Hasta Yatakları Nasıl Olmalıdır

Hasta Yatakları Nasıl Olmalıdır

Birçok farklı sebepten dolayı bakıma ihtiyaç duyan hastalar adına günümüzde artık hasta yatakları büyük bir öneme sahip hale gelmiş durumdadır. Yanında getirdikleri birçok değişik özellikler ve fonksiyonlar dahilinde gün içerisinde hastalara büyük bir kolaylık sağlayan hasta yatağı çeşitleri, aynı zamanda onlara bakanlar içinde ayrı bir kolaylık getirmektedir. Bu bağlamda evlerde ya da hastanede ile birlikte bakım evleri veya huzur evlerinde de artık çok fazla kullanılmaktadır.

Tabii burada hastanın durumuna ve yaşına bağlı olarak da bu yataklar değişik özellikleri altında tercih edilerek günümüze çok uygun fiyatlar kapsamında satın alınabilmektedir. Üstelik sadece satın almak değil aynı zamanda hasta yatağı kiralama seçenekleri dahilinde günlük veya haftalık olarak değişik sürelerde daha uygun bütçeler ile bu fırsat değerlendirilebilir. Tabii bir hasta yatak çeşidi satın alırken mutlaka birtakım kriterler göz önünde bulundurulmalıdır. Mutlaka tam donanımlı ve hastanın gün içerisinde yapması gerekenleri kolaylıkla gerçekleştirmesi adına buna özel olarak imalat yapılmış olmalıdır. Çok uygun hasta yatağı fiyatları altında da bu yüksek teknoloji donanımlarla hazırlanmış yatakları herkes artık kolaylıkla elde edebilir.

Hasta yatağı özellikleri

Hasta yataklarının en büyük özellikleri hiç şüphesiz motor sistemleridir. Özellikle baş ve ayak uçlarından değişik açılarda ve farklı hızlarda ayarlanarak hastanın rahatça günlük işlerini gerçekleştirmesine olanak sağlayan hasta yatakları, aynı zamanda asansör sistemleri dahilinde de yine özel bir avantaj getirmektedir. Burada hasta yatağı çeşidinin baş bölgesindeki motor seçeneği dahilinde, gün içerisinde hasta ilaçların rahatça alabilmekte bir ayrıca yemeğini de kolayca yiyebilmektedir. Uzaktan kumandalı bir sistemde halinde çalışan bu özellik sayesinde aynı zamanda hasta kitap okuyabilir, televizyon seyredebilir ya da telefonu ilgilenebilir.

Çok uygun hasta yatağı kiralama fiyatları dahilinde elde edilebilecek olan bu yatak çeşitleri, ayak kısmındaki motor bölümü sayesinde de değişik açılarda hareket etme rahatlığı elde edebilmektedir. Bu sistem kapsamında asansör seçenekleri de yine aşağı yukarı yatağın hareket etmesi ile hastanın zemine basıp kalkmasına olanak tanımaktadır. Uygun hasta yatağı fiyatları altında değişik sayılardaki motor sistemlerinin dizayn edildiği seçenekleri herkes güven içerisinde elde edebilir.

Diğer fonksiyonlar ile hasta yatakları

Günümüzde hastaneden yeni çıkmış ve bir süre bakıma ihtiyaç duyan kişiler ile birlikte, yaşlılar, felçli hastalar gibi değişik sebeplerden dolayı hasta yatakları da buna göre özellik bakımından değişebilmektedir. Örneğin felçli ve yatağa bağımlı olan tüm hastalar adına üzerinde çağrı düğmesi, tuvalet ve lavabo gibi seçeneklerin bulunduğu hasta yatağı çeşitleri büyük bir öneme sahiptir. Ayrıca ortak şekilde sağlam korkuluk kısmı ile birlikte serum askısı ve yemek masası gibi seçenekler de yatak üzerinde hazır olarak bulundurulmaktadır. Bu kapsamda herkes kendi kişisel düşüncelerine ve bütçelerine bağlı olarak hasta yatağı kiralama seçeneğini de değerlendirebilir, hastasının yatacağı süre kapsamında yatakları kullanma şansını elde edebilir.

Değişik uzunluklarda ve ölçülerde üretimleri gerçekleştirilen birbirinden farklı hasta yatağı fiyatları kapsamında da günümüzde artık çok uygun seçenekler dahilinde satılma şansını sunmaktadır. Bu sayede özellikle felçli hastalar ya da yaşlılar ve ayağa pek fazla kalkamayan kişiler adına büyük bir rahatlık vermektedir.

Kaliteli malzeme yapısında hasta yatağı çeşitleri

Birbirinden farklı hasta yatakları üzerinde olması gereken önemli etkenlerden biri de kaliteli malzemesidir. Bu şekilde hastalar bütün bir gün içerisinde yatak üzerinde hareket ederek gün içerisinde keyfine bakabilir. Tabii burada üretimi gerçekleştirilen hasta yatağı seçenekleri adına firmaların da yine önemi oldukça büyüktür. Tabii burada önemli etkenlerden biri de hiç şüphesiz tekerleklidir. Değişik noktalara büyük bir rahatlık içerisinde hareket etmesi sayesinde yatak çeşitleri farklı odalarda görülebilmektedir. En uygun seçenekler dahilinde hasta yatağı kiralama imkanı sayesinde herkes evlerinde hastalarına güven içerisinde bakabilir.

İyileşme sürecini önemli bir şekilde tetikleyen birbirinden farklı modeller dahilinde hasta yatağı fiyatları günümüzde artık herkesin bütçesine uygun şekilde elde etmesine olanak tanımaktadır. Burada önemli olan yatakların kaç motorlu ve ne kadar kaliteli olduğu ile birlikte ne gibi değişikler fonksiyonlarının bulunduklarına bakılmasıdır. Çünkü hastaların gün içerisinde gerçekleştirmesi gerektiği birçok farklı işlemler rahatlıkla yapılmalı ki, bu sayede hasta hem fiziksel hem de ruhsal olarak da iyileşme sürecine girsin.

Hasta Yatağı

Hasta Yatağı Nasıl Kiralanır

İnsanlar belirli dönemlerde bakıma muhtaç duruma düşmektedirler. Hastane ortamından çıkan, taburcu olan ve tedavisini evde tamamlamak isteyen hastalar ile ömür boyu tedaviye muhtaç insanların bakımları evlerde yapılmaktadır.

Evde yapılan tedavilerde yatalak insanların daha rahat ve konforlu bir ortamda tedavisini tamamlaması ve tedavi sürecinin hızlanması için hasta yataklarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu hasta yatakları hasta olan kişilere daha hızlı ve bakan kişi içinde daha kolay olması için üretilmekte ve birçok işlevi bulunan hasta yataklarımız sizler için satışa sunulmaktadır. Hareket özelliği ve uzun süreli yerinden kalkamayacak hastalar için lazımlık özelliği taşıyan hasta yatakları ile konforunuz en üst seviyeye çıkabilmektedir.

Radikal Medikal’de İhtiyacınız Olan Hasta Yataklarını Nasıl Kiralayabilirsiniz?

Radikal Medikal aracılığı ile sizlere sunmuş olduğumuz üstün kalite ve hizmetlerden sizleri maddi anlamda zorlamayacak bir biçimde hizmetlerimiz de yer almaktadır. Bu hizmetlerimizden hasta yatağı kiralama konusunda da yardım alabilirsiniz. Her bütçe ve ihtiyaca uygun olarak kiralama hizmeti sunan Radikal Medikal sayesinde sizler de hastanıza evinizde hastane konforunu yaşatabilirsiniz. Son teknolojiler takip edilerek sizler için havalı yatak ve 360 derece döner ayaklara sahip gibi birçok özelliklere sahip olan hasta yatağı kiralama hizmeti olarak değerli müşterilerimize sunmaktayız.

4 ay kadar sürecek hastalar için sunulan bu hizmetimiz ile uzun süre yatacak yatalak hastalar için kiralama hizmeti önerilmemektedir. Satın almaktan daha çok bütçe ayırmanız gereken hasta yatağı kiralama fiyatları ile bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Radikal Medikal web sitesinden alabileceğiniz hasta yatağı kiralama hizmetini direk olarak ortak işbirliği halinde olan medikalciler tarafından alabilirsiniz. Sizleri çok fazla maddi bir külfete sokmamak için yeterli bilgiyi sizlere aktararak uygun bir fiyat teklifinde bulunulacaktır.

Değişik motor ve konfor seçenekleri ile hasta yatağı kiralama fiyatları sizler için de değişiklikler göstermektedir. Özellikle hastanın bacak ve boyun kısımlarını kendi başına çok kolay hareket ettirebilecek hasta yatakları sayesinde üstün bir hizmet sağlanmaktadır. Bu gibi hasta yatağı özellikleri, hastanın bakımının ve fiziksel durumundaki iyileşmelerinin yanı sıra hastanın psikolojik olarak da kendini daha hissetmesini sağlamaktadır. Özellikle de uzun süreli yatan yatalak hastaların günlük olarak kendi imkanları ile olmasa da refakatçisinin sayesinde bu durumlardan yararlanması olumlu yönde etkileyecektir.

Hasta Yataklarının Özellikleri Ve Seçerken Neye Göre Seçmelisiniz?

Hasta yataklarını seçerken kişinin sağlık durumu göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Eğer hasta uzun süreli yatalak ve yerinden kalkamayacak şekilde hasta ise lazımlık bulunan ve doğrulabilir, kalkabilir ve dönebilir özelliğine sahip hasta yataklarını seçmeniz gerekmektedir. Refakatçilerinde kolaylık sağlaması açısından hasta yatağının kolaylık ile yerinden oynatılması ve belirli ihtiyaçların giderilmesi için her yöne dönebilir özelliği olan hasta yatağı seçilmesi gerekmektedir. Ayrıca kilitlenebilir ve sabitlenebilir ayakları sayesinde hiçbir kıpırdama olmadan hasta yatağınız bulunduğu bölgeye sabitlenebilir.

Yataklarda bulunan antibakteriyel özelliği taşıyan malzemeler sayesinde hiç bir şekilde leke tutmamaktadır. Özel olarak üretilen ve pompa ile şişirilen yataklarımızda hassas ve yaşlı hastalarınıza yüksek derecede konfor sağlanmaktadır. Şişme özelliği bulunan bu hasta yatakları sayesinde uzun süre yatalak olan hastalarınızın derisinin ve vücudunun hareket etmesini ve kan dolaşımının biraz olsun hızlanması, vücudunda yatak yaralarını engellemek için çok doğru bir seçim yapmış olursunuz. Uzun süreli yatalak olan hastalarımız için çok ideal bir yatak çeşidi olan şişme özellikli yataklarımızda bakım işlemleriniz de çok kolay olmaktadır.

Ayrıca vücut hareketlerinde bulunan hastalar için yanları korkuluklu olan hasta yataklarımızda mevcuttur. Hasta hareket veya uyku halinde iken yapacağı hareketlerden dolayı olumsuz etkilenmemesi için kenarlardaki korkuluklar bir güvenlik önlemi haline gelmektedir. Hastanın kendi ihtiyaçlarını kendisi karşılaması için elektrikli hasta yatakları ile de sizlere üstün kalite sayesinde hizmet vermekteyiz. Ayrıca yaşanabilecek her türlü elektrik kesintisine ve olumsuz durumlara karşı kendi kendini şarj edebilen hasta yatakları ile de sizleri hiç bir zorlu durumun içerisine sokmamaktayız.

Sizlere ömür boyu garanti hizmetini vermek ile de bunu kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Hastanızın gün içerisinde uyuması, televizyon izlemesi, kitap okuması, yemek yemesi ve oturması gibi durumlara çok kolay bir şekilde uyum sağlayacak ve cevap verecek hasta yatakları bulunmaktadır.

Sizler de Radikal Medikal’in sunduğu bu hizmetlerden ortak olarak işbirliği yapan medikalciler aracılığı ile hasta yatağı kiralama fiyatları ile ilgili bilgi alarak sunulan bu hizmetlerden kolay bir şekilde faydalanabilirsiniz.