir. Bu şekilde hiçbir sorun yaşanmadan hasta gün içerisinde istediği gibi hareket ederek, özellikle sırtının herhangi bir şekilde ağrı yaşamasına imkan vermez.

Farklı özellikleri dahilinde hafta yatak korkulukları

Günümüzde birçok değişik hasta yatağı seçenekleri varken, en az bunlar kadar hasta karyolası korkuluğu modelleri de değişebilmektedir. Boyutları ve aynı zamanda aralık kısımlarına göre değişebilirken, diğer yandan özel birleşme noktalarından rahatlıkla açılarak hastaların ayağa kalkmasına da yine olanak tanıma özellikleri bulunmaktadır. Bu sayede hasta ayağa kalkmak istediği zaman korkuluklar açılarak bu işlemin gerçekleştirilmesi kolay bir hale gelir. O yüzden mutlaka kaliteli bir hasta karyolası alırken hasta yatağı korkuluğu seçeneği kapsamında bunun çok dayanıklı olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir.

Tüm farklı özellikleri ile birlikte hasta yatakları

Günümüzde birbirinden değişik hasta yatakları sadece kaliteli korkuluk sistemleri adına değil, aynı zamanda özel motor yapıları ve yemek masası ile birlikte serum askısı gibi birçok değişik seçenek dahilinde de sunulmaktadır. Tabii burada hasta karyolası korkuluğu gibi farklı bölümler, sağlık açısından özellikle büyük bir önem taşır. Hem rahatlıkla açılıp kapanma özelliği hem de ne kadar darbe alsa da kolay kolay açılmayan yapı malzemesi kapsamında hasta yatağı korkuluğu, gün içerisinde hastaların güvenliği için çok önemlidir. Hasta karyolası motoru çeşitleri de firmamızda mevcuttur.

Hasta Karyolası Motoru

Hasta Karyolası Motoru

Farklı sebeplerden dolayı bakıma ihtiyaç duyan kişiler adına günümüzde birçok değişik donanımı ile birlikte hasta yatakları büyük bir önem arz etmektedir. Bunlar içerisinde hasta karyolası motoru çeşitleri oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Bunun temel nedeni ise hastaların gün içerisinde gerçekleşmesi gereken farklı çalışmaların rahatlıkla yapmasına olanak verilmesidir. Örneğin sırt kısmından farklı açılar dahilinde yükselmesi ile birlikte hastaların günlük olarak gerçekleştirilmesi gereken yemek yeme ya da ilaç içme işlemleri rahatlık sağlamaktadır. Bu kapsamda hasta yatağı motoru seçenekleri kaliteli yataklar üzerinde hastaların ayrıca televizyon seyretmesine ya da gazete ile kitap okumasını da imkan tanımaktadır.

Farklı Özellikleri Altında Hasta Yatağı Motorları

Günümüzde hastanelerde ya da evlerde ve bakım evleri gibi birçok değişik noktada kullanımı büyük bir önem taşıyan hasta yatakları için, hasta karyolası motoru özellikle sağlam kaliteli bir şekilde dizayn edilmesi çok önemlidir. Bu sayede hiçbir zorluk yaşanmadan ayak kısmı da rahatlıkla kaldırılarak günlük gereken egzersizleri gerçekleştirme fırsatı elde edilebilmektedir. Tabii bu bağlamda hasta yatağı motoru çeşitleri noktasında asansör sistemlerinde unutmamak gerekir. Hiçbir sorun olmadan yukarı bir aşağı hareket ettirilerek hem hastaların zemine rahatça basıp kalkmasına hem de onlara bakanlar için fazla eğilmeden günlük işleri gerçekleştirmesine imkan vermektedir.

Büyük Bir Kolaylık Sağlayan Hasta Yatağı Motor Özellikleri

Sırt bölümünden farklı hızlarda ve açılarda kalkarken, ayrıca ayak ve asansör sistemleri dahilinde hasta karyolası motoru büyük rahatlık sunmaktadır. Bu bağlamda gerçekleştirilen yatak seçenekleri hastaneden yeni çıkmış kişiler ile birlikte ayrıca yaşlılar ve felçli insanlar adına da bu hasta yatağı motoru seçenekleri, gün içerisinde onların adına yapılması gereken tüm işlemleri rahatlıkla gerçekleştirilmesine fırsat vermektedir. Günümüzde farklı özellikleri de çok uygun fiyatlar dahilinde bu yatak çeşitleri rahatlıkla elde edilebilir.

Firmamızda Bulabileceğiniz Diğer Hasta Yatağı Yedek Parçaları:

Radikal Medikal Hasta Yatakları

Etkisi Kanıtlanmış Radikal Medikal Hasta Yatakları

Hasta yatağı son yıllarda hastaların bakımı ve iyileşmesi konusunda önemli katkılar sağladığı kanıtlanmış olup doktorlar ve yetkililer tarafından da bu durum kabul edilmiş durumdadır. Özellikle özel bakım isteyen veya engelli hastalar için kullanılması neredeyse bir zorunluluk haline gelen bu yataklar uygun fiyatları nedeniyle de tercih edilebiliyor.

Hasta yatakları önceki yıllarda çok yüksek fiyatlarla piyasaya sürülmekle birlikte ithal olmaları nedeniyle de alımının zor olmasına karşın günümüzde bu durum artık değişmiş durumdadır. Öyle ki hasta yatakları artık uygun fiyatlarla piyasaya sunulmasının yanı sıra ülkemizde de üretilmektedir. Bu nedenle temininin de oldukça kolay olması da tercihleri arttırmaktadır. Hasta yatakları kullanıcısının hayat standartlarını üst sınırlara taşımaktadır. Hasta olan kişinin zaten ağrı ve sızılarla mücadele ettiği düşünülecek olursa bu ıstıraplardan kurtulması ve aynı zamanda iyileşme göstermesi oldukça önemli unsurlardandır.

Günümüzde üretilen bu hasta yataklarının olumlu etkileri kanıtlanmış olup bununla ilgili bilimsel kanıtlar sunulmuştur. Aynı zamanda hasta yatağı modelleri özel üretim olarak imal edilmekte olup hastaların iyileşmesine yönelik bazı özelliklerle beraber üretilmektedir. Ayrıca hasta yatakları üretim aşmasından sonuna kadar bazı kontrollerden geçirilerek üretilmekte olup hasta sağlığını iyileştirici etkiye sahip olduğunun kontrolü sağlanmaktadır.

Hasta Yataklarının Hastalara Etkisi Nasıl Kanıtlanmıştır?

Hasta yatakları hastanın sağlığını iyi etkilediği ve hastanın rahat hareket ettirilmesinin sağlandığı kanıtlanmış olup çok sayıda üretici firma tarafından bu durum kanıtlanmıştır. Öncelikle bu yataklar hastanın rahat bir şekilde indirilip kaldırılmasının sağlanması özelliklerine sahip olarak tasarlanmıştır. Ayrıca hasta yatakları bazı kısımlardan yukarı ve aşağı hareket sağlamakta olup bu durum da hastanın sürekli aynı pozisyonda yatmasının engellenmesi için tasarlanmıştır. Hastanın sürekli aynı pozisyonda yatmasının doğurduğu sakıncalar doktorlar tarafından da kabul edilmekte olup hasta yatağının bu konudaki olumlu etkisi bilinmektedir.

Yatakların en önemli bir diğer özelliği olan mikrop barındırmama da hastanın mevcut hastalığının bazı yan etkilerini yaşamaması ve doğabilecek yeni hastalıklara karşı da önlem alınması anlamında etkisi kanıtlanmıştır. Hastanın ev tipi bir yatakta mikrop kapma olasılığı çok daha yüksek iken hasta yatakları kullanan hastaların bu tür mikroplarla karşılaşmadığı kanıtlanmıştır. Tüm bunların yanında hasta yatakları kullanıcısına huzurlu ve sağlıklı bir yatış sağlıyor. Ayrıca bu hasta yatakları ile hastanın temizlik ve beslenmesi de kolayca sağlanabiliyor.

Ev tipi yataklarda hastanın baş kısmının kaldırılarak yemeğinin yedirilmesinin sağlanması olanağı bulunmamakla beraber bu tip hasta yatakları kullanıcının baş kısmının kaldırılarak kolayca beslenmesini de sağlayabiliyor.

Olumlu Sonuç Alabilmek İçin Nasıl Bir Hasta Karyolası Tercih Edilmelidir?

Öncelikle hasta karyolası tercihi yapılırken hastanın nasıl bir hasta olduğunun bilinmesi ve buna göre bir tercih yapılması önemlidir. Özellikle daha fazla bakım isteyen ve yatağa bağımlı olan hastaların bakımı için motorlu yatakların tercih edilmesi gerekmektedir. Çünkü bu hastaların kendi çabaları ile hareket etmesi mümkün olmayıp bunun için hasta karyolası üzerinde özel bir motor sisteminin olması gerekmektedir. Ayrıca daha yoğun bakım isteyen hastalarda etkili bakım sağlanabilmesi için mutlaka anti bakteriyel özelliğe sahip bir yatak tercih edilmelidir. Tüm bunların yanı sıra hastanın özel bir bakım istemesi ve bu nedenle de yatak yaralarına maruz kalmaması için bu yatakların mutlaka özel üretim ve mikrobu giderici özelliğe sahip olarak üretilmiş olduğuna dikkat edilmelidir.

Kısaca özetlemek gerekirse hastanın bakım ihtiyaçlarına göre bir hasta karyolası belirlenmesi önem arz etmekte olup bu yatakların tamamının hastalar üzerinde iyileştirici etki bıraktığı bilim adamları tarafından kanıtlanmıştır. Ayrıca hasta karyolası modellerimizin tamamı garantili satışa sunulmakta olup sonrasında doğabilecek bazı aksaklıklara karşı önlem alınmıştır.

Hasta Yatağı

Hasta Yatağı Kapsamlı Bir Bakım Sürecinde Gerekli

Hasta yatakları kullanıcılarının güvenliğinin yanında rahatlığını da sağladığı için son yıllarda tercih edilen yataklar arasında. Fakat hasta yatağı özellikle kapsamlı bakım süreçlerinde daha çok tercih edilmektedir. Bunun en önemli nedeni ise hastaların bu süreçte daha hassas bir bakıma gereksinim duymaları ve bu nedenle de bazı özel ekipmanlara ihtiyaç duyulmasıdır. Hasta yatağı aslında tüm hastaların kullanması gereken bir yatak olmakla beraber hassas bakım gerektiren zamanlarda mutlaka kullanılması gereken bir yatak olma özelliği göstermektedir.

Hasta yatakları sunduğu çok sayıda avantaj nedeniyle kullanılması istenilen ürünler arasındadır. Hasta yatağı öncelikle hastanın mevcut durumda iyi bakılmasının sağlamasının yanında iyileştirici etkiye de sahiptir. Yatakların çok sayıda özelliği nedeniyle hasta yatağı alımının gerekliliği belirlenmiş olup bazı özel bakım isteyen hastalarda kullanılması durumda çok sayıda avantajı da beraberinde getirmektedir.

Hasta Yatakları Kapsamlı Bakım İsteyen Hastalarda Neden Kullanılır?

Kapsamlı bakım isteyen hastalarda kullanılması gereken hasta yatakları öncelikle hastanın rahat bir şekilde yatmasını sağlayacak özellikte olması gerekmektedir. Bunun sağlanabilmesi için ise üretici firmalar tarafından üretilen hasta yatağı öncelikle ayak ve baş kısımlarından kaldırılıp indirilme özelliğine sahip olup bu özelliği ile hastanın rastgele hareket ettirilmesi önlenmektedir.

Ayrıca hasta yatağı içinde barındırdığı bazı boşluk kanaları sayesinde yatağın havayı iç kısmına geçirilmesini ve bu sayede yüksek miktarda basınç uygulanmasını engellenmektedir. Bu nedenle de hasta yatağı hastaların mikrop kapmasının yanında bazı tehlikeler ile karşılaşmasını engellemektedir. Ayrıca bu yatakların anti bakteriyel özellikte olması nedeniyle de hassas bakım isteyen bu hastaların ekstra mikrop kapması engellenmektedir.

Kapsamlı bakım gerektiren hastalar genellikle ağır hastalar ya da bazı kanser hastaları olup bu hastaların ekstra bir mikrop kapmaları hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle de hasta yatağı mikrop barındırmama özelliğine sahip olması nedeniyle de tercih edilenler arasındadır. Ayrıca kapsamlı bakım isteyen hastaların küçük te olsa hiçbir kazaya maruz kalmaması gerekmekte olup bunun sağlanabilmesi için bazı özelliklerin yatak üzerinde mutlaka bulunması gerekmektedir.

Özellikle hastanın düşmesi ya da kayması gibi bazı durumlara maruz kalmaması gerekmekte olup hasta yatağı mutlaka yan korkuluklara sahip olmalıdır. Ayrıca hasta karyolası tekerleklerinin gerektiği zaman kilitlenebilmesi de hassas bakılması gereken hastalar için önem arz etmektedir. Çünkü bu tip durumlarda hastanın hareket halinde düşmesi ya da yaralanması söz konusu olabilmekte olup bu durumun engellenmesi önem arz etmektedir. Bu nedenle de bu tip özelliklere sahip hasta karyolası çeşitlerinin temini önem arz etmektedir.

Bu tip hasta yatakları masaj etkisine sahip olup bu masaj etkisi sayesinde hastanın iyileşme etkisi göstermesinin yanında sürekli yatmasından kaynaklı rahatsızlıklar da ortadan kalkmaktadır. Ayrıca bu hasta yatakları yatak yaralarına da engel olma özelliği olması nedeniyle mikrop barındırmamasından kaynaklanmakta olup kapsamlı bakım isteyen hatalar için oldukça önemli bir husustur.

Kapsamlı Bakım İsteyen Hastalarda Hangi Yataklar Tercih Edilmelidir?

Kapsamlı bakım isteyen hastalar için mutlaka motor sistemi olan hasta yatakları içinden bir tercih yapılmalıdır. Öyle ki bu yatakların içinde katlanabilir hasta yatakları da bulunmakta olup hastanın baş ve ayak kısmından hareketini sağlamanın yanı sıra hareket sırasında hastanın rahatsız olmasını da engellemektedir. Ayrıca bu tip hasta yatakları mutlaka anti bakteriyel özelliğe sahip olmalıdır.

Hastanın mikrop kapmaması ve dolayısıyla yeni hastalıklara davetiye çıkarmaması gerekmekte olup bu nedenle bu hastaların mutlaka bu tür hasta karyolası çeşitlerinden kullanması önem arz eder. Ayrıca hasta karyolası kolay taşınabilir ve serum askısı bulundurması gerekmekte olup hastanın rahatlığının yanında bakımının kolaylığı için de gerekli özelliklerdir.