Hasta Yatağı Satın Almak Mı Doğru Kiralamak Mı

Hasta Yatağı Satın Almak Mı Doğru Kiralamak Mı

Hangi alanda olursa olsun bir ürün satın almadan önce mutlaka araştırmalar yapılmalıdır. Aynı üründen farklı markalara ait pek çok model olabilir. Bu alanda hastalarınız için hasta yatağı seçerken doğru tercihler yapılması ortaya çıkabilecek olumsuzlukların önüne geçilmesi adına çok önemlidir. İlk etapta ürünün hangi malzemeden üretilmiş olduğunu incelemeniz gereklidir. Bunun yanında Sağlık Bakanlığından onay alması da belirli bir kalite standardı göstergesidir.

Tedavi gören ya da yatağa bağımlı olan hastalar için konforlu özelliklerde vücut yapısına ve ağırlığına uygun şartlarda üretilen modeller arasından seçimler yapılmalıdır. Elektrikli motor sistemi ile çalışan hasta yatağı modelleri de konforlu kullanımlar arasında yer almakta, ortopedik hasta yatakları hem satın alabileceğiniz, hem de kiralayabileceğiniz kullanımlar arasında yer alıyor. Kiralamak ve satın almak arasında kaldığınızda ise öncelikle bazı kriterler belirleyerek, ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz.

Hasta Yatağına Ne Kadar Süre İhtiyacınız Var?

Seçilecek ürünün ne kadar kullanılacağı belli ise seçimlerinizi ona göre yapabilirsiniz. Ancak bu tür durumlarda çoğu zaman bir belirsizlik söz konusudur. İhtiyaçlarınız bir ameliyat sonrasında ya da yaşanan kaza nedeni ile ortaya çıkan kırık tedavisinde kullanılacak ise hasta yatağı kiralama çok daha uygun olacaktır. Tedavi belirli bir süre için olduğu sürece kiralama seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Ancak uzun süreli tedavilerde, yaşlılık nedeni ile yaşanan ömür boyu hastalıklarda hasta yatağı satışı seçeneklerini tercih etmek çok daha mantıklı olacaktır. Özellikle bu yatakları kullanacağınız süre 6, 7 aydan fazla olduğunda satın almak çok daha avantajlı olacaktır.

Hasta Yataklarının Normal Yataklardan Avantajları Nelerdir?

Hastalarda görülen pek çok rahatsızlığın hafifletilmesi, tedavisi ve bakımında baş ve ayak kısmının yükseltilmesini öneren doktorlar, hasta yatağı kullanımını tercih etmektedir. Ayak kısmının yükselebildiği hasta yatakları da iyi bir uyku için ideal seçimlerdir. Bu alanda satın almak ya da kiralamak hizmetleri arasından seçimler yapabilirsiniz. Özellikle hastaların tedavi sürecinde dinlenmeleri çok önemlidir. Hastalara doğru bakım verebilmek ve iyileşme sürecini desteklemek adına fonksiyonel özellikleri ile hasta yatağı kiralama ya da satın alma hizmetleri tercih edilebilir.

Genellikle baş ve ayak kısımlarının hareket edebildiği iki motorlu elektrikli hasta karyolası modelleri tercih edilmektedir. Ancak 4 motorlu, ev tipi, ahşap tasarımlarda, 3 motorlu olarak ta hasta yatakları bulabilmek mümkündür. Ayrıca hasta yataklarının kenarlarında bulunan korkuluklarda hastaların yatarken ya da kalkarken rahatlıkla tutunup kalkmalarını sağlayacaktır. Hastaların emniyetlerini sağlayan bu yataklarda serum askıları olabiliyor. Tekerlekli kullanımları ile de hasta yatağı satışı verimli kullanımlar oluşturabiliyor.

Hasta Yataklarının Satış Fiyatları

Araştırmalar yaparak kendiniz ve hastanızın ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayabilecek hasta yataklarının terci edilmesinden sonra adres bilgilerinizi verdiğiniz evinizde kurulum sağlanmaktadır. Özelliklerine göre hasta yatağı fiyatları değişebiliyor. Ancak satın aldığınız yatakların garanti belgeleri de olacaktır. Bu durumda herhangi bir sorun yaşadığınızda kullanımlarınız servis güvencesi ile verilir. 6- 7 aydan fazla olan yatak ihtiyaçlarınızda kiralama bedeli ürünün satın alınması ile aynı rakamları bulacağından satın alınması çok daha mantıklı olacaktır. Evde bakılan hastalarınız için en konforlu ve ortopedik özelliklerde hasta yatağı satışı hizmetlerinden yararlanarak obez, felçli, yatalak hastalarınızın bakımından çok daha konforlu sonuçlar alabilirsiniz. Havalı yatak modelleri ile de medikal ya da ev tipi olarak kullanımlar tercih edilmesi mümkündür. Lazer kesim, 4 parça, visco, anti bakteriyel, baklava tipi, lazımlıklı, A+ B boru tipi havalı yatak modelleri arasından satın alma talepleriniz gerçekleştirilebilir.

Hasta Yataklarının Kiralanması

Bu alanda hasta yatağı kiralama hizmetleri alırken prosedür aynı satın almadaki gibi işleyecektir. Aynı şekilde tercih ettiğiniz model evinize kadar getirilerek kurulumu yapılır. Sonrasında ise kiralama sözleşmesi verilen bilgiler ışında hazırlanarak imzalanır. Kiralama sözleşmeleri genellikle bir aylık olarak hazırlanır. Kiralama talepleri genellikle 4 ay ya da daha kısa süreli kullanımlarınız için önerilir. İki motorlu farklı modeller arasından seçimler yapılabileceği için 3 ya da 4 motorlu yatak modelleri arasından da seçimler yapabilirsiniz. Ancak artan özellikler hasta yatağı fiyatları özelliklerini de etkileyecektir. Sadece yatak olarak değil masası, yatağı, sandalyesi, yastığı hatta kılıfı ile komple kiralama hizmetleri de talep edilebilir. Yatakların sundukları konfora göre fiyat aralıkları da değişebilir. Kiralama alanında daha kısa bir zaman önünüzde var ise hasta yatağı fiyatları bütçeniz için çok daha ekonomik bir seçim olabilir.

Hasta Yatağı Siparişi Verirken Nelere Dikkat Edilmeli

Hasta Yatağı Siparişi Verirken Nelere Dikkat Edilmeli

Hastalarınızın rahatsızlığına özel hasta yatağı seçimleri yapmak, tedavi ve bakım aşamasında konfor ve daha çok sağlık elde etmenize imkan verecektir. Doğru seçimler yapmak hastanızın yaşam kalitesini etkileyebileceği gibi hastanın tedavi sürecine de destek olacaktır. Bu alanda felçli bir hastanız var ise havalı yatak modelleri daha konforlu olacaktır. Çünkü bu modeller vücudun hava almasını sağlayacaktır. Bu da kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Konforlu ve rahat bir istirahat sağlamakla hastanın vücudu da hava alır. Bu şekilde çeşitli enfeksiyonların ve yaraların gelişimi engellenmiş olur. Hatta yatak yarası denilen rahatsızlıklar seçilen doğru hasta yatağı ile hiç oluşmaz.

Medikal Ürün Özelliklerine Sahip Yataklar

Yatağa bağımlı olan ya da yatarak tedavi gören hastalar için hasta yatağı satışı taleplerinde bulunurken hasta bakımında kullanılacak medikal ürün özellikli seçimler yapılmalıdır. Çeşitli fonksiyonlara ve kullanım özelliklerine sahip olması gereken bu yataklar hastanın farklı rahatsızlıklarına göre de değişebilir. Bu nedenle değişen özelliklerine göre hasta yatağı fiyatları farklı aralıklarda yer alacaktır. Kullanım alanında basit olması gereken yataklar teknolojik ve kaliteli özelliklerde üretilmiş olması ile de hastanın tedavi sürecine olumlu katkılar sağlayabilir. Hijyenik ve antibakteriyel özelliklerinin yanında dört tekerlekli kullanımı ile de pratiklik sağlayan modelleri bulunuyor. Özellikle kolay temizlenebilmesi bakıcı olarak hastalara refakat edenler içinde büyük kolaylıklar oluşturuyor. Tekerleklerde bulunan frenler de hastanın hareket esnasında herhangi bir kazaya maruz kalmasının önüne geçer.

Hareket Kabiliyeti Endeksli Motorlu Yataklar

Hastanızın, durumuna kullanım sürenize göre kiralama ya da satın alma seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Bu alanda 4 ay ve daha düşük kullanımlar için hasta yatağı kiralama tercih edilmesi daha ekonomik olacaktır. Tercih edilen yataklar farklı mekanizmalar ve çift motorlu üretimlerden elde edilebiliyor. Bu tip modeller elektronik bir kumanda sayesinde çalışmaktadır. Bu da yataklara hareket fonksiyonu katar. Özellikle yatakların her iki kısmında bulunan 75- 80 cm aralığındaki boşluklar, hastanın daha rahat bir şekilde tedavi edilmesini sağlıyor. Medikal kuruluşlar için hasta yatağı satışı talepleri en geçerli kullanım alacaktır. Hastalar evlerinde de tedavi görebiliyor. Bunun içinde özellikle uzun süreli bir tedavi sürecinde yatak modelleri arasından seçimler yaparak satın almak çok daha mantıklı bir tercih olacaktır.

Kaliteli ve Sağlam Malzemelerden Üretilen Yataklar

Tüm teknolojik özelliklerinin ve fonksiyonlarının yanında hasta yatağı seçimlerinizde mutlaka dayanıklı malzemelerden üretilmiş olması ve kaliteli model seçenekleri arasından tercihler yapılması çok önemlidir. Bu nedenle ürün seçerken üretim malzemelerine ve firmanın sunduğu servis imkanlarına da dikkat edilmesi önemlidir. Bu alanda her yaşa, hastanın ihtiyacına ve hastanın ağırlığına göre kullanılan malzemelerde hasta yatakları bulunmaktadır. Aşırı kilo ya da yaş gruplarına özel farklı boylarda üretilen tasarımlar arasında hasta yatağı fiyatları farklılık gösterecektir.

Hasta Yatakları Çeşitleri

Hareket kısıtlılığı çeken hastalar için özel olarak tasarlanan düşük modeller arasından hasta yatağı kiralama talepleri yapabilirsiniz. Ya da ya manuel olarak ayarlanabilir hasta yatakları arasından tercihler yapılabilir. Ancak bu tarz yataklar daha kısa vadeli hastalar için öneriliyor. Ev modelleri ya da hastanelerde hasta bakımlarında daha çok elektrikli ya da yarı elektrikli olan motorlu modeller kullanılmaktadır. Uzaktan kumanda ile çalışan modeller arasından seçimler yaparken ihtiyaçlarınızı ve kullanım alanlarınızı baz almanız gereklidir. Yaşlılık nedeni ile ya da ağır bir hastalık halinde uzun vadede yatarak tedavi gören hastalarınız için hasta yatağı satışı talep edebilirsiniz. İki motorlu, üç ya da dört motorlu olarak kullanılabilen asansörlü ful abs’li ya da ahşap tasarımlarla sunulan modellerde bulabilmek mümkündür.

Alçaklık ya da yükseklik yönünden farklı şekillerde tasarlanan pek çok modelde bulabilirsiniz. Özellikle hasta yatağını kullanan kişinin yaş grubu çok önemlidir. Değişen yaş grubu hasta yatağı fiyatları değişimine de neden olur. Çocuk hastalar için hastanın sıkılmaması ve daha iyi zaman geçirmesi için karakterine uygun tasarlanan modeller arasından seçimler yapılabilir. Ya da yaşlı ya da orta yaşlı bir hasta için uzaktan kumandalı ya da elektrikli modeller tercih edilebilir. Bu alanda kullanım durumunuzu baz alarak hasta yatağı kiralama hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Kullanışlı, ortopedik, etrafında korkulukları olan, ayarlanabilir olması tercih edilen yataklarda olması gereken en önemli özellikler arasında yer alıyor.

Radikal Medikal Hasta Yatakları

Radikal Medikal Hasta Yatakları

Her yıl, bakım ortamlarında güvenliksiz hasta yatakları sayesinde meydana gelen istenmeyen olaylar, hasta ve sağlık personelinin gereksiz olarak yaralanmalarına yol açmaktadır. Bu kazalar hastane ve diğer bakım ortamlarının maliyetlerinin yükselmesine ve itibarlarının düşmesine yol açar. Güvenliği üst düzeyde, hatasız üretim politikasıyla üretilmiş hasta karyolası çeşitlerinin satış ve kiralaması firmamızın ana prensibidir.

Radikal Medikal uygun fiyatlı ve kolay kullanımlı, hasta ve bakıcının klinik ihtiyaçlarına hitap eden kapsamlı bir ürün portföyü sunmaktadır. Bizim evde bakım çözümleri sunan hasta yatağı modellerimiz evde ikamet eden hasta ve bakıcının ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Biz kendi evinde birden fazla kronik sağlık sorunları olan sakinleri ve hastaları yönetirken bakıcıların karşılaştıkları zorlukları anlıyoruz. Kanıta dayalı çözümler sunan ekonomik, kullanışlı ve güvenlikli olarak tasarlanmış hasta yatakları ile hasta ve bakıcı için kesintisiz hizmet ve destek sunuyoruz. Hasta karyolası (hasta yatağı), motorlu hasta yatakları uygun fiyatlarla burada satılıyor.

Günümüz de artış gösteren sağlık harcamaları, hasta ve yakınlarını minimum maliyet ile maksimum fayda alması konusunda değişik çözümler üretmeye yönlendirmiştir. Bunlardan birisi de hastaneler için üretilen hasta karyolası modellerinin evler için tekrar tasarlanması ve üretilmesidir. Bir çok hasta uzun süre hastanede yattıktan sonra evlerimizde standart bulunan yatak, kanepe vs. ürünlere alışamamakta, bir çok zorunlu ihtiyaç duyduğu faaliyetlerini gerçekleştirememektedir. İşte tam bu noktada Radikal Medikal Hasta Yatakları olarak hastalarınıza uygun çözüm önerilerimiz ile sizi ve sorumlu olduğunuz hastanızı uygun yönlendirmekteyiz. Hastaların hastane dışında bakım alması için gerekli tıbbi ekipmanlardan biri olan hasta yatağı ve aksesuarlarının ev ortamına uygun olması önemlidir. Eğer bakıcı ve hasta dostu tam elektrikli, ayarlanabilir bir hasta yatağı istiyorsanız, firmamızda güvenilir bir ürün bulacaksınız. İhtiyaç duyacağınız her türlü hasta yatağı çeşitlerini size sunmaktan gurur duyuyoruz.

Hasta Karyolası (Hasta Yatağı) Satış Ve Kiralama Şirketi

Hasta yatakları, hastaneler, bakım evleri ve evlerde, yaşlılara, engellilere ve bakıcılarına destek sağlamak için kullanılmaktadır. Evde kullanım için satılan ev tipi hasta yatakları iki temel fonksiyona sahiptir: Hastanın ihtiyaçlarını sağlamak üzere hastaya erişimi kolaylaştırmak için yüksekliği ayarlanabilir ve bakıcıya hemşireliğinde yardımcı olur. Kullanıcının karyolayı otomatik olarak yeniden konumlandırabilmesi için ayarlanabilir bir platforma sahiptir. Her iki fonksiyon da elektrik motoruna bağlı kumanda sistemi ile çalıştırılmaktadır. Bu nedenle bu yataklar çoğunlukla elektrikli hasta yatakları olarak adlandırılmaktadır.

Sağlık sektöründeki gelişmeler arttıkça medikal gelişmeler de paralel olarak artış gösteriyor. Geçmişten bugüne tıp ve medikal hizmetlerine bakıldığında modern çağa modern çözümler geldiği görülüyor. Eskiden evde hasta bakmak özellikle yaşlı hastalara bakmak zor ve istenmeyen bir durumdu. Zira hastayı kaldırıp – indirmek, yıkamak – temizlemek, yemek yedirmek, fiziksel aktivitelerini yerine getirmek hem hasta hem bakan kişi için büyük bir özveri isteyen zahmetli bir süreçti. Şimdilerde ev tipi hasta yatakları sayesinde kişiler daha kolay ve zahmetsiz üstelik hijyenik bir şekilde hastalarına tıbbi bir bakım sunabiliyorlar.

Hasta yatağına mahkum birini yıkamak için banyoya taşımak, banyoda özel bir mekanizma hazırlamak eskide kalmış bir bakım ritüeli. Günümüzde ev tipi hasta yatakları üzerine serilen şişme küvetler pompa yardımıyla şişirilerek hastayı taşıma derdi olmadan yatak üzerinde banyo yapma fırsatı sunuyor. Ev tipi hasta yatakları da tıpkı hastanelerdeki gibi fonksiyonel özelliklere sahip bir şekilde üretiliyor. Örneğin oturur pozisyona geçmek, yatağı yükseltmek, yatağı sistemli bir şekilde aşağı veya yukarı kaldırmak ev tipi hasta yatakları ile mümkün oluyor.

Ev Tipi Hasta Yatakları

Ev tipi hasta yatakları için ahşap, baza görünümünde modern tasarımlar kullanılıyor. Kişiler kolayca evin veya odanın dekoruna uygun görünüme sahip fonksiyonel bir ev tipi hasta yatağı bulabiliyor. Otomatik olması, kumanda ile kontrol edilebilir olması ve serim askısı gibi benzeri materyallerin kullanımı için açık olması ev tipi hasta yatağı modellerine işlevsellik katıyor. Ev tipi hasta yatakları lazımlıklı, baza görünümlü, otomatik, elektrikli, deri dolgulu gibi çeşitli şekillerde üretiliyor.

Hasta yatağı fiyatları ise tıpkı modeller gibi çeşitlilik gösteriyor. Eve yatak almayı düşünenler için fiyat aralığı oldukça geniş bir yelpazede tutuluyor. İmalatçıların özellikle uygun seçenekler sunması alternatif oluşturuyor. Öyle ki bireyler 900 ₺ ila 3.700 ₺ fiyat baremi arasında hastasına uygun bir yatak bulabiliyor. Ev tipi hasta yatakları bu anlamda konfor ve sağlık sunduğu kadar ekonomik bir medikal alışveriş hizmeti de sunuyor. Üstelik birçok medikal ve imalatçı taksitli ödeme, indirimli fiyat gibi fırsatlar sunarak kişilere kolaylık sağlıyor.

Hasta Yatağı Kiralama

Ev istirahatının süresi önceden belliyse, geçici bir süreç için hasta yatağı satın almak yerine kiralamak tercih edilebilir. Hasta yatağı modelleri arasındaki fiyat farkı kiralama işleminde de geçerlidir. Ancak kısa süreli tedavilerde en ekonomik tercih olacağını da söylemek gerekir. Özellikle iki ve daha fazla motora sahip elektrikli modeller, kiralama yoluyla edinilebilir.

Hasta yatağı kiralama tabiri yatak ihtiyacı duymayanlar için yeni olsa da esasında geçmişten bu yana evde hasta bakmak zorunda kalan kişiler için elzem bir materyaldir. Öyle ki hasta yatakları ile yatalak hastaların evdeki yaşam kalitesi yükseliyor, hasta yakınlarının bakım hizmetini kolaylaştırıyor. Bu yönden bakıldığında hastaneden taburcu olan ama yatak istirahati devam eden kişiler için hasta yatağı kiralama kurtarıcı bir çözüm oluyor.

Birkaç aylık belki de daha kısa süreli evde bakım tedavisi için hasta yatağı satın almak gereksiz bir masraf iken hasta yatağı kiralama pratik bir çözüm vaat ediyor. Hasta ve hasta yakınları kiralama hizmetlerinden yararlanarak tedavi süresince masrafsız ama kaliteli bir tedavi sürecine imza atıyor.

Elektrikli Ve Lazımlıklı Hasta Yatakları

Hasta yatakları incelendiğinde birçok model öne çıkıyor. Elektronik hasta yatağı en çok tercih edilen yatak tipiyken lazımlıklı hasta yatağı da talep gören, tamamen yatalak hastalar için evde kullanılmaya uygunluk gösteren bir yatak tipidir. Ortopedik özellikler gösteren, kumanda ile kontrol edilebilen, hastanın düşmemesi için yanlardan destekli, hareket edilebilir tekerlekli mekanizması ile hasta yatağı kiralama seçenekleri oldukça fazladır. Hastanın konforunun ön planda tutulduğu, hasta yakınları için ise pratik bakım fırsatının gözetildiği yataklar kısa ve uzun vadeli tedavi süreçlerinde rahatlıkla kullanılıyor. Hastanelerde de aynı yatakların kullanılması yatakların dayanıklı ve korunaklı olduğunu gösteriyor.

Yaşlı hastalar için bilhassa önemli olan yatak konforu ve hareketli yatak sistemi hareket etmekte zorlanan yaşlı kişilerin yaşamını kolaylaştırıyor. Kumanda ile baş ve ayak kısımlarının hareketli olması yemek yeme, ilaç içme, oturur pozisyona gelme konusunda hastalara yardımcı oluyor. Hasta yatağı kiralama sunduğu konfor ve tıbbi bakım sayesinde son zamanlarda en sık tercih edilen hasta ritüellerinden biri kabul ediliyor. Hasta karyolası kiralama hizmetinden yararlanan kişiler için kurulum işlemi titizlikle yapılarak otomatik hasta yatağı ise nasıl kullanılacağına dair hasta yakınlarını bilgilendiriyor. Çoğu firma hasta yatağı kiralama hizmetinden yararlanan kişiler için serum askısı ve pil gibi hediyeler vererek çok yönlü bir hizmet sunuyor.

Hasta Yatağı Nerelerde Kullanılır

Hasta Yatağı Nerelerde Kullanılır

Hasta yatağı ve diğer benzer hasta karyolası modelleri sadece hastanelerde değil aynı zamanda huzurevleri, yardımcı yaşama tesisleri, ayakta tedavi klinikleri ve ev sağlık bakım hizmetleri gibi diğer sağlık kuruluşlarında da kullanılmaktadır. Doğru ekipmanı seçmek ve hastayı ya da sakinlerinin yatak alanını etkili bir şekilde planlamak, uzun vadeli mali etkilere sahip olabilir. Etkili bir hasta karyolası alanı tasarlamak için Radikal Medikal’in web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Günümüzde hasta yatakları ek avantajlar sağlamalıdır: Yararlı hizmetler ile birlikte yenilikçi teknoloji. Radikal Medikal konsepti hasta bakımları ile ilgili mevcut sorunlara ve görevlere çözümler sunar. Hastane ve tıbbi malzemeler ile ilgili olarak 1996 yılından bu yana hizmet veren Radikal Medikal üstün malzeme kalitesi, iyi düşünülmüş işlevsellik ve hijyenik bir tasarım ile bütçeye dayalı hastane yatakları yaratarak uzun hizmet ömrü vaat ediyor.

Hasta Yatağı Üretimi

Yüksek kalite standartlarımızı sürekli olarak korumak için ürünlerimizi kendimiz üretiyoruz. Ürünlerimiz sağlığı geliştirir ve iyileşmeye önemli katkı yapar.

Hasta karyolası modellerimiz bakım ihtiyacı olanların yaşam kalitesini koruyarak ve konfor ve güvenlik ile refahlarını arttırır. Müşteri odaklılık bizim için bir slogandan daha fazlasıdır – bizim için işimizin başarısının temeli budur.

Hasta Karyolası Satın Alın Veya Kiralayın Sağlıklı Ortam Yaratın

İnternet üzerinde hasta yatağı kiralama ve satış hizmetlerini online olarak size ulaştıran Radikal Medikal Hasta Yatakları Firmasında farklı hasta yatağı modelleri ve yüzlerce hastane malzemesinin özellik ve fiyat bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Diyaliz merkezleri, hastaneler, huzurevi, sağlık merkezleri ve evinizde kullanabileceğiniz hasta yatakları ve hasta karyolası firmamızda elektrikli, abs, korkuluklu, ahşap gibi çeşitli model ve özelliklerde üretilmekte, satış ve kiralaması yapılmaktadır.

Normal yatak sistemlerine göre çok daha konforlu ve hareketli sisteme sahip olarak üretilen hasta yatakları, özellikle modern hastaneler ve evinde hastası bulunan kişiler için rahat bir istirahat imkanı sunuyor. Birçok farklı modeli ve hasta durumuna göre değişiklik gösteren nitelikleri bulunan hasta yataklarının satın alınması yerine kiralama yöntemiyle temin edilmesi dönemlik hasta bakımı için en uygun tercih oluyor.

Neden hasta yatağı kiralanmalıdır?

Öncelikle hastanın tedavisinin kısa sürecek olması hasta yatağının satın alınması yerine kiralanmasını daha doğru hale getiriyor. Fiyat bakımından normal yatak ücretleriyle kıyaslanamayacak kadar yüksek fiyata satışa sunulan hasta karyolası kiralama bedelleri çok daha uygun ücretlerle sunuluyor. Dolayısıyla, dönemlik hasta bakımı için ihtiyaç duyulacak hasta yatakları daha az maliyetlerle temin edilerek, imkanı gereksiz satın almanın önüne geçiyor.

Hasta kişiler için hasta yataklarına duyulan ihtiyacın için ise birçok sebebi var. Öncelikle normal bir yatakta dinlenmesi halinde birçok zorluk yaşayacak olan hastanın iyileşme süreci daha da uzayabilir. Hasta karyolası ile sağlanan konfor ve rahat hareket etme imkanı ise, hastanın kendisini daha iyi hissetmesine ve iyileşme süresinin daha da kısalmasını sağlıyor. Bu durum sürekli bakıma muhtaç hastalarda söz konusu olmasa da, bakıcı kişinin işini çok kolaylaştıran bir sisteme sahip hasta yataklarını yine tercih edilebilir kılıyor.

Hasta yatakları arasında farklar var mı?

Hasta yatağı kiralama bedelleri hasta yataklarının sahip oldukları fonksiyonel özelliklere göre farklılık arz edebilir. Hasta durumu iyi olanlar için kiralanacak hasta yataklarının tekerlekli ve baş kısımlarının hareket ettirilebilir olması yeterli olabilir. Ancak hastalık durumu daha ağır kişiler için temin edilmesi gereken hasta yataklarının çift motorlu, asansör sistemine sahip ve hatta klima, tuvalet gibi özellikleri bulunması gerekebilir. Tamamen hastanın hastalık durumuna göre belirlenecek hasta yatağı kalitesinin fiyatları doğrudan etkilediğini söyleyebiliriz.

Hastanın ihtiyaç durumunu en iyi şekilde analiz ederek en doğru hasta yatağını kiralamak, hem hasta hem de bütçeniz için en doğru tercihi yapmanız anlamına geliyor. Şunu da ifade etmek gerekir: Her ne olursa olsun önemli olan hastanın konforu denilerek uygun hasta yatağı kiralama çözümünden asla vazgeçilmemelidir.

Firmamız Radikal Medikal, hasta karyolası sektöründe 1996 yılından bugüne hasta yatağı ve aksesuarları ithalat, ihracat, yurt içi satışını tecrübeli personeli ile başarıyla sürdürmektedir. Yatan hastaların günlük hayatını ve bakım sürecinde görev yapan kişilerin rahatlığını temel prensip alarak satışını yaptığımız hasta yatakları, ekonomik fiyatları, yüksek güvenlik özellikleri ve konforlu yapısıyla dikkat çekmektedir. Ana iş kategorisi hasta karyolası satış ve kiralama faaliyeti olan Radikal Medikal firmasında her model ve özellikte, çeşitli motor kapasitelerine sahip hasta yataklarını bulabilirsiniz. Bu tip yatakları kullanmak bir mecburiyet olmayıp, fonksiyonlu bir hasta yatağı ile hastalık dönemini geçirmek, her zaman normal bir ev tipi yatakta bu süreci geçirmekten daha sağlıklı ve güvenli olacaktır. Biz hastanelerden çıkan kullanılmış ikinci el hasta yataklarını kesinlikle satmıyoruz. Satın aldığınız ürün ve tüm ekipmanları işinde uzman ve resmi sertifikalı personelimiz tarafından kontrol edilmektedir. Kötü durumda olan ve arzu etmeyeceğiniz ürünleri stoklarımızda bulundurmuyoruz.

İkinci El Hasta Yatakları / Hasta Karyolası Hakkında Tutumumuz

İkinci el hasta yatağı ve karyolalarını temizleyip, tamir edip, yeni ürünmüş gibi satma mantığına kesinlikle karşıyız. Biz bir hasta karyolası üreticisi veya imalatçısı değil, sadece güçlü bir piyasa analiziyle, üreticilerden sizin için en kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleri temin ederek size satış ve kiralamasını yapan medikal firmasıyız. Son teknoloji ile üretilmiş, üstün özellik ve çok fonksiyonlu hasta yatağı fiyatları firmamızda emsallerine göre ucuzdur. Ucuz fiyatlar ile size ürün satışı yapmamız asla bir kalite düşüklüğü belirtisi değil, firmamızın ticari ilişkileri ve finansal kaynaklarının rakip firmalardan çok daha iyi durumda olmasından kaynaklanmaktadır. Hastane yatakları neredeyse tüm hasta bakım ortamlarında veya ortamlarda bulunur. Hasta yatakları sadece hastanelerde değil, aynı zamanda ayakta tedavi merkezlerinde, uzun süreli bakım tesisleri ve özel evlerde kullanılır.

Kullanımı Kolay Hasta Yatağı Modelleri

Günümüzde hasta karyolası modellerinin çoğu oldukça karmaşıktır. Yatakların kullanım talimatı üretici firma tarafından sağlanmalıdır. Ayarlanabilir hasta yatakları, artrit, dolaşım ve solunum rahatsızlıkları ve diğer birçok kronik sağlık sorunları olan kişiler için uzun vadeli bir çözümdür. Hasta transferine yardımcı olmak için hasta taşıma lifti, hastanın günlük yaşamını kolaylaştıracak hasta yemek masası, havalı hasta yatağı gibi yardımcı aksesuarları da tedarik ediyoruz. Motorlu hasta yatakları, hasta ve bakıcısı için yüksek güvenlik donanımlarıyla imal edilmiştir.

Bütün hasta karyolası çeşitlerimizde motor üzerinde pil yuvası bulunmaktadır. Radikal Medikal, satın alma sonrası da ömrü boyunca size destek olmak için burada. Verdiğimiz garanti ve satış sonrası destek hizmetleriyle tüm hasta yatağı satıcılara arasında tek olmamız nedeniyle onur duyuyoruz.

Eğer satın aldığınız hasta karyolası ile ilgili bir sorun yaşarsanız, (534) 923 1906 veya (212) 615 0588 numaralı telefon numaralarımızdan bizi arayabilir ve gerekli desteği alabilirsiniz. Yatalak veya felçli hastaların evde bakımını kolaylaştıracak elektrikli hasta karyolası veya tuvalet ihtiyacını yattığı yerde gidermek zorunda olan hastalar için lazımlıklı (tuvaletli) hasta yatağı çeşitlerini firmamızdan satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. Firmamız, hasta yatağı bağışı yapmak isteyen özel ve tüzel kişilere uygun fiyatlarla hasta yatağı temin etmektedir. Bir hasta karyolası bağışı yapmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçip, bağış yapmak istediğiniz özel kişi veya kurumun adres bilgilerini vermeniz yeterlidir. Yetkili personelimiz ilgili adrese hasta karyolası teslimat ve kurulumunu ücretsiz olarak yapacaktır.

Hasta Yatağı Fiyatları

Hasta Yatağı Fiyatları

Bakımı evde yapılan hastaların, hastalık sürecini konforlu bir biçimde geçirebilmesi için hasta yatağı kullanmak gerekir. Tercih edilen hasta yatağı, hastalığın türüne ve tedavi sürecine göre seçilmelidir. Dolayısıyla hasta yatağı seçilirken dikkate alınan ilk unsur fiyat değil, uygun fonksiyonların bulunup bulunmaması olmalıdır. Ancak doğru seçimi yaparak, ihtiyaç duyulan yatağı uygun hasta yatağı fiyatları ile edinmek mümkün.

Hasta karyolası hastaların tedavi sürecini kolaylaştırarak birçok ihtiyaçlarına yardımcı olacak detayları bünyesinde barındırmaktadır. Hasta yatağı özellikleri birbirinden ayrılmaktadır. Bu özellikler çeşitli donanım seviyeleri olarak ifade edilebilir. Farklı donanımlara sahip olan hasta karyolası modellerini tercih ederken, hastanın tedavi süreci dikkate alınmalıdır. Böylelikle hastanın tedavisine sağlayacağı katkı ve fayda daha fazla olacaktır.

Hasta Yatağı Fiyatları Neye Göre Belirleniyor

Hasta yatağı fiyatlarının ne olduğunu konusunda bir açıklama yapmak gerekirse; bu durum hasta yatağının özelliklerine göre belirlenmektedir. Standart hasta yatağı, 2 motorlu hasta yatağı, 4 motorlu hasta yatağı, hasta karyolası, ABS teknolojisi gibi pek çok donanım hasta yataklarının fiyatlarının belirlenmesi hususuna etki etmektedir. Hasta yatağının tekerlerinin kauçuk malzemeden üretilmiş olması, frenleme sisteminin hastayı tehlikeye sokmaması önem arz etmektedir ve bu doğrultuda kaliteli malzeme kullanılmalıdır.

Anti-bakteriyel teknolojinin uygulandığı hasta yatağı, hasta ve yakınlarının sağlığını koruyucu etkiye sahiptir ve bu özellik fiyatlandırma politikasına etki etmektedir. Bunun dışında belirtilebilecek bir başka özelliğe dikkat çekmek gerekirse; havalı hasta yatakları üzerinde hava kanallarının yer aldığı bir örtüye sahiptir ve hastanın uzun süre uzanmasının ardından yaşayacağı ağrı ve yaraları en aza indirmektedir. Bu opsiyon da fiyatlandırmaya etki etmektedir.

Hasta Karyolası Fiyatları

Yukarıda sayılan ve sayılamayan birçok özellik daha hasta karyolası fiyatının belirlenmesinde etkin rol oynamaktadır. Ayrıca firmamız bünyesindeki tüm hasta yataklarının üretiminden montajına kadar sağlığa zararlı herhangi bir malzeme kullanılmayarak hem hastanın hem de hasta yakınlarının sağlığına katkı sağlanmaktadır. Birinci sınıf kaliteli malzemeler ve profesyonel işçilik harcanarak hazırlanan hasta yatakları hastaları yarı yolda bırakmadan tüm fonksiyonlarının kusursuzca çalışmasına imkan sağlamaktadır.

Hasta yataklarının tedavi sürecindeki gelişmeleri ön görerek hazırlanmış olması büyük öneme sahiptir. Örneğin; yatağın 4 köşesinde yer alan serumluk bağlantısı sayesinde hastanın tüm noktalardan serum tedavisi görmesi kolaylaşmaktadır. Bu gibi detayların bulunduğu hasta yatakları titiz çalışmalar sonunda üretilmektedir ve profesyonel olarak hizmet sağlamaktadır.

Hasta yataklarının sadece üretilmesi değil aynı zaman da montajı, teslimatı gibi süreçler de hasta yatağı fiyatına etki etmektedir. Firmamız hasta yatağı siparişlerinizde sizlerin yanında bir anlayışla hizmet sağlayarak nakliye ve montaj ücreti talep etmemektedir.

Hasta Yatağı Fiyatları Hangi Özelliklere Göre Belirlenir?

Hasta yataklarının fiyatları çeşitlerine, sahip oldukları opsiyonlara ve kullanım kolaylığına göre belirlenir.

Elektrikli hasta yatakları, manuel modellere göre çok daha yüksek fiyatlarla satışa sunulur. Bilhassa üç motorlu ve dört motorlu hasta karyolası modellerinin en yüksek hasta yatağı fiyatları ile satışa sunulan modeller olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu modeller, hastaya azami hareketle yatağı hareket ettirme olanağı sağladıkları için diğerlerine göre daha pahalıdır.

Elektrikli hasta yatakları, hareket kabiliyeti kısıtlı ve felçli hastalar için en uygun modellerdir. Tek motorlu ve iki motorlu elektrikli hasta karyolası çeşitleri, diğer elektrikli modellere göre daha uygun fiyatlara sahiptir. Manuel hasta yatakları, elektrikli modellere göre daha uygun hasta yatağı fiyatları ile satışa sunuldukları için genellikle ev tedavisinde tercih edilirler. Bu modellerde yatağın hareketi el ile hareket ettirilen mekanik bir düzeneğe bağlıdır. Çift ayarlı hasta karyolası modelleri, yalnızca baş kısmı kaldırılabilen tek ayarlı modellere göre daha pahalıdır. Hareket kabiliyeti kısıtlı olmayan hastalarda tercih edilebilir. Havalı yatak fiyatları ise 150 TL ile 2.900 TL arasında değişiklik göstermektedir. Piyasadaki en pahalı havalı yataklar, pozisyon aldıran havalı yatak çeşitleridir.

Tuvaletli Hasta Yatağı Fiyatları

Tuvaletli Hasta Yatağı Fiyatları

Yatağa bağlı tedavilerde hastanın konforu, sağlığı ve hijyeni açısından hasta yatağı seçimi son derece önemli bir konudur. Özellikle felçli hastalar uzun yıllar yatağa bağlı yaşamaktadır. Bunun yanında yaşlılıkla birlikte gelen yatağa bağlılık ile kaza sonrası meydana gelen felç ve uzuv kayıpları neticesinde de yatağa bağlı olarak yaşamak söz konusu olabilmektedir. Bu türden yatağa bağımlı hastaların yatağa bağımlılık süresine göre psikolojik olarak da ciddi rahatsızlıkların oluştuğu bilinmektedir. Bu nedenle yatalak hastaların konforu ve sağlığı için önlemler alınmalıdır. Hastanın konforu ve sağlığının yanında hasta bakıcısının konfor ve sağlığı da önemlidir. Bu itibarla yatalak hasta bakımında kolaylık sağlayan lazımlıklı hasta yatakları tercih edilebilir hasta yataklarındandır.

Hasta Yataklarının Özellikleri

Hastanın hareket kısıtlılığının olması, kalkarken otururken destek elemanlarına ihtiyaç duyması, yataktan düşme riskinin olması, sürekli yatak üzerinde yatar vaziyette olduğundan enfeksiyon riskinin olması gibi nedenlerden dolayı, diğer klasik yataklara göre hasta yataklarının farklı olması gerekmektedir. Hasta yatakları öncelikle havalı olmalıdır. Bu durum hastanın uzun süre yatar vaziyette oluşundan kaynaklanan yara oluşumunun önüne geçmektedir. Yastıkları da havalı ve hastaya konfor sağlayan özellikte olmalıdır.

Hasta yataklarının kenarlarında düşmeyi önleyici ihtiyaç olduğunda destek alarak kalkmasına yardımcı korkuluk olması gerekmektedir. Hastanın yatağa inip çıkması zor olacağından, hasta yatağı, hasta transferine uygun yükseklikte olması gerekmektedir. Yatalak hastalar zayıf bünyeye sahip olduğundan başka hastalıklara yakalanmaması için, hasta yatakları aynı zamanda antibakteriyel özellikte olması önemli bir husustur. TSE belgesi diğer ürünlerde aranılan bir belge olduğu gibi hasta yataklarının da bu belgeye sahip olması gerekmektedir.

Modern Hasta Yatakları

Modern hasta yataklarında, eski yataklara göre kendi içinde motor sistemi bulunan hasta tarafından kumanda edilerek bel, başlık ve ayak yükseklikleri ayarlanabilen,  lazımlıklı hasta yatakları bulunmaktadır. Hasta yatağı fiyatları elektrikli, ayarlanabilir, havalı yatak özelliği ve lazımlıklı hasta yatakları olma özelliğine göre şekillenmektedir. Tuvaletli hasta yatağı fiyatları diğer yatak fiyatlarına göre farklılık göstermektedir. Hastalarda özellikle yatağa bağımlı hastalarda tuvalet ihtiyacı önemli bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Hasta bakıcı içinde büyük kolaylık sağlayan lazımlıklı hasta yatakları hasta yatağı alırken dikkat edilmesi gereken bir özelliktir.

Neden Hasta Yatağı Kullanılmalı?

Hasta yatakları klasik yataklara göre özellikle yatağa bağımlı hastalar için hasta sağlığını ve güvenliğini gözetecek şekilde dizayn edilmektedir. Hasta yataklarının özellikleri hastaya bakan kişi de düşünülerek tasarlanmıştır. Hasta yatağı fiyatları ile tuvaletli hasta yatağı fiyatları arasında az olsa fiyat farklı bulunmaktadır. Ancak tuvaletli hasta yatağı, hastanın yataktan kalkmadan tuvalet ihtiyaçlarını karşılamasına olanak sağladığından, bu fiyat farkı çok önem arz etmemektedir.

Hasta yatağı yerine klasik yatak kullanıldığı zaman, hastanın uzun süre yatar vaziyette yatakta bulunduğundan hasta vücudunun yatakla sürekli temasta bulunan bölgeleri havasız kalacağından hastada yara oluşumlarına sebep olmaktadır. Bu yaraların iyileşmesi güç olmakla birlikte hasta için çok daha farklı komplikasyonlara neden olabilmektedir. Klasik yataklarda boyut olarak ya çok alçak ya da çok yüksek olabilmektedir. Bu durum yataktan hasta transferini neredeyse imkansız kılan bir olay olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yatalak hastalar için hasta yatağı kullanmamızı gerektirecek diğer bir husus ise hasta yataklarının tuvaletli ve elektrikli sistemi sayesinde hastayı otur vaziyette kaldırma özelliklerinin olmasıdır. Klasik yataklarda dışarıdan lazımlık kullanılarak hastanın tuvalet ihtiyacının karşılanması yoluna gidilmekte buda hastayı yerinden kaldırmak lazımlığı taşımak gibi zor ve meşakkatli işleri berberinde getirmektedir. Uzun süre yatakta yatar vaziyetteki hastalık durumu, hem hasta için hem de hastaya bakan kişi için zorlu ve zahmetli bir süreçtir. Bu itibarla tuvaletli hasta yatağı fiyatları ile diğer hasta yatağı fiyatları iyi araştırılarak klasik yataklar yerine gerçek hasta yatakları satın alınmalıdır.

Hasta Yatak Fiyatları

Hasta yatağı fiyatları, yatağın boyutuna, markasına, elektrikli olmasına, ev kullanımı veya hastane kullanımına göre değişiklik göstermektedir. Örnek olarak basit hareketsiz herhangi ekstra özelliği bulunmayan hasta yatağı yaklaşık olarak, 1500 TL den satışı bulunurken daha kapsamlı elektrikli ve hareketli, tuvaletli hasta yatağı fiyatları ise yaklaşık olarak 5000 TL ile 10000 TL fiyat aralığında satışı bulunan hasta yatakları arasında yer almaktadır. Farklı özelliklere sahip hasta yatak çeşitlerine radikalmedikal.com sayfasını ziyaret ederek detaylı olarak inceleme imkanı bulunabilirsiniz.

Hasta Yatakları Nasıl Olmalıdır

Hasta Yatakları Nasıl Olmalıdır

Birçok farklı sebepten dolayı bakıma ihtiyaç duyan hastalar adına günümüzde artık hasta yatakları büyük bir öneme sahip hale gelmiş durumdadır. Yanında getirdikleri birçok değişik özellikler ve fonksiyonlar dahilinde gün içerisinde hastalara büyük bir kolaylık sağlayan hasta yatağı çeşitleri, aynı zamanda onlara bakanlar içinde ayrı bir kolaylık getirmektedir. Bu bağlamda evlerde ya da hastanede ile birlikte bakım evleri veya huzur evlerinde de artık çok fazla kullanılmaktadır.

Tabii burada hastanın durumuna ve yaşına bağlı olarak da bu yataklar değişik özellikleri altında tercih edilerek günümüze çok uygun fiyatlar kapsamında satın alınabilmektedir. Üstelik sadece satın almak değil aynı zamanda hasta yatağı kiralama seçenekleri dahilinde günlük veya haftalık olarak değişik sürelerde daha uygun bütçeler ile bu fırsat değerlendirilebilir. Tabii bir hasta yatak çeşidi satın alırken mutlaka birtakım kriterler göz önünde bulundurulmalıdır. Mutlaka tam donanımlı ve hastanın gün içerisinde yapması gerekenleri kolaylıkla gerçekleştirmesi adına buna özel olarak imalat yapılmış olmalıdır. Çok uygun hasta yatağı fiyatları altında da bu yüksek teknoloji donanımlarla hazırlanmış yatakları herkes artık kolaylıkla elde edebilir.

Hasta yatağı özellikleri

Hasta yataklarının en büyük özellikleri hiç şüphesiz motor sistemleridir. Özellikle baş ve ayak uçlarından değişik açılarda ve farklı hızlarda ayarlanarak hastanın rahatça günlük işlerini gerçekleştirmesine olanak sağlayan hasta yatakları, aynı zamanda asansör sistemleri dahilinde de yine özel bir avantaj getirmektedir. Burada hasta yatağı çeşidinin baş bölgesindeki motor seçeneği dahilinde, gün içerisinde hasta ilaçların rahatça alabilmekte bir ayrıca yemeğini de kolayca yiyebilmektedir. Uzaktan kumandalı bir sistemde halinde çalışan bu özellik sayesinde aynı zamanda hasta kitap okuyabilir, televizyon seyredebilir ya da telefonu ilgilenebilir.

Çok uygun hasta yatağı kiralama fiyatları dahilinde elde edilebilecek olan bu yatak çeşitleri, ayak kısmındaki motor bölümü sayesinde de değişik açılarda hareket etme rahatlığı elde edebilmektedir. Bu sistem kapsamında asansör seçenekleri de yine aşağı yukarı yatağın hareket etmesi ile hastanın zemine basıp kalkmasına olanak tanımaktadır. Uygun hasta yatağı fiyatları altında değişik sayılardaki motor sistemlerinin dizayn edildiği seçenekleri herkes güven içerisinde elde edebilir.

Diğer fonksiyonlar ile hasta yatakları

Günümüzde hastaneden yeni çıkmış ve bir süre bakıma ihtiyaç duyan kişiler ile birlikte, yaşlılar, felçli hastalar gibi değişik sebeplerden dolayı hasta yatakları da buna göre özellik bakımından değişebilmektedir. Örneğin felçli ve yatağa bağımlı olan tüm hastalar adına üzerinde çağrı düğmesi, tuvalet ve lavabo gibi seçeneklerin bulunduğu hasta yatağı çeşitleri büyük bir öneme sahiptir. Ayrıca ortak şekilde sağlam korkuluk kısmı ile birlikte serum askısı ve yemek masası gibi seçenekler de yatak üzerinde hazır olarak bulundurulmaktadır. Bu kapsamda herkes kendi kişisel düşüncelerine ve bütçelerine bağlı olarak hasta yatağı kiralama seçeneğini de değerlendirebilir, hastasının yatacağı süre kapsamında yatakları kullanma şansını elde edebilir.

Değişik uzunluklarda ve ölçülerde üretimleri gerçekleştirilen birbirinden farklı hasta yatağı fiyatları kapsamında da günümüzde artık çok uygun seçenekler dahilinde satılma şansını sunmaktadır. Bu sayede özellikle felçli hastalar ya da yaşlılar ve ayağa pek fazla kalkamayan kişiler adına büyük bir rahatlık vermektedir.

Kaliteli malzeme yapısında hasta yatağı çeşitleri

Birbirinden farklı hasta yatakları üzerinde olması gereken önemli etkenlerden biri de kaliteli malzemesidir. Bu şekilde hastalar bütün bir gün içerisinde yatak üzerinde hareket ederek gün içerisinde keyfine bakabilir. Tabii burada üretimi gerçekleştirilen hasta yatağı seçenekleri adına firmaların da yine önemi oldukça büyüktür. Tabii burada önemli etkenlerden biri de hiç şüphesiz tekerleklidir. Değişik noktalara büyük bir rahatlık içerisinde hareket etmesi sayesinde yatak çeşitleri farklı odalarda görülebilmektedir. En uygun seçenekler dahilinde hasta yatağı kiralama imkanı sayesinde herkes evlerinde hastalarına güven içerisinde bakabilir.

İyileşme sürecini önemli bir şekilde tetikleyen birbirinden farklı modeller dahilinde hasta yatağı fiyatları günümüzde artık herkesin bütçesine uygun şekilde elde etmesine olanak tanımaktadır. Burada önemli olan yatakların kaç motorlu ve ne kadar kaliteli olduğu ile birlikte ne gibi değişikler fonksiyonlarının bulunduklarına bakılmasıdır. Çünkü hastaların gün içerisinde gerçekleştirmesi gerektiği birçok farklı işlemler rahatlıkla yapılmalı ki, bu sayede hasta hem fiziksel hem de ruhsal olarak da iyileşme sürecine girsin.

Hasta Yatağı Özellikleri

Hasta Yatağı Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır

Hastanın rahatsızlığına ve ihtiyaçlarına göre belirlenmekte olan hasta yatakları, tedavi sürecinde önemli derecede yarar sağlamaktadır. Bu yataklar, kullanım amacı ve alanına göre çeşitli seçenekler ile rahat bir kullanım imkanı sunmaktadır. Dolayısıyla kullanacak olan hasta için mutlaka tedavi özelliklerine uygun ve doğru seçimler yapılması gerekmektedir. Bu husus hasta yatağı işlevlerinden tam verimin alınabilmesi adına oldukça önem taşımaktadır.

Hastanın yatakta geçireceği süreçte mutlaka bir hasta yatağı temin edilmesi gerekmektedir. Çünkü hasta yatağı aslında bir medikal ürün olup hastanın iyileşme döneminde birçok fayda sağlayarak tedavi sürecine katkıda bulunmaktadır. Bu bağlamda hasta yatağı kiralama veya hasta yatağı satış yapan firmalardan temin edilmekte olup, hasta yatağı fiyatları sahip olduğu özellik ve fonksiyonlara göre çeşitlilik göstermektedir. Dolayısıyla hasta yatağı kiralama veya hasta yatağı satış konularında mutlaka bilgi sahibi olunmalı ve bu doğrultuda hareket edilmektedir.

Günümüzde birçok hasta yatağı modeli bulunmaktadır. Fakat burada en önemli konu bir hasta yatağında bulunması gereken özelliklerdir. Bu bağlamda hasta yatağı kiralama veya hasta yatağı satış konusunda göz önünde bulundurulması gereken husus hastanın ihtiyaçlarını karşılayacak özelliklere sahip olmasıdır.

Güvenlik Sağlamalı

Çeşitli model ve fonksiyonlara sahip olarak üretilmekte olan hasta yatakları çeşitli firmalar tarafından temin edilmekte olup, hasta yatağı fiyatları bu doğrultuda değişmektedir. Fakat bir hasta yatağı alınırken tedavi ve iyileştirici özellikleri yanı sıra mutlaka güvenliği sağlar bir özellik sunmalıdır. Bu bağlamda hasta yataklarında mutlaka korkuluk yapılar bulunmalıdır. Dolayısıyla hastanın herhangi bir düşme veya yaranma gibi olumsuz durumları engeller özelliği ile gerek hasta gerek ise hasta yakınlarına güven vermelidir. Hasta yataklarının sahip oldukları korkuluk türüne göre uzun veya kısa korkuluklu seçenekleri bulunmaktadır.

Fonksiyonel ve Kaliteli Olmalı

Gerek sağlamış olduğu fonksiyonel özellikleri gerek ise kalite açısından hasta yatağı fiyatları farklılık göstermektedir. Dolayısıyla hastanın ihtiyaçlarına göre seçimi yapılan bu yataklar tercih edilirken, fiyatları değil fonksiyonellikleri ve kaliteleri belirleyici olmalıdır.

Manuel veya motorlu hasta yataklarında taşıma kapasitesi mutlaka bilinmeli ve bu doğrultuda hastaya uygunluğuna karar verilmelidir. Çünkü bu husus temin edilen hasta yatağının fonksiyonel özelliklerini de etkilemektedir.

Hasta yatakları, serum tedavisi uygulanması gereken hastalar için mutlaka serum aparatlarına sahip olmalıdır. Dolayısıyla bir hasta yatağında olması gereken en önemli özelliklerden biri yatağın dört köşesinde serum aparatları bulundurmasıdır. Ayrıca fazla serum kullanması gereken hastaların kolunda meydana gelebilecek tahribatı önlemek adına yapılan kol değişikliğinde, yatağın diğer tarafının da serum bağlantısını destekler özelliğe sahip olması gerekmektedir. Bu husus hastanın tedavisinde hastaya ve yakınlarına kolaylık sağlamakta olup iyileşme sürecine katkı sağlayacaktır.

Tüm bu fonksiyonel özellikleri yanı sıra hasta yatağının sahip olduğu yükseklikte önem taşımaktadır. Dolayısıyla hastanın zorlanmadan, rahatlıkla yatağa erişebilmesi adına çok yüksek olmamalıdır. Hasta yatağı mutlaka taşıma kapasitesine uygun, sağlam ve anti bakteriyel üründen imal edilmiş tekerlere sahip olmalıdır. Dolayısıyla yatağın yerinin değiştirilmesi konusunda hem fonksiyonel hem de hijyenik açıdan avantaj sağlamalıdır. Ayrıca kullanım kolaylığı açısında hem ayak hem de baş kısmında destekler bulundurmalı ve hastanın rahatlıkla inip çıkabilmesi adına fonksiyonel olmalıdır.

Hasta yatakları uzun süre yatmak zorunda olan hastalar için mutlaka çeşitli bölgelerinden hareketi sağlayan bir mekanizmaya sahip olmalıdır. Bu bağlamda hastanın zorlanmadan pozisyon değiştirmesini sağlayarak uzun süre hareketsizlikten ve basınçtan dolayı oluşabilecek yatak yaraları da önlenmiş olacaktır. Ayrıca yemek yerken veya oturur pozisyonun oluşturulması için yatağın sırt bölgesinde ayarlanabilir bir özellik ile kolay kullanım imkânı sunmalıdır.

Konfor Sağlamalı

Hasta yataklarında konfor, fonksiyonel ve kalite özellikleri birbirleri ile bağlantılı olup, yataklar sahip oldukları sistemler ile fonksiyonel ve kalite konusunda sunmuş olduğu imkanlar sayesinde konfor sağlamaktadır.

Hastanın tedavi ve iyileşme sürecinde dinlenmesini sağlamak adına mutlaka ayak kısmından hareket ettirilebilir bir mekanizma ile fonksiyonel özellik sunmalıdır. Bu sistemler ayakların yukarı kaldırılmasını sağlayarak, hastanın rahatlaması için destek oluşturmaktadır. Dolayısıyla konfor ve yarar sağlar bir çalışma prensibi ile kullanım sağlamalıdır.

Konforun tam anlamıyla sağlanması adına hasta yatağının baş kısmı da rahat olmalı ve anatomik bir yastığa sahip olmalıdır. Hasta yatağı ne kadar fonksiyonel ve konfor özelliğine sahip ise hastanın iyileşme sürecine de o kadar katkı sağlamaktadır.