Felçli Hasta Yatağı

Felçli Hasta Yatağı Nasıl Olmalıdır

Yatağa bağımlı olarak tedavi edilmesi gereken hastaların durumları göz önüne alınarak tercih edilmesi gereken hastalar için doğru yatak seçimi, yaşam kalitelerini artıracak bir seçimdir. Bu alanda felçli hasta yatağı seçerken bazı özelliklere dikkat edilmesi önemlidir. Bu yatakların seçiminde bazı temel özelliklere çok fazla dikkat edilmelidir.

Felçli Hasta Yataklarının Temel Özellikleri

Felçli hastalar genel olarak boyundan aşağı kısımlarının tutmaması nedeni ile kendi ilerini yapmada zorlanabilir. Hatta yataktan düşme tehlikeleri olabilir. Bu nedenle yatağın güvenli olması çok önemlidir. Bu nedenle felçli yatağı tercih ederken ilk dikkat edilecek özellik mutlaka güvenlikli olmasıdır. İkinci olarak ise hareket edebilirlik özelliğine dikkat edilmesi gereklidir. Yemek yeme ya da pozisyon değiştirme gibi temel ihtiyaçların giderilmesi esnasında hastaların rahatça hareket edebilmesini sağlayacak fonksiyonel özellikli yataklar, hastaların bakımında kolaylık sağlayacaktır.

Üçüncü özellik ise temizliktir. Bu hastaların bakımlarında temizlik çok önemli bir sorundur. Bu nedenle yatalak hasta yatağı seçimlerinizde mutlaka hijyenik olması ve kolay temizlenebilir olması öncelikli olmalıdır. Sürekli yapılması gereken temizlik çalışmaları; hem bakıcı, hem de hasta için zahmetli olabiliyor. Felci hastalarda sürekli yatma nedeni ile pek çok sorun olabilir. Yatak yaraları hastaların yaşam kalitesini düşürebilir. Tercih edilecek felçli yatağı modellerinde bu şekilde konfor özellikleri aranmasının yanında temizlik ihtiyacı içinde pratiklik oluşması gereklidir.

Felçli Hasta Yatakları Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle acil yardım düğmesi felçli hasta yatağı modelleri seçerken ilk bakılacak özellik olmalıdır. Bu alanda anti bakteriyel malzemeden üretilmiş olması da hastaların daha sağlıklı bir şekilde tedavilerin sürmesini sağlayacaktır. Sıvı geçirmez malzeme ile üretilmiş olması da hastaların bakımında farklı avantajlar sağlayacaktır. Yatakta çökmeme özelliği olması gereklidir. Bunun yanında kumanda özelliğinin olması ile de hem hasta, hem de bakıcı çok daha verimli bir kullanım elde edebilir. Gece lambası, serum takılabilir tasarım özellikleri de genellikle yatalak hasta yatağı üretimlerde kullanılan özellikler arasında yer alıyor.

Felçli hastaların hareket alanı oldukça kısıtlı olması nedenli, temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına hareket edebilen yatalak hasta yatağı modellerinin tercih edilmesi avantaj sağlayacaktır. Karyola korkulukları ve başlıkların olması ile de hastaların güvenliği sağlanmakta ve hasta bakıcılarının da işi kolaylaşacaktır. Elektrik kesilmelerine karşı pil desteği olması da çok önemlidir. Her an oluşabilecek elektrik kesintilerinde hastanın mağdur olmaması adına bu tedbirler çok önemlidir. Paslanma yapmayan malzeme kullanımının olması da seçilen yatalak hasta yatağı modellerinde olması gereklidir.

Felçli Hasta Yataklarının Seçimine Neden Dikkat Edilmelidir?

Sürekli yatağa bağlı olan hastalar kendi işlerini kendileri halledemezler. Bu da hareket alanlarının kısıtlı olmasından kaynaklanır. Uzun süre hareketsizlik hem hasta açısından çeşitli yatak yaralarına neden olacağı düşünülürse sorun olabilir. Hem de bakım aşamasında hasta bakıcıların çok fazla zorlanmalarına neden olacaktır. Bu tür sorunların oluşmaması adına tercih edilen felçli hasta yatağı modellerinin belirtilen özelliklerde olması hem hastalar, hem de hasta bakıcıların çok daha sağlıklı ve rahat bir şekilde yatakları kullanabilmelerini sağlayacaktır.

Havalı Hasta Yatakları

Felçli hastalar için en uygun çözümlerden biri olan havalı yataklar sürekli yatan hastaların kemik çıkıntısının bulunduğu bölgelerde oluşabilen cilt hastalıklarının önüne geçmektedir. Bu tür hastalarda sürekli yatmaya bağlı olarak bu bölgelerde basınç oluşur. Bu da yatak yaraları ortaya çıkarır. Hava yatakların kullanımı ile bu tarz sorunların oluşmasının önüne geçilebilir. Şişirme motorlu, şişirmeli, havalı yatak olarak üç ayrı çeşitte felçli yatağı bulunuyor. Baklava tipi modellerde hava kanalları bulunmaktadır. Bu hava kanalları ile yatak hava motorları tarafından yönetilmektedir. Sistem olarak yatağın bir kısmındaki kanalları şişmesinin ardından diğer kısmının inmesi ile hastanın cilde üzerinde oluşan basınç azalacaktır. Bu hastalardaki kan akışını hızlandırmaktadır. Bu şekilde de cilt yaralarının önüne geçilir.

Boru tipi havalı felçli hasta yatağı modellerinde ise hastaya hava üfleyerek cildinin korunması sağlanıyor. Bu da cilt hastalıklarının önüne geçmektedir. Bunun yanında pozisyon aldıran havalı yataklarda ise hastanın deri yaralarının oluşmaması adına iki saatte bir hastanın pozisyonu değiştirilmektedir. Pozisyon aldıran bu yataklar otomatik olarak bu işlemleri yaptığında hastanızın canı hiç yanmamış olabilir. Bunun yanında bakımı üstlenen kişiler tarafından bu felçli yatağı tercih edildiğinde daha konforlu ve kolay bir hasta bakımı sağlanmış olacaktır.

Hasta Yatağı Satın Almak Mı Doğru Kiralamak Mı

Hasta Yatağı Satın Almak Mı Doğru Kiralamak Mı

Hangi alanda olursa olsun bir ürün satın almadan önce mutlaka araştırmalar yapılmalıdır. Aynı üründen farklı markalara ait pek çok model olabilir. Bu alanda hastalarınız için hasta yatağı seçerken doğru tercihler yapılması ortaya çıkabilecek olumsuzlukların önüne geçilmesi adına çok önemlidir. İlk etapta ürünün hangi malzemeden üretilmiş olduğunu incelemeniz gereklidir. Bunun yanında Sağlık Bakanlığından onay alması da belirli bir kalite standardı göstergesidir.

Tedavi gören ya da yatağa bağımlı olan hastalar için konforlu özelliklerde vücut yapısına ve ağırlığına uygun şartlarda üretilen modeller arasından seçimler yapılmalıdır. Elektrikli motor sistemi ile çalışan hasta yatağı modelleri de konforlu kullanımlar arasında yer almakta, ortopedik hasta yatakları hem satın alabileceğiniz, hem de kiralayabileceğiniz kullanımlar arasında yer alıyor. Kiralamak ve satın almak arasında kaldığınızda ise öncelikle bazı kriterler belirleyerek, ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz.

Hasta Yatağına Ne Kadar Süre İhtiyacınız Var?

Seçilecek ürünün ne kadar kullanılacağı belli ise seçimlerinizi ona göre yapabilirsiniz. Ancak bu tür durumlarda çoğu zaman bir belirsizlik söz konusudur. İhtiyaçlarınız bir ameliyat sonrasında ya da yaşanan kaza nedeni ile ortaya çıkan kırık tedavisinde kullanılacak ise hasta yatağı kiralama çok daha uygun olacaktır. Tedavi belirli bir süre için olduğu sürece kiralama seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Ancak uzun süreli tedavilerde, yaşlılık nedeni ile yaşanan ömür boyu hastalıklarda hasta yatağı satışı seçeneklerini tercih etmek çok daha mantıklı olacaktır. Özellikle bu yatakları kullanacağınız süre 6, 7 aydan fazla olduğunda satın almak çok daha avantajlı olacaktır.

Hasta Yataklarının Normal Yataklardan Avantajları Nelerdir?

Hastalarda görülen pek çok rahatsızlığın hafifletilmesi, tedavisi ve bakımında baş ve ayak kısmının yükseltilmesini öneren doktorlar, hasta yatağı kullanımını tercih etmektedir. Ayak kısmının yükselebildiği hasta yatakları da iyi bir uyku için ideal seçimlerdir. Bu alanda satın almak ya da kiralamak hizmetleri arasından seçimler yapabilirsiniz. Özellikle hastaların tedavi sürecinde dinlenmeleri çok önemlidir. Hastalara doğru bakım verebilmek ve iyileşme sürecini desteklemek adına fonksiyonel özellikleri ile hasta yatağı kiralama ya da satın alma hizmetleri tercih edilebilir.

Genellikle baş ve ayak kısımlarının hareket edebildiği iki motorlu elektrikli hasta karyolası modelleri tercih edilmektedir. Ancak 4 motorlu, ev tipi, ahşap tasarımlarda, 3 motorlu olarak ta hasta yatakları bulabilmek mümkündür. Ayrıca hasta yataklarının kenarlarında bulunan korkuluklarda hastaların yatarken ya da kalkarken rahatlıkla tutunup kalkmalarını sağlayacaktır. Hastaların emniyetlerini sağlayan bu yataklarda serum askıları olabiliyor. Tekerlekli kullanımları ile de hasta yatağı satışı verimli kullanımlar oluşturabiliyor.

Hasta Yataklarının Satış Fiyatları

Araştırmalar yaparak kendiniz ve hastanızın ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayabilecek hasta yataklarının terci edilmesinden sonra adres bilgilerinizi verdiğiniz evinizde kurulum sağlanmaktadır. Özelliklerine göre hasta yatağı fiyatları değişebiliyor. Ancak satın aldığınız yatakların garanti belgeleri de olacaktır. Bu durumda herhangi bir sorun yaşadığınızda kullanımlarınız servis güvencesi ile verilir. 6- 7 aydan fazla olan yatak ihtiyaçlarınızda kiralama bedeli ürünün satın alınması ile aynı rakamları bulacağından satın alınması çok daha mantıklı olacaktır. Evde bakılan hastalarınız için en konforlu ve ortopedik özelliklerde hasta yatağı satışı hizmetlerinden yararlanarak obez, felçli, yatalak hastalarınızın bakımından çok daha konforlu sonuçlar alabilirsiniz. Havalı yatak modelleri ile de medikal ya da ev tipi olarak kullanımlar tercih edilmesi mümkündür. Lazer kesim, 4 parça, visco, anti bakteriyel, baklava tipi, lazımlıklı, A+ B boru tipi havalı yatak modelleri arasından satın alma talepleriniz gerçekleştirilebilir.

Hasta Yataklarının Kiralanması

Bu alanda hasta yatağı kiralama hizmetleri alırken prosedür aynı satın almadaki gibi işleyecektir. Aynı şekilde tercih ettiğiniz model evinize kadar getirilerek kurulumu yapılır. Sonrasında ise kiralama sözleşmesi verilen bilgiler ışında hazırlanarak imzalanır. Kiralama sözleşmeleri genellikle bir aylık olarak hazırlanır. Kiralama talepleri genellikle 4 ay ya da daha kısa süreli kullanımlarınız için önerilir. İki motorlu farklı modeller arasından seçimler yapılabileceği için 3 ya da 4 motorlu yatak modelleri arasından da seçimler yapabilirsiniz. Ancak artan özellikler hasta yatağı fiyatları özelliklerini de etkileyecektir. Sadece yatak olarak değil masası, yatağı, sandalyesi, yastığı hatta kılıfı ile komple kiralama hizmetleri de talep edilebilir. Yatakların sundukları konfora göre fiyat aralıkları da değişebilir. Kiralama alanında daha kısa bir zaman önünüzde var ise hasta yatağı fiyatları bütçeniz için çok daha ekonomik bir seçim olabilir.

Elektrikli Hasta Yatağı Çalışma Sistemi

Elektrikli Hasta Yatağı Çalışma Sistemi

Bütünüyle kaliteli bir malzeme yapısı altında üretimleri gerçekleştirmek suretiyle yatakların montajının yapılması gerektiği birbirinden farklı elektrikli hasta yatağı sistemleri, kullanım açısından ise oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Çok basit ve çalışma prensibine sahip olan bu motor sistemleri, yatakların farklı yerlerine montajı yapılabilmektedir. Özel bir uzaktan kumanda sistemi bulunan bu yatak çeşitleri, gün içerisinde rahatlıkla kontrol edilebilmekte ve farklı açılarda değişik hızlarda yatakların baş bölgesi ile birlikte ayak kısmı ve asansör sistemleri rahatlıkla kontrol edilebilmektedir.

Belli bir senkronizasyon kapsamında bu hasta yatakları üzerindeki motor sistem aynı zamanda eş zamanlı olarak da yine kullanılabilmektedir. Tabii burada her yatağın farklı sayıdaki motor sistemleri bulunduğundan dolayı, çalışma prensipleri değişebilmektedir. Bu hasta yatağı çeşitlerini elde ederken mutlaka hastanın yaşadığı profiline bağlı kalarak buna göre yataklar satın alınmalıdır. Günümüzde kiralama ya da satın alma işlemi kapsamında uygun bütçeler dahilde elde edilebilecek olan bu yatak çeşitleri, kısa süreli bakıma ihtiyaç duyan hastalar ile birlikte uzun süreli yatmak zorunda olan kişiler adına rahatlıkla değerlendirilmektedir.

Elektrikli sistem kapsamında yatak çeşitleri

Tamamen elektrikli bir sistem ile çalışan ve mutlaka elektriğin bulunduğu yakın noktalara yerleştirilmesi gereken bu elektrikli hasta yatağı çeşitleri, günümüzde hastalar için büyük bir öneme sahiptir. Gün içerisinde ortak şekilde bütün hastaların yapması gerektiği aktivitelerin rahatlıkla gerçekleştirilmesine imkan tanıyan bu yataklar, hassas bir aksan yapı altında üretimleri yapılmaktadır. Çok farklı aşamaları ve detayları bulunan bu hasta yatakları çeşitleri, mutlaka özel olarak fabrikasyon kapsamında titiz bir işçilik ile hazırlanması büyük bir önem arz etmektedir.

Özellikle de gün içerisinde sabahtan akşama kadar yoğun bir şekilde kullanılacağı düşünülürse, mutlaka bu hasta yatağı seçenekleri kaliteli malzemeler eşliğinde hazırlanmış şekilde elde edilmelidir. En çok da günümüzde fabrikasyon olarak da doğrudan halkın satış ya da kiralama seçeneği dahilinde sunulan yatak çeşitleri kullanılması büyük bir önem arz eder. Sadece hasta yatak çeşitlerinin üretimi ile ilgilenen firmalardan bunları elde etmek, uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanım imkanını da yanında getirmektedir.

Hasta yataklarının motor sistemlerinin çalışma prensipleri

Birbirinden farklı özelliklere sahip olarak üretimleri gerçekleştiren elektrikli hasta yatağı çeşitleri, genel olarak elektrikle çalışan bu motor sistemlerine verilen isimdir. Çok kolay bir şekilde gün içerisinde yatakların belirli açılarda ve farklı hızlarda ayarlanmasında imkan tanıyan bu sistemler sayesinde, hasta yerinden dahi kıpırdamadan tamamen oturur pozisyona gelme şansını elde edebilmektedir. Bu sayede hastalar herhangi bir şekilde ilaç saatlerini ve yemek zamanlarını kaçırmadan keyifli bir şekilde bunları yapabilmektedirler.

Aynı zamanda ruhsal bir yapı içerisinde de fiziksel olduğu gibi iyileşme süreci adına televizyon seyretme veya gazete ile kitap okuma gibi aktiviteler de gün içerisinde rahatlıkla yapabilmektedirler. Bu şekilde hasta yatakları hastaların tedavi süreçlerinin daha hızlı bir şekilde devam etmesine ve kısa sürede ayak kalkmalarına imkan tanımaktadır. Üstelik buna daha güçlü bir destek olunması adına asansör sistemleri sayesinde hastaların ayak tabanlarını zemine düzgün bir şekilde basarak sorunsuz olarak da kalkabilmelerine fırsat vermektedir. Bu şekilde onlara bakanlar da yine sırtları ağrımadan bu hasta yatağı seçenekleri dahilinde rahatlıkla bakımları gerçekleştirebilmektedir.

Yatalak hastalar için elektrikli hasta yatakları

Özellikle felçli hastalar ya da yaşlı insanlar için bu elektrikli hasta yatağı çeşitleri büyük bir önem taşır. Yerinden pek fazla kıpırdayamayan yatalak hastalar, bu sayede herhangi bir problem yaşamadan rahatlıkla gün içerisinde gerekli olan tüm aktiviteler yapılmasına fırsat bulabilmektedir. Özellikle bu hasta yatakları üzerinde mutlaka böyle hastalar için çağrı düğmesi ile birlikte tuvalet ve lavabo özel bir şekilde tasarım yapılmış olarak elde edilmelidir. Bu sayede hastalar hiçbir şekilde yataktan kıpırdamadan işlemleri gerçekleştirilmesine imkan yakalayabilmektedir.

Tabii hasta yatağı seçenekleri dahilinde yatakların tamamen antibakteriyel bir özellik ile hazırlanması da böylesi dönemlerde bünyeleri zayıf alan hastalar herhangi bir mikrop kapmadan tedavi süreçlerini atlatabilmektedirler. Elektrik sistemleri ile çalışan ve hastaların iyileşme süreçlerine büyük bir katkı sağlayan bu yatak seçenekleri, günümüzde çok uygun fiyatlar kapsamında kiralama veya satın alma işlemi altında elde edebilmektedir. Burada önemli olan hastanın yaşadığı problemler ve buna göre farklı fonksiyon ile parçalar dahilinde yataklar kullanılmasıdır.

Hasta Odası Ve Yatağı Nasıl Hazırlanır

Hasta Odası Ve Yatağı Nasıl Hazırlanır

İlk başta tüm farklı sebeplerden dolayı bakıma ihtiyacı olan hastalar için odaların tamamen hijyenik ve steril olması büyük bir önem arz etmektedir. Bu dönemlerde hastalar hassas olduklarından dolayı bünyelerin tüm farklı mikrobik problemleri karşı açık olur. Bu yüzden hasta nerede yatacak ise o oda tamamen ve en iyi şekilde temizlenmelidir. Bu sayede hastanın iyileşme süreci daha hızlı bir şekilde devam edebilmektedir.

Tabii burada hasta yatağı çeşidini de unutmamak gerekir. Özellikle son dönemlerde büyük bir öneme sahip olan hasta yatağı, hastaların iyileşme sürecini daha hızlı bir hale getirebilmek adına yoğun bir şekilde günümüzde artık kullanılmaktadır. Tabii burada hasta yatağı yapımı büyük bir önem taşır. Bütünüyle fabrikasyon bir üretim altında özel bir işçilik ile tam donanımlı ve bütün parçaları sağlam bir şekilde birleştirilmiş olarak üretimleri gerçekleştirilmelidir. Bu şekilde hastanın günlük olarak gerçekleştirilmesi gerektiği farklı işlemler rahatlıkla yapılabilir. Aynı zamanda hasta yatakları bakteriyel bir özelliğe sahip olmalı ve hastanın temiz bir ortamda tedavi sürecinde geçirmesine fırsat vermelidir.

Oda tamamen steril bir hale getirilmelidir

Öncelikle odanın her kısmı sürekli olarak havalandırılmalıdır. Özellikle hasta gelmeden önce o da tamamen oksijenle dolmalı ve bu kapsamda ayrıca bunu yapacak olan kişi, hasta yatağı hazırlarken mutlaka ellerini düzgün bir şekilde yıkamalı ve eldiven kullanmalıdır. Bu kapsamda muşamba, yatak çarşafı ve yastık gibi gerekli olan elzem eşyalar da bu stil bir işlem kapsamında hazırlanmalıdır. Elbette hasta yatağı yapımı kapsamında tüm hijyenik ve steril duruma uyum sağlayarak genel hazırlıklarının yapılması gerekmektedir.

Hastalar bu dönemlerde tıpkı bebekler ya da çocuklar gibi bünyeleri çok zayıf olduğundan dolayı, mutlaka yatak çeşitlerinin özel bir hijyenik ortamda üretim gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Tüm bu işlemleri uyulduğu takdirde hastalar tedavi süreçlerini daha hızlı bir şekilde geçirmektedirler ve bu şekilde yeniden sağlıklı biçimde ayağı kalkma şansını elde edebilmektedirler. O yüzden hasta yatakları ile birlikte odaların tamamen steril ve hijyenik olarak, aynı zamanda bunun düzenli şekilde yapılması büyük bir önem arz etmektedir.

Yatağın düzgün bir şekilde hazırlanması

Özellikle nevresim takımları düzgün bir şekilde yatağa yerleştirilmesi önemlidir. Bu kapsamda ayak ucu ve baş kısmındaki bölgeler yatağın arasına düzgün bir biçimde sıkıştırılmalıdır. Eğer bu yapılmaz ise hastanın farklı noktalarında belirgin yaralar ortaya çıkabilir. O yüzden köşe kısımları da mutlaka üçgen biçiminde yatakların çarşaflarında sıkıştırılma yapılmalıdır.

Aynı zamanda nevresim takımının alt kısmına muşamba serilebilir ya da nevresim takımı iki katlı şekilde yerleştirilebilir. Bu yapıldığı takdirde hasta yatağı üzerinde hastalar tedavi süreçlerinin düzgün bir biçimde geçmesini imkan elde edebilmektedir. Aynı zamanda hasta yatarken de bu nevresim takımı yerleştirmesi onu rahatsız etmeden düzgün bir biçimde yapılmalıdır.

Zaten profesyonel bir kapsamında gerçekleştirilen hasta yatağı yapımı ile kaliteli bir malzeme altında hazırlanmış bu örnekleri elde etmek, yeterli rahatlığı sunacaktır. Fakat mutlaka hastanın daha fazla rahat etmesi adına nevresim takımları değiştirmeden önce hastanın tuvalet ihtiyacını olup olmadığı da sorulmalıdır. Bütünüyle profesyonel bir kapsamı altında tüm farklı parçaları ile fonksiyonel bir yapı eşliğinde hazırlanmış olan hasta yatakları, aynı zamanda hastanın en rahat edeceği odaya montajı gerçekleştirilmelidir.

Profesyonel anlamda üretimi gerçekleştirilen hasta yatakları

Birbirinden farklı özelliklere sahip olan hasta yatağı çeşitleri, bilindiği üzere özellikle motor sistemleri kapsamında hastaların gün içerisinde aktivitelerinin rahatlıkla yapmasına imkan tanımaktadır. Bu kapsamda baş bölgesinden hareket eden özel kısmı sayesinde farklı açılarda ve hızlarda ayarlanarak hastanın ilaçları yemekleri rahatlıkla almasına imkan vermektedir. Aynı zamanda ayak bölgesi de hareket etmektedir ve asansör sistemleri sayesinde hasta yatağı yapımı kapsamındaki bu özellikler, hastanın zemine rahatça basarak ayak atmasına imkan vermektedir. Tabii ayrıca bakıcıların ya da onlara bakan yakınlar adına fazla eğilmeden günlük işlerin rahatlıkla yapılmasına imkan sunmaktadır.

Diğer taraftan hasta yatakları steril bir kapsamda hazırlanmış olan ve sağlam bir yapı ile üretimi gerçekleştirmiş yan korkuluklar, serum askısı ve yemek masası gibi seçenekler de büyük bir önem arz etmektedir. Genel anlamda hastanın tamamen ferah ve temiz bir oda içerisinde bünyesi herhangi bir zarar almadan iyileşme sürecini atlatması gerekmektedir.

Hasta Yatağı Siparişi Verirken Nelere Dikkat Edilmeli

Hasta Yatağı Siparişi Verirken Nelere Dikkat Edilmeli

Hastalarınızın rahatsızlığına özel hasta yatağı seçimleri yapmak, tedavi ve bakım aşamasında konfor ve daha çok sağlık elde etmenize imkan verecektir. Doğru seçimler yapmak hastanızın yaşam kalitesini etkileyebileceği gibi hastanın tedavi sürecine de destek olacaktır. Bu alanda felçli bir hastanız var ise havalı yatak modelleri daha konforlu olacaktır. Çünkü bu modeller vücudun hava almasını sağlayacaktır. Bu da kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Konforlu ve rahat bir istirahat sağlamakla hastanın vücudu da hava alır. Bu şekilde çeşitli enfeksiyonların ve yaraların gelişimi engellenmiş olur. Hatta yatak yarası denilen rahatsızlıklar seçilen doğru hasta yatağı ile hiç oluşmaz.

Medikal Ürün Özelliklerine Sahip Yataklar

Yatağa bağımlı olan ya da yatarak tedavi gören hastalar için hasta yatağı satışı taleplerinde bulunurken hasta bakımında kullanılacak medikal ürün özellikli seçimler yapılmalıdır. Çeşitli fonksiyonlara ve kullanım özelliklerine sahip olması gereken bu yataklar hastanın farklı rahatsızlıklarına göre de değişebilir. Bu nedenle değişen özelliklerine göre hasta yatağı fiyatları farklı aralıklarda yer alacaktır. Kullanım alanında basit olması gereken yataklar teknolojik ve kaliteli özelliklerde üretilmiş olması ile de hastanın tedavi sürecine olumlu katkılar sağlayabilir. Hijyenik ve antibakteriyel özelliklerinin yanında dört tekerlekli kullanımı ile de pratiklik sağlayan modelleri bulunuyor. Özellikle kolay temizlenebilmesi bakıcı olarak hastalara refakat edenler içinde büyük kolaylıklar oluşturuyor. Tekerleklerde bulunan frenler de hastanın hareket esnasında herhangi bir kazaya maruz kalmasının önüne geçer.

Hareket Kabiliyeti Endeksli Motorlu Yataklar

Hastanızın, durumuna kullanım sürenize göre kiralama ya da satın alma seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Bu alanda 4 ay ve daha düşük kullanımlar için hasta yatağı kiralama tercih edilmesi daha ekonomik olacaktır. Tercih edilen yataklar farklı mekanizmalar ve çift motorlu üretimlerden elde edilebiliyor. Bu tip modeller elektronik bir kumanda sayesinde çalışmaktadır. Bu da yataklara hareket fonksiyonu katar. Özellikle yatakların her iki kısmında bulunan 75- 80 cm aralığındaki boşluklar, hastanın daha rahat bir şekilde tedavi edilmesini sağlıyor. Medikal kuruluşlar için hasta yatağı satışı talepleri en geçerli kullanım alacaktır. Hastalar evlerinde de tedavi görebiliyor. Bunun içinde özellikle uzun süreli bir tedavi sürecinde yatak modelleri arasından seçimler yaparak satın almak çok daha mantıklı bir tercih olacaktır.

Kaliteli ve Sağlam Malzemelerden Üretilen Yataklar

Tüm teknolojik özelliklerinin ve fonksiyonlarının yanında hasta yatağı seçimlerinizde mutlaka dayanıklı malzemelerden üretilmiş olması ve kaliteli model seçenekleri arasından tercihler yapılması çok önemlidir. Bu nedenle ürün seçerken üretim malzemelerine ve firmanın sunduğu servis imkanlarına da dikkat edilmesi önemlidir. Bu alanda her yaşa, hastanın ihtiyacına ve hastanın ağırlığına göre kullanılan malzemelerde hasta yatakları bulunmaktadır. Aşırı kilo ya da yaş gruplarına özel farklı boylarda üretilen tasarımlar arasında hasta yatağı fiyatları farklılık gösterecektir.

Hasta Yatakları Çeşitleri

Hareket kısıtlılığı çeken hastalar için özel olarak tasarlanan düşük modeller arasından hasta yatağı kiralama talepleri yapabilirsiniz. Ya da ya manuel olarak ayarlanabilir hasta yatakları arasından tercihler yapılabilir. Ancak bu tarz yataklar daha kısa vadeli hastalar için öneriliyor. Ev modelleri ya da hastanelerde hasta bakımlarında daha çok elektrikli ya da yarı elektrikli olan motorlu modeller kullanılmaktadır. Uzaktan kumanda ile çalışan modeller arasından seçimler yaparken ihtiyaçlarınızı ve kullanım alanlarınızı baz almanız gereklidir. Yaşlılık nedeni ile ya da ağır bir hastalık halinde uzun vadede yatarak tedavi gören hastalarınız için hasta yatağı satışı talep edebilirsiniz. İki motorlu, üç ya da dört motorlu olarak kullanılabilen asansörlü ful abs’li ya da ahşap tasarımlarla sunulan modellerde bulabilmek mümkündür.

Alçaklık ya da yükseklik yönünden farklı şekillerde tasarlanan pek çok modelde bulabilirsiniz. Özellikle hasta yatağını kullanan kişinin yaş grubu çok önemlidir. Değişen yaş grubu hasta yatağı fiyatları değişimine de neden olur. Çocuk hastalar için hastanın sıkılmaması ve daha iyi zaman geçirmesi için karakterine uygun tasarlanan modeller arasından seçimler yapılabilir. Ya da yaşlı ya da orta yaşlı bir hasta için uzaktan kumandalı ya da elektrikli modeller tercih edilebilir. Bu alanda kullanım durumunuzu baz alarak hasta yatağı kiralama hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Kullanışlı, ortopedik, etrafında korkulukları olan, ayarlanabilir olması tercih edilen yataklarda olması gereken en önemli özellikler arasında yer alıyor.

Hasta Yatağı Kalitesi

Hasta Yatağı Kalitesi

Hastane yatağı ya da hasta yatağı, hastanede yatan hastalar ya da bir tür sağlık bakımına ihtiyaç duyanlar için özel olarak tasarlanmış yataklardır. Bu hasta yatakları hem hastanın rahatı hem de sağlığı için özel sağlık hizmetlerine sahiptir. Yaygın özellikler arasında, tüm yataklar, baş ve ayaklar, ayarlanabilir yan raylar ve hem başucu hem de yakındaki diğer elektronik cihazları çalıştırmak için elektronik düğmeler için ayarlanabilir yükseklik bulunmaktadır. Hasta yatakları ve bakım yatakları gibi diğer benzer yatak tipleri sadece hastanelerde değil, aynı zamanda bakım evleri, yardımlı yaşam tesisleri, ayakta tedavi klinikleri ve evde bakım gibi diğer sağlık tesislerinde ve ortamlarda da kullanılmaktadır.

Hasta Yatağı Tarihçesi

“Yatak” terimi aynı zamanda bir sağlık tesisindeki alan miktarını tanımlamak için de kullanılır, çünkü “hastane yatağı” gerçek yataklarda bulunabilirken, kuruluştaki hasta sayısı şu anda “yatak” olarak ölçülür. İngiltere’de ilk kez 1815 ve 1825 yılları arasında ayarlanabilir yan rayları olan yataklar ortaya çıktı. 1874 yılında yatak şirketi Andrew Wuest ve oğlu Cincinnati, modern günlük hastane yatağının salonu olan yükseltilmiş menteşeli başlıklara sahip bir tür yatak iskeleti için patent aldılar. Modern 3 parçalı ayarlanabilir hasta yatağı, 20. yüzyılın başlarında Indiana Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Cerrahi Anabilim Dalı başkanı olan Dew Dew Dew tarafından icat edildi. Bu yatak tipi bazen Gatch Bed olarak adlandırılmaktadır.

Modern baskılı hasta yatağı 1945’te icat edildi ve orjinal olarak yatak örtüsünü merkezden çıkarmayı umarak yerleşik bir tuvalet içeriyordu.

Tekerlekler, yatağın oda içinde veya bulundukları odada kolayca hareket etmesine izin verir. Bazen hasta bakımı, yatağın birkaç santim ile birkaç fit arasında hareket etmesini gerektirebilir. Tekerlekler kilitlenebilir. Güvenlik için, hasta yatağa ya da yataktan dışarı aktarılırken tekerlekler kilitlenebilir.

Yükseklik özelliği sayesinde hasta yatağı baş, ayak ve tüm yüksekliklerde kaldırılabilir ve alçaltılabilir. Büyük yataklarda bu genellikle yatakların altındaki kranklarla yapılır, modern yataklarda bu özellik elektroniktir. Günümüzde, tam bir elektrikli yatak, elektronik, yarı elektrikli yatak, biri diğerini kaldırmak için diğerini kaldırmak için iki motorlu olan birçok özelliğe sahiptir. Başın yüksekliği hastaya, personele veya her ikisine de biraz fayda sağlayabilir. Hastanın beslenmesi veya diğer bazı faaliyetler için dik olarak oturmak için kullanılır veya bazı hastalarda, nefes almayı kolaylaştırabilir veya başka nedenlerle hasta için yararlı olabilir.

Hasta Yatağı Çeşitleri Ve Özellikleri

Ayakların yüksekliği hastanın yatağa doğru hareket etmesine yardımcı olabilir ve aynı zamanda belirli koşullar için de gerekli olabilir. Yatağın yüksekliğinin yükseltilmesi ve alçaltılması, bir bakıcının hasta yatakları sistemlerine rahatça ulaşmasına veya yatakta kalmasına veya hasta ile rahatça çalışmasına yardımcı olabilir.

Yataklarda yükseltilebilen veya indirilebilen yan raylar bulunmaktadır. Bu raylar ayrıca, personel tarafından kullanılan düğmeler ve hasta yatakları sistemlerini hareket ettirmek, hemşireyi aramak, hatta hasta için bir koruma görevi gören ve bazen hastayı daha güvende hissettiren televizyonu kontrol eden düğmeleri de içerebilir.

Farklı amaçlara hizmet etmek için farklı tipte yan raylar mevcuttur. Bazıları, hastanın yalnızca düşmesini engelleyen ekipmanlara sahiptir, diğerleri ise hastayı hasta yatağına fiziksel olarak bağlamayarak hastaya yardımcı olabilir. Yan raylar, uygun şekilde yapılmadığı takdirde hastaya yakalanma riski yaratabilir. 1985 ile 2004 arasında ABD’de 300’den fazla ölüm rapor edilmiştir. Sonuç olarak, Gıda ve İlaç İdaresi yan rayların güvenliği için kurallar koymuştur.

Bazı durumlarda, rayların kullanılması bir doktor sırasını gerektirebilir (yerel mevzuata ve kullanılan tesisin politikalarına bağlı olarak), çünkü raylar tıbbi bir kısıtlama olarak kabul edilebilir. Bazı sofistike hasta yatakları sistemlerinde, yatağın her iki tarafında 15-30 derece bükülmesine yardımcı olan sütunlar bulunmaktadır. Böyle bir devrilme, hasta için basınç ülserlerinin önlenmesine yardımcı olabilir ve bakım verenlerin daha az yaralanma riski ile günlük görevleri yerine getirmelerine yardımcı olabilir.

Modern Hasta Yatakları

Pek çok modern hasta yatağı sisteminde, bir yatak çıkış alarmı olabilir; burada, yatağın üstündeki veya üzerindeki bir basınç yastığı, alarm kaldırıldıktan sonra alarmı aktive edebilen hasta alarmına yerleştirildiğinde sesli bir alarm verebilir. Bu, herhangi bir hasta grubunu uzaktan kontrol eden hastane personeli veya bakıcılarına (bakım istasyonları gibi) yardımcı olur, çünkü hasta bir mesafeden düştüğünde bir alarm tetikler. Bu alarm sadece yatağın kendisine veya hemşire çağrı halkasına / ışığına veya hastane telefon / çağrı sistemine bağlanabilir.

Radikal Medikal Hasta Yatakları

Radikal Medikal Hasta Yatakları

Her yıl, bakım ortamlarında güvenliksiz hasta yatakları sayesinde meydana gelen istenmeyen olaylar, hasta ve sağlık personelinin gereksiz olarak yaralanmalarına yol açmaktadır. Bu kazalar hastane ve diğer bakım ortamlarının maliyetlerinin yükselmesine ve itibarlarının düşmesine yol açar. Güvenliği üst düzeyde, hatasız üretim politikasıyla üretilmiş hasta karyolası çeşitlerinin satış ve kiralaması firmamızın ana prensibidir.

Radikal Medikal uygun fiyatlı ve kolay kullanımlı, hasta ve bakıcının klinik ihtiyaçlarına hitap eden kapsamlı bir ürün portföyü sunmaktadır. Bizim evde bakım çözümleri sunan hasta yatağı modellerimiz evde ikamet eden hasta ve bakıcının ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Biz kendi evinde birden fazla kronik sağlık sorunları olan sakinleri ve hastaları yönetirken bakıcıların karşılaştıkları zorlukları anlıyoruz. Kanıta dayalı çözümler sunan ekonomik, kullanışlı ve güvenlikli olarak tasarlanmış hasta yatakları ile hasta ve bakıcı için kesintisiz hizmet ve destek sunuyoruz. Hasta karyolası (hasta yatağı), motorlu hasta yatakları uygun fiyatlarla burada satılıyor.

Günümüz de artış gösteren sağlık harcamaları, hasta ve yakınlarını minimum maliyet ile maksimum fayda alması konusunda değişik çözümler üretmeye yönlendirmiştir. Bunlardan birisi de hastaneler için üretilen hasta karyolası modellerinin evler için tekrar tasarlanması ve üretilmesidir. Bir çok hasta uzun süre hastanede yattıktan sonra evlerimizde standart bulunan yatak, kanepe vs. ürünlere alışamamakta, bir çok zorunlu ihtiyaç duyduğu faaliyetlerini gerçekleştirememektedir. İşte tam bu noktada Radikal Medikal Hasta Yatakları olarak hastalarınıza uygun çözüm önerilerimiz ile sizi ve sorumlu olduğunuz hastanızı uygun yönlendirmekteyiz. Hastaların hastane dışında bakım alması için gerekli tıbbi ekipmanlardan biri olan hasta yatağı ve aksesuarlarının ev ortamına uygun olması önemlidir. Eğer bakıcı ve hasta dostu tam elektrikli, ayarlanabilir bir hasta yatağı istiyorsanız, firmamızda güvenilir bir ürün bulacaksınız. İhtiyaç duyacağınız her türlü hasta yatağı çeşitlerini size sunmaktan gurur duyuyoruz.

Hasta Karyolası (Hasta Yatağı) Satış Ve Kiralama Şirketi

Hasta yatakları, hastaneler, bakım evleri ve evlerde, yaşlılara, engellilere ve bakıcılarına destek sağlamak için kullanılmaktadır. Evde kullanım için satılan ev tipi hasta yatakları iki temel fonksiyona sahiptir: Hastanın ihtiyaçlarını sağlamak üzere hastaya erişimi kolaylaştırmak için yüksekliği ayarlanabilir ve bakıcıya hemşireliğinde yardımcı olur. Kullanıcının karyolayı otomatik olarak yeniden konumlandırabilmesi için ayarlanabilir bir platforma sahiptir. Her iki fonksiyon da elektrik motoruna bağlı kumanda sistemi ile çalıştırılmaktadır. Bu nedenle bu yataklar çoğunlukla elektrikli hasta yatakları olarak adlandırılmaktadır.

Sağlık sektöründeki gelişmeler arttıkça medikal gelişmeler de paralel olarak artış gösteriyor. Geçmişten bugüne tıp ve medikal hizmetlerine bakıldığında modern çağa modern çözümler geldiği görülüyor. Eskiden evde hasta bakmak özellikle yaşlı hastalara bakmak zor ve istenmeyen bir durumdu. Zira hastayı kaldırıp – indirmek, yıkamak – temizlemek, yemek yedirmek, fiziksel aktivitelerini yerine getirmek hem hasta hem bakan kişi için büyük bir özveri isteyen zahmetli bir süreçti. Şimdilerde ev tipi hasta yatakları sayesinde kişiler daha kolay ve zahmetsiz üstelik hijyenik bir şekilde hastalarına tıbbi bir bakım sunabiliyorlar.

Hasta yatağına mahkum birini yıkamak için banyoya taşımak, banyoda özel bir mekanizma hazırlamak eskide kalmış bir bakım ritüeli. Günümüzde ev tipi hasta yatakları üzerine serilen şişme küvetler pompa yardımıyla şişirilerek hastayı taşıma derdi olmadan yatak üzerinde banyo yapma fırsatı sunuyor. Ev tipi hasta yatakları da tıpkı hastanelerdeki gibi fonksiyonel özelliklere sahip bir şekilde üretiliyor. Örneğin oturur pozisyona geçmek, yatağı yükseltmek, yatağı sistemli bir şekilde aşağı veya yukarı kaldırmak ev tipi hasta yatakları ile mümkün oluyor.

Ev Tipi Hasta Yatakları

Ev tipi hasta yatakları için ahşap, baza görünümünde modern tasarımlar kullanılıyor. Kişiler kolayca evin veya odanın dekoruna uygun görünüme sahip fonksiyonel bir ev tipi hasta yatağı bulabiliyor. Otomatik olması, kumanda ile kontrol edilebilir olması ve serim askısı gibi benzeri materyallerin kullanımı için açık olması ev tipi hasta yatağı modellerine işlevsellik katıyor. Ev tipi hasta yatakları lazımlıklı, baza görünümlü, otomatik, elektrikli, deri dolgulu gibi çeşitli şekillerde üretiliyor.

Hasta yatağı fiyatları ise tıpkı modeller gibi çeşitlilik gösteriyor. Eve yatak almayı düşünenler için fiyat aralığı oldukça geniş bir yelpazede tutuluyor. İmalatçıların özellikle uygun seçenekler sunması alternatif oluşturuyor. Öyle ki bireyler 900 ₺ ila 3.700 ₺ fiyat baremi arasında hastasına uygun bir yatak bulabiliyor. Ev tipi hasta yatakları bu anlamda konfor ve sağlık sunduğu kadar ekonomik bir medikal alışveriş hizmeti de sunuyor. Üstelik birçok medikal ve imalatçı taksitli ödeme, indirimli fiyat gibi fırsatlar sunarak kişilere kolaylık sağlıyor.

Hasta Yatağı Kiralama

Ev istirahatının süresi önceden belliyse, geçici bir süreç için hasta yatağı satın almak yerine kiralamak tercih edilebilir. Hasta yatağı modelleri arasındaki fiyat farkı kiralama işleminde de geçerlidir. Ancak kısa süreli tedavilerde en ekonomik tercih olacağını da söylemek gerekir. Özellikle iki ve daha fazla motora sahip elektrikli modeller, kiralama yoluyla edinilebilir.

Hasta yatağı kiralama tabiri yatak ihtiyacı duymayanlar için yeni olsa da esasında geçmişten bu yana evde hasta bakmak zorunda kalan kişiler için elzem bir materyaldir. Öyle ki hasta yatakları ile yatalak hastaların evdeki yaşam kalitesi yükseliyor, hasta yakınlarının bakım hizmetini kolaylaştırıyor. Bu yönden bakıldığında hastaneden taburcu olan ama yatak istirahati devam eden kişiler için hasta yatağı kiralama kurtarıcı bir çözüm oluyor.

Birkaç aylık belki de daha kısa süreli evde bakım tedavisi için hasta yatağı satın almak gereksiz bir masraf iken hasta yatağı kiralama pratik bir çözüm vaat ediyor. Hasta ve hasta yakınları kiralama hizmetlerinden yararlanarak tedavi süresince masrafsız ama kaliteli bir tedavi sürecine imza atıyor.

Elektrikli Ve Lazımlıklı Hasta Yatakları

Hasta yatakları incelendiğinde birçok model öne çıkıyor. Elektronik hasta yatağı en çok tercih edilen yatak tipiyken lazımlıklı hasta yatağı da talep gören, tamamen yatalak hastalar için evde kullanılmaya uygunluk gösteren bir yatak tipidir. Ortopedik özellikler gösteren, kumanda ile kontrol edilebilen, hastanın düşmemesi için yanlardan destekli, hareket edilebilir tekerlekli mekanizması ile hasta yatağı kiralama seçenekleri oldukça fazladır. Hastanın konforunun ön planda tutulduğu, hasta yakınları için ise pratik bakım fırsatının gözetildiği yataklar kısa ve uzun vadeli tedavi süreçlerinde rahatlıkla kullanılıyor. Hastanelerde de aynı yatakların kullanılması yatakların dayanıklı ve korunaklı olduğunu gösteriyor.

Yaşlı hastalar için bilhassa önemli olan yatak konforu ve hareketli yatak sistemi hareket etmekte zorlanan yaşlı kişilerin yaşamını kolaylaştırıyor. Kumanda ile baş ve ayak kısımlarının hareketli olması yemek yeme, ilaç içme, oturur pozisyona gelme konusunda hastalara yardımcı oluyor. Hasta yatağı kiralama sunduğu konfor ve tıbbi bakım sayesinde son zamanlarda en sık tercih edilen hasta ritüellerinden biri kabul ediliyor. Hasta karyolası kiralama hizmetinden yararlanan kişiler için kurulum işlemi titizlikle yapılarak otomatik hasta yatağı ise nasıl kullanılacağına dair hasta yakınlarını bilgilendiriyor. Çoğu firma hasta yatağı kiralama hizmetinden yararlanan kişiler için serum askısı ve pil gibi hediyeler vererek çok yönlü bir hizmet sunuyor.

Hasta Yatağı Nerelerde Kullanılır

Hasta Yatağı Nerelerde Kullanılır

Hasta yatağı ve diğer benzer hasta karyolası modelleri sadece hastanelerde değil aynı zamanda huzurevleri, yardımcı yaşama tesisleri, ayakta tedavi klinikleri ve ev sağlık bakım hizmetleri gibi diğer sağlık kuruluşlarında da kullanılmaktadır. Doğru ekipmanı seçmek ve hastayı ya da sakinlerinin yatak alanını etkili bir şekilde planlamak, uzun vadeli mali etkilere sahip olabilir. Etkili bir hasta karyolası alanı tasarlamak için Radikal Medikal’in web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Günümüzde hasta yatakları ek avantajlar sağlamalıdır: Yararlı hizmetler ile birlikte yenilikçi teknoloji. Radikal Medikal konsepti hasta bakımları ile ilgili mevcut sorunlara ve görevlere çözümler sunar. Hastane ve tıbbi malzemeler ile ilgili olarak 1996 yılından bu yana hizmet veren Radikal Medikal üstün malzeme kalitesi, iyi düşünülmüş işlevsellik ve hijyenik bir tasarım ile bütçeye dayalı hastane yatakları yaratarak uzun hizmet ömrü vaat ediyor.

Hasta Yatağı Üretimi

Yüksek kalite standartlarımızı sürekli olarak korumak için ürünlerimizi kendimiz üretiyoruz. Ürünlerimiz sağlığı geliştirir ve iyileşmeye önemli katkı yapar.

Hasta karyolası modellerimiz bakım ihtiyacı olanların yaşam kalitesini koruyarak ve konfor ve güvenlik ile refahlarını arttırır. Müşteri odaklılık bizim için bir slogandan daha fazlasıdır – bizim için işimizin başarısının temeli budur.

Hasta Karyolası Satın Alın Veya Kiralayın Sağlıklı Ortam Yaratın

İnternet üzerinde hasta yatağı kiralama ve satış hizmetlerini online olarak size ulaştıran Radikal Medikal Hasta Yatakları Firmasında farklı hasta yatağı modelleri ve yüzlerce hastane malzemesinin özellik ve fiyat bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Diyaliz merkezleri, hastaneler, huzurevi, sağlık merkezleri ve evinizde kullanabileceğiniz hasta yatakları ve hasta karyolası firmamızda elektrikli, abs, korkuluklu, ahşap gibi çeşitli model ve özelliklerde üretilmekte, satış ve kiralaması yapılmaktadır.

Normal yatak sistemlerine göre çok daha konforlu ve hareketli sisteme sahip olarak üretilen hasta yatakları, özellikle modern hastaneler ve evinde hastası bulunan kişiler için rahat bir istirahat imkanı sunuyor. Birçok farklı modeli ve hasta durumuna göre değişiklik gösteren nitelikleri bulunan hasta yataklarının satın alınması yerine kiralama yöntemiyle temin edilmesi dönemlik hasta bakımı için en uygun tercih oluyor.

Neden hasta yatağı kiralanmalıdır?

Öncelikle hastanın tedavisinin kısa sürecek olması hasta yatağının satın alınması yerine kiralanmasını daha doğru hale getiriyor. Fiyat bakımından normal yatak ücretleriyle kıyaslanamayacak kadar yüksek fiyata satışa sunulan hasta karyolası kiralama bedelleri çok daha uygun ücretlerle sunuluyor. Dolayısıyla, dönemlik hasta bakımı için ihtiyaç duyulacak hasta yatakları daha az maliyetlerle temin edilerek, imkanı gereksiz satın almanın önüne geçiyor.

Hasta kişiler için hasta yataklarına duyulan ihtiyacın için ise birçok sebebi var. Öncelikle normal bir yatakta dinlenmesi halinde birçok zorluk yaşayacak olan hastanın iyileşme süreci daha da uzayabilir. Hasta karyolası ile sağlanan konfor ve rahat hareket etme imkanı ise, hastanın kendisini daha iyi hissetmesine ve iyileşme süresinin daha da kısalmasını sağlıyor. Bu durum sürekli bakıma muhtaç hastalarda söz konusu olmasa da, bakıcı kişinin işini çok kolaylaştıran bir sisteme sahip hasta yataklarını yine tercih edilebilir kılıyor.

Hasta yatakları arasında farklar var mı?

Hasta yatağı kiralama bedelleri hasta yataklarının sahip oldukları fonksiyonel özelliklere göre farklılık arz edebilir. Hasta durumu iyi olanlar için kiralanacak hasta yataklarının tekerlekli ve baş kısımlarının hareket ettirilebilir olması yeterli olabilir. Ancak hastalık durumu daha ağır kişiler için temin edilmesi gereken hasta yataklarının çift motorlu, asansör sistemine sahip ve hatta klima, tuvalet gibi özellikleri bulunması gerekebilir. Tamamen hastanın hastalık durumuna göre belirlenecek hasta yatağı kalitesinin fiyatları doğrudan etkilediğini söyleyebiliriz.

Hastanın ihtiyaç durumunu en iyi şekilde analiz ederek en doğru hasta yatağını kiralamak, hem hasta hem de bütçeniz için en doğru tercihi yapmanız anlamına geliyor. Şunu da ifade etmek gerekir: Her ne olursa olsun önemli olan hastanın konforu denilerek uygun hasta yatağı kiralama çözümünden asla vazgeçilmemelidir.

Firmamız Radikal Medikal, hasta karyolası sektöründe 1996 yılından bugüne hasta yatağı ve aksesuarları ithalat, ihracat, yurt içi satışını tecrübeli personeli ile başarıyla sürdürmektedir. Yatan hastaların günlük hayatını ve bakım sürecinde görev yapan kişilerin rahatlığını temel prensip alarak satışını yaptığımız hasta yatakları, ekonomik fiyatları, yüksek güvenlik özellikleri ve konforlu yapısıyla dikkat çekmektedir. Ana iş kategorisi hasta karyolası satış ve kiralama faaliyeti olan Radikal Medikal firmasında her model ve özellikte, çeşitli motor kapasitelerine sahip hasta yataklarını bulabilirsiniz. Bu tip yatakları kullanmak bir mecburiyet olmayıp, fonksiyonlu bir hasta yatağı ile hastalık dönemini geçirmek, her zaman normal bir ev tipi yatakta bu süreci geçirmekten daha sağlıklı ve güvenli olacaktır. Biz hastanelerden çıkan kullanılmış ikinci el hasta yataklarını kesinlikle satmıyoruz. Satın aldığınız ürün ve tüm ekipmanları işinde uzman ve resmi sertifikalı personelimiz tarafından kontrol edilmektedir. Kötü durumda olan ve arzu etmeyeceğiniz ürünleri stoklarımızda bulundurmuyoruz.

İkinci El Hasta Yatakları / Hasta Karyolası Hakkında Tutumumuz

İkinci el hasta yatağı ve karyolalarını temizleyip, tamir edip, yeni ürünmüş gibi satma mantığına kesinlikle karşıyız. Biz bir hasta karyolası üreticisi veya imalatçısı değil, sadece güçlü bir piyasa analiziyle, üreticilerden sizin için en kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleri temin ederek size satış ve kiralamasını yapan medikal firmasıyız. Son teknoloji ile üretilmiş, üstün özellik ve çok fonksiyonlu hasta yatağı fiyatları firmamızda emsallerine göre ucuzdur. Ucuz fiyatlar ile size ürün satışı yapmamız asla bir kalite düşüklüğü belirtisi değil, firmamızın ticari ilişkileri ve finansal kaynaklarının rakip firmalardan çok daha iyi durumda olmasından kaynaklanmaktadır. Hastane yatakları neredeyse tüm hasta bakım ortamlarında veya ortamlarda bulunur. Hasta yatakları sadece hastanelerde değil, aynı zamanda ayakta tedavi merkezlerinde, uzun süreli bakım tesisleri ve özel evlerde kullanılır.

Kullanımı Kolay Hasta Yatağı Modelleri

Günümüzde hasta karyolası modellerinin çoğu oldukça karmaşıktır. Yatakların kullanım talimatı üretici firma tarafından sağlanmalıdır. Ayarlanabilir hasta yatakları, artrit, dolaşım ve solunum rahatsızlıkları ve diğer birçok kronik sağlık sorunları olan kişiler için uzun vadeli bir çözümdür. Hasta transferine yardımcı olmak için hasta taşıma lifti, hastanın günlük yaşamını kolaylaştıracak hasta yemek masası, havalı hasta yatağı gibi yardımcı aksesuarları da tedarik ediyoruz. Motorlu hasta yatakları, hasta ve bakıcısı için yüksek güvenlik donanımlarıyla imal edilmiştir.

Bütün hasta karyolası çeşitlerimizde motor üzerinde pil yuvası bulunmaktadır. Radikal Medikal, satın alma sonrası da ömrü boyunca size destek olmak için burada. Verdiğimiz garanti ve satış sonrası destek hizmetleriyle tüm hasta yatağı satıcılara arasında tek olmamız nedeniyle onur duyuyoruz.

Eğer satın aldığınız hasta karyolası ile ilgili bir sorun yaşarsanız, (534) 923 1906 veya (212) 615 0588 numaralı telefon numaralarımızdan bizi arayabilir ve gerekli desteği alabilirsiniz. Yatalak veya felçli hastaların evde bakımını kolaylaştıracak elektrikli hasta karyolası veya tuvalet ihtiyacını yattığı yerde gidermek zorunda olan hastalar için lazımlıklı (tuvaletli) hasta yatağı çeşitlerini firmamızdan satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. Firmamız, hasta yatağı bağışı yapmak isteyen özel ve tüzel kişilere uygun fiyatlarla hasta yatağı temin etmektedir. Bir hasta karyolası bağışı yapmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçip, bağış yapmak istediğiniz özel kişi veya kurumun adres bilgilerini vermeniz yeterlidir. Yetkili personelimiz ilgili adrese hasta karyolası teslimat ve kurulumunu ücretsiz olarak yapacaktır.

Hasta Yatağı Fiyatları

Hasta Yatağı Fiyatları

Bakımı evde yapılan hastaların, hastalık sürecini konforlu bir biçimde geçirebilmesi için hasta yatağı kullanmak gerekir. Tercih edilen hasta yatağı, hastalığın türüne ve tedavi sürecine göre seçilmelidir. Dolayısıyla hasta yatağı seçilirken dikkate alınan ilk unsur fiyat değil, uygun fonksiyonların bulunup bulunmaması olmalıdır. Ancak doğru seçimi yaparak, ihtiyaç duyulan yatağı uygun hasta yatağı fiyatları ile edinmek mümkün.

Hasta karyolası hastaların tedavi sürecini kolaylaştırarak birçok ihtiyaçlarına yardımcı olacak detayları bünyesinde barındırmaktadır. Hasta yatağı özellikleri birbirinden ayrılmaktadır. Bu özellikler çeşitli donanım seviyeleri olarak ifade edilebilir. Farklı donanımlara sahip olan hasta karyolası modellerini tercih ederken, hastanın tedavi süreci dikkate alınmalıdır. Böylelikle hastanın tedavisine sağlayacağı katkı ve fayda daha fazla olacaktır.

Hasta Yatağı Fiyatları Neye Göre Belirleniyor

Hasta yatağı fiyatlarının ne olduğunu konusunda bir açıklama yapmak gerekirse; bu durum hasta yatağının özelliklerine göre belirlenmektedir. Standart hasta yatağı, 2 motorlu hasta yatağı, 4 motorlu hasta yatağı, hasta karyolası, ABS teknolojisi gibi pek çok donanım hasta yataklarının fiyatlarının belirlenmesi hususuna etki etmektedir. Hasta yatağının tekerlerinin kauçuk malzemeden üretilmiş olması, frenleme sisteminin hastayı tehlikeye sokmaması önem arz etmektedir ve bu doğrultuda kaliteli malzeme kullanılmalıdır.

Anti-bakteriyel teknolojinin uygulandığı hasta yatağı, hasta ve yakınlarının sağlığını koruyucu etkiye sahiptir ve bu özellik fiyatlandırma politikasına etki etmektedir. Bunun dışında belirtilebilecek bir başka özelliğe dikkat çekmek gerekirse; havalı hasta yatakları üzerinde hava kanallarının yer aldığı bir örtüye sahiptir ve hastanın uzun süre uzanmasının ardından yaşayacağı ağrı ve yaraları en aza indirmektedir. Bu opsiyon da fiyatlandırmaya etki etmektedir.

Hasta Karyolası Fiyatları

Yukarıda sayılan ve sayılamayan birçok özellik daha hasta karyolası fiyatının belirlenmesinde etkin rol oynamaktadır. Ayrıca firmamız bünyesindeki tüm hasta yataklarının üretiminden montajına kadar sağlığa zararlı herhangi bir malzeme kullanılmayarak hem hastanın hem de hasta yakınlarının sağlığına katkı sağlanmaktadır. Birinci sınıf kaliteli malzemeler ve profesyonel işçilik harcanarak hazırlanan hasta yatakları hastaları yarı yolda bırakmadan tüm fonksiyonlarının kusursuzca çalışmasına imkan sağlamaktadır.

Hasta yataklarının tedavi sürecindeki gelişmeleri ön görerek hazırlanmış olması büyük öneme sahiptir. Örneğin; yatağın 4 köşesinde yer alan serumluk bağlantısı sayesinde hastanın tüm noktalardan serum tedavisi görmesi kolaylaşmaktadır. Bu gibi detayların bulunduğu hasta yatakları titiz çalışmalar sonunda üretilmektedir ve profesyonel olarak hizmet sağlamaktadır.

Hasta yataklarının sadece üretilmesi değil aynı zaman da montajı, teslimatı gibi süreçler de hasta yatağı fiyatına etki etmektedir. Firmamız hasta yatağı siparişlerinizde sizlerin yanında bir anlayışla hizmet sağlayarak nakliye ve montaj ücreti talep etmemektedir.

Hasta Yatağı Fiyatları Hangi Özelliklere Göre Belirlenir?

Hasta yataklarının fiyatları çeşitlerine, sahip oldukları opsiyonlara ve kullanım kolaylığına göre belirlenir.

Elektrikli hasta yatakları, manuel modellere göre çok daha yüksek fiyatlarla satışa sunulur. Bilhassa üç motorlu ve dört motorlu hasta karyolası modellerinin en yüksek hasta yatağı fiyatları ile satışa sunulan modeller olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu modeller, hastaya azami hareketle yatağı hareket ettirme olanağı sağladıkları için diğerlerine göre daha pahalıdır.

Elektrikli hasta yatakları, hareket kabiliyeti kısıtlı ve felçli hastalar için en uygun modellerdir. Tek motorlu ve iki motorlu elektrikli hasta karyolası çeşitleri, diğer elektrikli modellere göre daha uygun fiyatlara sahiptir. Manuel hasta yatakları, elektrikli modellere göre daha uygun hasta yatağı fiyatları ile satışa sunuldukları için genellikle ev tedavisinde tercih edilirler. Bu modellerde yatağın hareketi el ile hareket ettirilen mekanik bir düzeneğe bağlıdır. Çift ayarlı hasta karyolası modelleri, yalnızca baş kısmı kaldırılabilen tek ayarlı modellere göre daha pahalıdır. Hareket kabiliyeti kısıtlı olmayan hastalarda tercih edilebilir. Havalı yatak fiyatları ise 150 TL ile 2.900 TL arasında değişiklik göstermektedir. Piyasadaki en pahalı havalı yataklar, pozisyon aldıran havalı yatak çeşitleridir.

Hasta Yatağı (Hasta Karyolası)

Hasta Yatağı (Hasta Karyolası)

Bireyler hastalandıklarında hayat konforları azalmaktadır. Hasta kişilerin hayat konforlarının artırılması yönünde hasta yatakları en büyük destek olacaktır. Hasta yatakları konusunda ihtiyaca uygun çözümler üreten Radikal Medikal hastalara ve hasta yakınlarına satış ve kiralama hizmetlerini toptan veya perakende olarak sunmaktadır.

Elektrikli hareket eden hasta yatakları ve havalı yatak çeşitleri mevcuttur. Çeşitli rahatsızlık çeşitlerine göre farklı bölgelerin hareket edebilmesi seçenekleri bulunmaktadır. Hasta Yatakları, hastalar için gerekli olabilecek aparatları üzerinde bulundurmakta, iki motor ile hareket edebilen, elektrik kesintilerine göre pille çalışabilmektedir.

Hasta karyolası mekanik ve elektrikli olarak çalışmaktadır. Hastaların rahat ve konforu için ihtiyaç miktarı kadar motor veya hareket düzeneği bulunan karyolalar ile tam memnuniyet sağlanacaktır. Hasta karyolası çeşitleri ahşap ve metal seçenekleri sunulmaktadır. Uzun süre yatacak hastaların konforu ve sağlığı için çeşitli havalı döşek çeşitleri bulunmaktadır. Hastaların ihtiyaç duyabileceği hareketleri hasta karyolası tarafından yerine getirilebilmektedir. Hasta karyolası hastaların rahat ve konforu sağlamak maksadıyla ihtiyaç duyabilecekleri hareketler gerçekleştirilebilmekte hasta tarafından da kontrol edilebilmesi açısından kumanda ile kontrol edilebilmektedir.

Hasta Yatağı Kalitesi ve Konforu

Hasta yatakları ve karyolaları kaliteli, lazer kesimle şekillendirilmiş metal aksamı ile sağlam ve güvenilirdir. Beğeniye uygun olarak ahşap seçenekleri olan hasta karyolası ve yataklarının ahşap aksamı kaliteli malzemeden olup sağlamlığı garantilidir. Hastaların yatak ve döşekle konforları sağlandığından iyileştirici desteği sağlamaktadır. Ürünler kalitesi ve konforu ulusal ve uluslararası değerlendirme kriterlerini gerekliliklerinin üzerinde değerlerde üretilmiştir. Hasta yatakları ve hasta karyolası modellerinde uzun süre zaman geçirecek hasta bireylerin konforunu sağlamak üzere ortopedik olarak üretilmiştir. Yatakların üzerinde bulunan döşekler havalı, kumaşı hastaları rahatsız edecek herhangi bir bileşim taşımamaktadır. Yatak ve hasta karyolası tamamen hastanın bireylerin sağlığını iyileştirme yönünde desteklemektedir. Tüm hasta yatakları ve hasta karyolası modelleri 2 yıl garantili ve 10 yıl yedek parça garantilidir.

Hasta Yatağı Kiralama Hizmetleri

Hastane ve evde hasta yatakları konusunda hizmet veren Radikal Medikal web sitesi üzerinden satış yapılmaktadır. Ülke çapında birçok il ve ilçede kısa süreli ihtiyaçlar için kiralama hizmeti verilmektedir. Hasta yatakları ve hasta karyolası çeşitlerinin imalatı, satış ve kiralama hizmeti verilmektedir. İmalatçı olunması nedeniyle bu konuda ergonomi kurallarına uygun, hasta görüşleri alınarak, sağlık konusunda uzman danışmanlar tarafından dizayn edilmektedir. İmalattan kaynaklanan ekonomik şartlardaki üretim nedeniyle ürünler ekonomik fiyatlarla olarak sunulmaktadır.

Hasta yatakları veya hasta karyolası ihtiyacı doğduğunda müşteri iletişim merkezine numara bırakmak, web sitesinde formu doldurmak, whatsapp üzerinden yazmak suretiyle ulaşılabilmekte, müteakiben uzman personel tarafından başvuru hakkında geri aranarak ihtiyaç konusunda hem fikir olunmaktadır. Müşteri temsilcileri hasta ihtiyaçları konusunda uzman kişiler olup hastanın durumuna göre gerekli olan ürünler konusunda yönlendirme yapmaktadır.

Müşteri temsilcilerin yönlendirmeyi sadece hastanın konforunu sağlamak, tedaviyi desteklemek, müşteri açısından en ekonomik çözüme ulaşmak maksadıyla yapmaktadır. Bu anlamda müşteri temsilcilerin yönlendirmeleri herhangi bir ticari satış amacı bulunmamaktadır. İhtiyaca uygun ürün adreste kurulum ve montaj yapılarak hasta ve yakınlarının memnuniyeti sağlanmaktadır. Radikal medikal hasta yatakları ve hasta karyolası imalat, satış ve kiralama hizmeti ile hasta bireylerin hayatlarını kolaylaştırarak bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını hedeflemektedir. Bu nedenle hasta ürünleri imalatında özel itina göstermektedir.

Aradığınız hasta yatağı hangi özelliklere sahip olmalıdır?

İhtiyaçlarınızı değerlendirdikten ve bu ihtiyaçları karşılayacak yatağın türünü tanımladıktan sonra, artık geniş seçenek yelpazesine göz atmaya başlayabilirsiniz. İşte size dikkat etmeniz gereken seçeneklerin listesi:

  • Hasta karyolası yükseklik aralığı: Standart yükseklikli hasta yatakları yaklaşık 40 cm’ye düşürülebilir ve 80 cm civarına kadar yükseltilebilir.
  • Maksimum yatak derinliği: Hasta karyolası üstüne yasal olarak en az 6″ derinlikli bir yatak konulabildiğinden emin olun.
  • Trendelenburg: Profil döşeme platformunu bir sandalyeyle benzer bir konuma getirmek veya yatağın yokuş yukarı ve aşağı gibi bir konum almasını istiyorsanız, Trendelenburg işlevine sahip bir yatak gereklidir.
  • Yan korkuluklar: Hasta, yataktan düşme riskine sahipse, yan korkulukları olan bir hasta yatağı satın aldığınızdan emin olun.
  • Tasarım: Hasta yatağı evde kullanılıyorsa, ahşap rengi veya ahşap kaplama gibi tasarım özelleştirme seçeneklerine sahip iyi görünümlü bir yatak seçin.
  • Ek aksesuarlar: Yatağın hasta/maymun direği gibi opsiyonel ekstralarla donatılabildiğinden emin olun.
  • Hasta karyolası kumandası: Yataklı kullanıcı demansa muzdarip olursa, yatakla birlikte verilen kumandanın güvenli bir kilitleme fonksiyonuna sahip olduğundan emin olun.