Elektrikli Hasta Yatağı Çalışma Sistemi

Elektrikli Hasta Yatağı Çalışma Sistemi

Bütünüyle kaliteli bir malzeme yapısı altında üretimleri gerçekleştirmek suretiyle yatakların montajının yapılması gerektiği birbirinden farklı elektrikli hasta yatağı sistemleri, kullanım açısından ise oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Çok basit ve çalışma prensibine sahip olan bu motor sistemleri, yatakların farklı yerlerine montajı yapılabilmektedir. Özel bir uzaktan kumanda sistemi bulunan bu yatak çeşitleri, gün içerisinde rahatlıkla kontrol edilebilmekte ve farklı açılarda değişik hızlarda yatakların baş bölgesi ile birlikte ayak kısmı ve asansör sistemleri rahatlıkla kontrol edilebilmektedir.

Belli bir senkronizasyon kapsamında bu hasta yatakları üzerindeki motor sistem aynı zamanda eş zamanlı olarak da yine kullanılabilmektedir. Tabii burada her yatağın farklı sayıdaki motor sistemleri bulunduğundan dolayı, çalışma prensipleri değişebilmektedir. Bu hasta yatağı çeşitlerini elde ederken mutlaka hastanın yaşadığı profiline bağlı kalarak buna göre yataklar satın alınmalıdır. Günümüzde kiralama ya da satın alma işlemi kapsamında uygun bütçeler dahilde elde edilebilecek olan bu yatak çeşitleri, kısa süreli bakıma ihtiyaç duyan hastalar ile birlikte uzun süreli yatmak zorunda olan kişiler adına rahatlıkla değerlendirilmektedir.

Elektrikli sistem kapsamında yatak çeşitleri

Tamamen elektrikli bir sistem ile çalışan ve mutlaka elektriğin bulunduğu yakın noktalara yerleştirilmesi gereken bu elektrikli hasta yatağı çeşitleri, günümüzde hastalar için büyük bir öneme sahiptir. Gün içerisinde ortak şekilde bütün hastaların yapması gerektiği aktivitelerin rahatlıkla gerçekleştirilmesine imkan tanıyan bu yataklar, hassas bir aksan yapı altında üretimleri yapılmaktadır. Çok farklı aşamaları ve detayları bulunan bu hasta yatakları çeşitleri, mutlaka özel olarak fabrikasyon kapsamında titiz bir işçilik ile hazırlanması büyük bir önem arz etmektedir.

Özellikle de gün içerisinde sabahtan akşama kadar yoğun bir şekilde kullanılacağı düşünülürse, mutlaka bu hasta yatağı seçenekleri kaliteli malzemeler eşliğinde hazırlanmış şekilde elde edilmelidir. En çok da günümüzde fabrikasyon olarak da doğrudan halkın satış ya da kiralama seçeneği dahilinde sunulan yatak çeşitleri kullanılması büyük bir önem arz eder. Sadece hasta yatak çeşitlerinin üretimi ile ilgilenen firmalardan bunları elde etmek, uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanım imkanını da yanında getirmektedir.

Hasta yataklarının motor sistemlerinin çalışma prensipleri

Birbirinden farklı özelliklere sahip olarak üretimleri gerçekleştiren elektrikli hasta yatağı çeşitleri, genel olarak elektrikle çalışan bu motor sistemlerine verilen isimdir. Çok kolay bir şekilde gün içerisinde yatakların belirli açılarda ve farklı hızlarda ayarlanmasında imkan tanıyan bu sistemler sayesinde, hasta yerinden dahi kıpırdamadan tamamen oturur pozisyona gelme şansını elde edebilmektedir. Bu sayede hastalar herhangi bir şekilde ilaç saatlerini ve yemek zamanlarını kaçırmadan keyifli bir şekilde bunları yapabilmektedirler.

Aynı zamanda ruhsal bir yapı içerisinde de fiziksel olduğu gibi iyileşme süreci adına televizyon seyretme veya gazete ile kitap okuma gibi aktiviteler de gün içerisinde rahatlıkla yapabilmektedirler. Bu şekilde hasta yatakları hastaların tedavi süreçlerinin daha hızlı bir şekilde devam etmesine ve kısa sürede ayak kalkmalarına imkan tanımaktadır. Üstelik buna daha güçlü bir destek olunması adına asansör sistemleri sayesinde hastaların ayak tabanlarını zemine düzgün bir şekilde basarak sorunsuz olarak da kalkabilmelerine fırsat vermektedir. Bu şekilde onlara bakanlar da yine sırtları ağrımadan bu hasta yatağı seçenekleri dahilinde rahatlıkla bakımları gerçekleştirebilmektedir.

Yatalak hastalar için elektrikli hasta yatakları

Özellikle felçli hastalar ya da yaşlı insanlar için bu elektrikli hasta yatağı çeşitleri büyük bir önem taşır. Yerinden pek fazla kıpırdayamayan yatalak hastalar, bu sayede herhangi bir problem yaşamadan rahatlıkla gün içerisinde gerekli olan tüm aktiviteler yapılmasına fırsat bulabilmektedir. Özellikle bu hasta yatakları üzerinde mutlaka böyle hastalar için çağrı düğmesi ile birlikte tuvalet ve lavabo özel bir şekilde tasarım yapılmış olarak elde edilmelidir. Bu sayede hastalar hiçbir şekilde yataktan kıpırdamadan işlemleri gerçekleştirilmesine imkan yakalayabilmektedir.

Tabii hasta yatağı seçenekleri dahilinde yatakların tamamen antibakteriyel bir özellik ile hazırlanması da böylesi dönemlerde bünyeleri zayıf alan hastalar herhangi bir mikrop kapmadan tedavi süreçlerini atlatabilmektedirler. Elektrik sistemleri ile çalışan ve hastaların iyileşme süreçlerine büyük bir katkı sağlayan bu yatak seçenekleri, günümüzde çok uygun fiyatlar kapsamında kiralama veya satın alma işlemi altında elde edebilmektedir. Burada önemli olan hastanın yaşadığı problemler ve buna göre farklı fonksiyon ile parçalar dahilinde yataklar kullanılmasıdır.

Hasta Odası Ve Yatağı Nasıl Hazırlanır

Hasta Odası Ve Yatağı Nasıl Hazırlanır

İlk başta tüm farklı sebeplerden dolayı bakıma ihtiyacı olan hastalar için odaların tamamen hijyenik ve steril olması büyük bir önem arz etmektedir. Bu dönemlerde hastalar hassas olduklarından dolayı bünyelerin tüm farklı mikrobik problemleri karşı açık olur. Bu yüzden hasta nerede yatacak ise o oda tamamen ve en iyi şekilde temizlenmelidir. Bu sayede hastanın iyileşme süreci daha hızlı bir şekilde devam edebilmektedir.

Tabii burada hasta yatağı çeşidini de unutmamak gerekir. Özellikle son dönemlerde büyük bir öneme sahip olan hasta yatağı, hastaların iyileşme sürecini daha hızlı bir hale getirebilmek adına yoğun bir şekilde günümüzde artık kullanılmaktadır. Tabii burada hasta yatağı yapımı büyük bir önem taşır. Bütünüyle fabrikasyon bir üretim altında özel bir işçilik ile tam donanımlı ve bütün parçaları sağlam bir şekilde birleştirilmiş olarak üretimleri gerçekleştirilmelidir. Bu şekilde hastanın günlük olarak gerçekleştirilmesi gerektiği farklı işlemler rahatlıkla yapılabilir. Aynı zamanda hasta yatakları bakteriyel bir özelliğe sahip olmalı ve hastanın temiz bir ortamda tedavi sürecinde geçirmesine fırsat vermelidir.

Oda tamamen steril bir hale getirilmelidir

Öncelikle odanın her kısmı sürekli olarak havalandırılmalıdır. Özellikle hasta gelmeden önce o da tamamen oksijenle dolmalı ve bu kapsamda ayrıca bunu yapacak olan kişi, hasta yatağı hazırlarken mutlaka ellerini düzgün bir şekilde yıkamalı ve eldiven kullanmalıdır. Bu kapsamda muşamba, yatak çarşafı ve yastık gibi gerekli olan elzem eşyalar da bu stil bir işlem kapsamında hazırlanmalıdır. Elbette hasta yatağı yapımı kapsamında tüm hijyenik ve steril duruma uyum sağlayarak genel hazırlıklarının yapılması gerekmektedir.

Hastalar bu dönemlerde tıpkı bebekler ya da çocuklar gibi bünyeleri çok zayıf olduğundan dolayı, mutlaka yatak çeşitlerinin özel bir hijyenik ortamda üretim gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Tüm bu işlemleri uyulduğu takdirde hastalar tedavi süreçlerini daha hızlı bir şekilde geçirmektedirler ve bu şekilde yeniden sağlıklı biçimde ayağı kalkma şansını elde edebilmektedirler. O yüzden hasta yatakları ile birlikte odaların tamamen steril ve hijyenik olarak, aynı zamanda bunun düzenli şekilde yapılması büyük bir önem arz etmektedir.

Yatağın düzgün bir şekilde hazırlanması

Özellikle nevresim takımları düzgün bir şekilde yatağa yerleştirilmesi önemlidir. Bu kapsamda ayak ucu ve baş kısmındaki bölgeler yatağın arasına düzgün bir biçimde sıkıştırılmalıdır. Eğer bu yapılmaz ise hastanın farklı noktalarında belirgin yaralar ortaya çıkabilir. O yüzden köşe kısımları da mutlaka üçgen biçiminde yatakların çarşaflarında sıkıştırılma yapılmalıdır.

Aynı zamanda nevresim takımının alt kısmına muşamba serilebilir ya da nevresim takımı iki katlı şekilde yerleştirilebilir. Bu yapıldığı takdirde hasta yatağı üzerinde hastalar tedavi süreçlerinin düzgün bir biçimde geçmesini imkan elde edebilmektedir. Aynı zamanda hasta yatarken de bu nevresim takımı yerleştirmesi onu rahatsız etmeden düzgün bir biçimde yapılmalıdır.

Zaten profesyonel bir kapsamında gerçekleştirilen hasta yatağı yapımı ile kaliteli bir malzeme altında hazırlanmış bu örnekleri elde etmek, yeterli rahatlığı sunacaktır. Fakat mutlaka hastanın daha fazla rahat etmesi adına nevresim takımları değiştirmeden önce hastanın tuvalet ihtiyacını olup olmadığı da sorulmalıdır. Bütünüyle profesyonel bir kapsamı altında tüm farklı parçaları ile fonksiyonel bir yapı eşliğinde hazırlanmış olan hasta yatakları, aynı zamanda hastanın en rahat edeceği odaya montajı gerçekleştirilmelidir.

Profesyonel anlamda üretimi gerçekleştirilen hasta yatakları

Birbirinden farklı özelliklere sahip olan hasta yatağı çeşitleri, bilindiği üzere özellikle motor sistemleri kapsamında hastaların gün içerisinde aktivitelerinin rahatlıkla yapmasına imkan tanımaktadır. Bu kapsamda baş bölgesinden hareket eden özel kısmı sayesinde farklı açılarda ve hızlarda ayarlanarak hastanın ilaçları yemekleri rahatlıkla almasına imkan vermektedir. Aynı zamanda ayak bölgesi de hareket etmektedir ve asansör sistemleri sayesinde hasta yatağı yapımı kapsamındaki bu özellikler, hastanın zemine rahatça basarak ayak atmasına imkan vermektedir. Tabii ayrıca bakıcıların ya da onlara bakan yakınlar adına fazla eğilmeden günlük işlerin rahatlıkla yapılmasına imkan sunmaktadır.

Diğer taraftan hasta yatakları steril bir kapsamda hazırlanmış olan ve sağlam bir yapı ile üretimi gerçekleştirmiş yan korkuluklar, serum askısı ve yemek masası gibi seçenekler de büyük bir önem arz etmektedir. Genel anlamda hastanın tamamen ferah ve temiz bir oda içerisinde bünyesi herhangi bir zarar almadan iyileşme sürecini atlatması gerekmektedir.

Hasta Yatağı Siparişi Verirken Nelere Dikkat Edilmeli

Hasta Yatağı Siparişi Verirken Nelere Dikkat Edilmeli

Hastalarınızın rahatsızlığına özel hasta yatağı seçimleri yapmak, tedavi ve bakım aşamasında konfor ve daha çok sağlık elde etmenize imkan verecektir. Doğru seçimler yapmak hastanızın yaşam kalitesini etkileyebileceği gibi hastanın tedavi sürecine de destek olacaktır. Bu alanda felçli bir hastanız var ise havalı yatak modelleri daha konforlu olacaktır. Çünkü bu modeller vücudun hava almasını sağlayacaktır. Bu da kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Konforlu ve rahat bir istirahat sağlamakla hastanın vücudu da hava alır. Bu şekilde çeşitli enfeksiyonların ve yaraların gelişimi engellenmiş olur. Hatta yatak yarası denilen rahatsızlıklar seçilen doğru hasta yatağı ile hiç oluşmaz.

Medikal Ürün Özelliklerine Sahip Yataklar

Yatağa bağımlı olan ya da yatarak tedavi gören hastalar için hasta yatağı satışı taleplerinde bulunurken hasta bakımında kullanılacak medikal ürün özellikli seçimler yapılmalıdır. Çeşitli fonksiyonlara ve kullanım özelliklerine sahip olması gereken bu yataklar hastanın farklı rahatsızlıklarına göre de değişebilir. Bu nedenle değişen özelliklerine göre hasta yatağı fiyatları farklı aralıklarda yer alacaktır. Kullanım alanında basit olması gereken yataklar teknolojik ve kaliteli özelliklerde üretilmiş olması ile de hastanın tedavi sürecine olumlu katkılar sağlayabilir. Hijyenik ve antibakteriyel özelliklerinin yanında dört tekerlekli kullanımı ile de pratiklik sağlayan modelleri bulunuyor. Özellikle kolay temizlenebilmesi bakıcı olarak hastalara refakat edenler içinde büyük kolaylıklar oluşturuyor. Tekerleklerde bulunan frenler de hastanın hareket esnasında herhangi bir kazaya maruz kalmasının önüne geçer.

Hareket Kabiliyeti Endeksli Motorlu Yataklar

Hastanızın, durumuna kullanım sürenize göre kiralama ya da satın alma seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Bu alanda 4 ay ve daha düşük kullanımlar için hasta yatağı kiralama tercih edilmesi daha ekonomik olacaktır. Tercih edilen yataklar farklı mekanizmalar ve çift motorlu üretimlerden elde edilebiliyor. Bu tip modeller elektronik bir kumanda sayesinde çalışmaktadır. Bu da yataklara hareket fonksiyonu katar. Özellikle yatakların her iki kısmında bulunan 75- 80 cm aralığındaki boşluklar, hastanın daha rahat bir şekilde tedavi edilmesini sağlıyor. Medikal kuruluşlar için hasta yatağı satışı talepleri en geçerli kullanım alacaktır. Hastalar evlerinde de tedavi görebiliyor. Bunun içinde özellikle uzun süreli bir tedavi sürecinde yatak modelleri arasından seçimler yaparak satın almak çok daha mantıklı bir tercih olacaktır.

Kaliteli ve Sağlam Malzemelerden Üretilen Yataklar

Tüm teknolojik özelliklerinin ve fonksiyonlarının yanında hasta yatağı seçimlerinizde mutlaka dayanıklı malzemelerden üretilmiş olması ve kaliteli model seçenekleri arasından tercihler yapılması çok önemlidir. Bu nedenle ürün seçerken üretim malzemelerine ve firmanın sunduğu servis imkanlarına da dikkat edilmesi önemlidir. Bu alanda her yaşa, hastanın ihtiyacına ve hastanın ağırlığına göre kullanılan malzemelerde hasta yatakları bulunmaktadır. Aşırı kilo ya da yaş gruplarına özel farklı boylarda üretilen tasarımlar arasında hasta yatağı fiyatları farklılık gösterecektir.

Hasta Yatakları Çeşitleri

Hareket kısıtlılığı çeken hastalar için özel olarak tasarlanan düşük modeller arasından hasta yatağı kiralama talepleri yapabilirsiniz. Ya da ya manuel olarak ayarlanabilir hasta yatakları arasından tercihler yapılabilir. Ancak bu tarz yataklar daha kısa vadeli hastalar için öneriliyor. Ev modelleri ya da hastanelerde hasta bakımlarında daha çok elektrikli ya da yarı elektrikli olan motorlu modeller kullanılmaktadır. Uzaktan kumanda ile çalışan modeller arasından seçimler yaparken ihtiyaçlarınızı ve kullanım alanlarınızı baz almanız gereklidir. Yaşlılık nedeni ile ya da ağır bir hastalık halinde uzun vadede yatarak tedavi gören hastalarınız için hasta yatağı satışı talep edebilirsiniz. İki motorlu, üç ya da dört motorlu olarak kullanılabilen asansörlü ful abs’li ya da ahşap tasarımlarla sunulan modellerde bulabilmek mümkündür.

Alçaklık ya da yükseklik yönünden farklı şekillerde tasarlanan pek çok modelde bulabilirsiniz. Özellikle hasta yatağını kullanan kişinin yaş grubu çok önemlidir. Değişen yaş grubu hasta yatağı fiyatları değişimine de neden olur. Çocuk hastalar için hastanın sıkılmaması ve daha iyi zaman geçirmesi için karakterine uygun tasarlanan modeller arasından seçimler yapılabilir. Ya da yaşlı ya da orta yaşlı bir hasta için uzaktan kumandalı ya da elektrikli modeller tercih edilebilir. Bu alanda kullanım durumunuzu baz alarak hasta yatağı kiralama hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Kullanışlı, ortopedik, etrafında korkulukları olan, ayarlanabilir olması tercih edilen yataklarda olması gereken en önemli özellikler arasında yer alıyor.

Hasta Yatağı Kalitesi

Hasta Yatağı Kalitesi

Hastane yatağı ya da hasta yatağı, hastanede yatan hastalar ya da bir tür sağlık bakımına ihtiyaç duyanlar için özel olarak tasarlanmış yataklardır. Bu hasta yatakları hem hastanın rahatı hem de sağlığı için özel sağlık hizmetlerine sahiptir. Yaygın özellikler arasında, tüm yataklar, baş ve ayaklar, ayarlanabilir yan raylar ve hem başucu hem de yakındaki diğer elektronik cihazları çalıştırmak için elektronik düğmeler için ayarlanabilir yükseklik bulunmaktadır. Hasta yatakları ve bakım yatakları gibi diğer benzer yatak tipleri sadece hastanelerde değil, aynı zamanda bakım evleri, yardımlı yaşam tesisleri, ayakta tedavi klinikleri ve evde bakım gibi diğer sağlık tesislerinde ve ortamlarda da kullanılmaktadır.

Hasta Yatağı Tarihçesi

“Yatak” terimi aynı zamanda bir sağlık tesisindeki alan miktarını tanımlamak için de kullanılır, çünkü “hastane yatağı” gerçek yataklarda bulunabilirken, kuruluştaki hasta sayısı şu anda “yatak” olarak ölçülür. İngiltere’de ilk kez 1815 ve 1825 yılları arasında ayarlanabilir yan rayları olan yataklar ortaya çıktı. 1874 yılında yatak şirketi Andrew Wuest ve oğlu Cincinnati, modern günlük hastane yatağının salonu olan yükseltilmiş menteşeli başlıklara sahip bir tür yatak iskeleti için patent aldılar. Modern 3 parçalı ayarlanabilir hasta yatağı, 20. yüzyılın başlarında Indiana Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Cerrahi Anabilim Dalı başkanı olan Dew Dew Dew tarafından icat edildi. Bu yatak tipi bazen Gatch Bed olarak adlandırılmaktadır.

Modern baskılı hasta yatağı 1945’te icat edildi ve orjinal olarak yatak örtüsünü merkezden çıkarmayı umarak yerleşik bir tuvalet içeriyordu.

Tekerlekler, yatağın oda içinde veya bulundukları odada kolayca hareket etmesine izin verir. Bazen hasta bakımı, yatağın birkaç santim ile birkaç fit arasında hareket etmesini gerektirebilir. Tekerlekler kilitlenebilir. Güvenlik için, hasta yatağa ya da yataktan dışarı aktarılırken tekerlekler kilitlenebilir.

Yükseklik özelliği sayesinde hasta yatağı baş, ayak ve tüm yüksekliklerde kaldırılabilir ve alçaltılabilir. Büyük yataklarda bu genellikle yatakların altındaki kranklarla yapılır, modern yataklarda bu özellik elektroniktir. Günümüzde, tam bir elektrikli yatak, elektronik, yarı elektrikli yatak, biri diğerini kaldırmak için diğerini kaldırmak için iki motorlu olan birçok özelliğe sahiptir. Başın yüksekliği hastaya, personele veya her ikisine de biraz fayda sağlayabilir. Hastanın beslenmesi veya diğer bazı faaliyetler için dik olarak oturmak için kullanılır veya bazı hastalarda, nefes almayı kolaylaştırabilir veya başka nedenlerle hasta için yararlı olabilir.

Hasta Yatağı Çeşitleri Ve Özellikleri

Ayakların yüksekliği hastanın yatağa doğru hareket etmesine yardımcı olabilir ve aynı zamanda belirli koşullar için de gerekli olabilir. Yatağın yüksekliğinin yükseltilmesi ve alçaltılması, bir bakıcının hasta yatakları sistemlerine rahatça ulaşmasına veya yatakta kalmasına veya hasta ile rahatça çalışmasına yardımcı olabilir.

Yataklarda yükseltilebilen veya indirilebilen yan raylar bulunmaktadır. Bu raylar ayrıca, personel tarafından kullanılan düğmeler ve hasta yatakları sistemlerini hareket ettirmek, hemşireyi aramak, hatta hasta için bir koruma görevi gören ve bazen hastayı daha güvende hissettiren televizyonu kontrol eden düğmeleri de içerebilir.

Farklı amaçlara hizmet etmek için farklı tipte yan raylar mevcuttur. Bazıları, hastanın yalnızca düşmesini engelleyen ekipmanlara sahiptir, diğerleri ise hastayı hasta yatağına fiziksel olarak bağlamayarak hastaya yardımcı olabilir. Yan raylar, uygun şekilde yapılmadığı takdirde hastaya yakalanma riski yaratabilir. 1985 ile 2004 arasında ABD’de 300’den fazla ölüm rapor edilmiştir. Sonuç olarak, Gıda ve İlaç İdaresi yan rayların güvenliği için kurallar koymuştur.

Bazı durumlarda, rayların kullanılması bir doktor sırasını gerektirebilir (yerel mevzuata ve kullanılan tesisin politikalarına bağlı olarak), çünkü raylar tıbbi bir kısıtlama olarak kabul edilebilir. Bazı sofistike hasta yatakları sistemlerinde, yatağın her iki tarafında 15-30 derece bükülmesine yardımcı olan sütunlar bulunmaktadır. Böyle bir devrilme, hasta için basınç ülserlerinin önlenmesine yardımcı olabilir ve bakım verenlerin daha az yaralanma riski ile günlük görevleri yerine getirmelerine yardımcı olabilir.

Modern Hasta Yatakları

Pek çok modern hasta yatağı sisteminde, bir yatak çıkış alarmı olabilir; burada, yatağın üstündeki veya üzerindeki bir basınç yastığı, alarm kaldırıldıktan sonra alarmı aktive edebilen hasta alarmına yerleştirildiğinde sesli bir alarm verebilir. Bu, herhangi bir hasta grubunu uzaktan kontrol eden hastane personeli veya bakıcılarına (bakım istasyonları gibi) yardımcı olur, çünkü hasta bir mesafeden düştüğünde bir alarm tetikler. Bu alarm sadece yatağın kendisine veya hemşire çağrı halkasına / ışığına veya hastane telefon / çağrı sistemine bağlanabilir.

Radikal Medikal Hasta Yatakları

Radikal Medikal Hasta Yatakları

Her yıl, bakım ortamlarında güvenliksiz hasta yatakları sayesinde meydana gelen istenmeyen olaylar, hasta ve sağlık personelinin gereksiz olarak yaralanmalarına yol açmaktadır. Bu kazalar hastane ve diğer bakım ortamlarının maliyetlerinin yükselmesine ve itibarlarının düşmesine yol açar. Güvenliği üst düzeyde, hatasız üretim politikasıyla üretilmiş hasta karyolası çeşitlerinin satış ve kiralaması firmamızın ana prensibidir.

Radikal Medikal uygun fiyatlı ve kolay kullanımlı, hasta ve bakıcının klinik ihtiyaçlarına hitap eden kapsamlı bir ürün portföyü sunmaktadır. Bizim evde bakım çözümleri sunan hasta yatağı modellerimiz evde ikamet eden hasta ve bakıcının ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Biz kendi evinde birden fazla kronik sağlık sorunları olan sakinleri ve hastaları yönetirken bakıcıların karşılaştıkları zorlukları anlıyoruz. Kanıta dayalı çözümler sunan ekonomik, kullanışlı ve güvenlikli olarak tasarlanmış hasta yatakları ile hasta ve bakıcı için kesintisiz hizmet ve destek sunuyoruz. Hasta karyolası (hasta yatağı), motorlu hasta yatakları uygun fiyatlarla burada satılıyor.

Günümüz de artış gösteren sağlık harcamaları, hasta ve yakınlarını minimum maliyet ile maksimum fayda alması konusunda değişik çözümler üretmeye yönlendirmiştir. Bunlardan birisi de hastaneler için üretilen hasta karyolası modellerinin evler için tekrar tasarlanması ve üretilmesidir. Bir çok hasta uzun süre hastanede yattıktan sonra evlerimizde standart bulunan yatak, kanepe vs. ürünlere alışamamakta, bir çok zorunlu ihtiyaç duyduğu faaliyetlerini gerçekleştirememektedir. İşte tam bu noktada Radikal Medikal Hasta Yatakları olarak hastalarınıza uygun çözüm önerilerimiz ile sizi ve sorumlu olduğunuz hastanızı uygun yönlendirmekteyiz. Hastaların hastane dışında bakım alması için gerekli tıbbi ekipmanlardan biri olan hasta yatağı ve aksesuarlarının ev ortamına uygun olması önemlidir. Eğer bakıcı ve hasta dostu tam elektrikli, ayarlanabilir bir hasta yatağı istiyorsanız, firmamızda güvenilir bir ürün bulacaksınız. İhtiyaç duyacağınız her türlü hasta yatağı çeşitlerini size sunmaktan gurur duyuyoruz.

Hasta Karyolası (Hasta Yatağı) Satış Ve Kiralama Şirketi

Hasta yatakları, hastaneler, bakım evleri ve evlerde, yaşlılara, engellilere ve bakıcılarına destek sağlamak için kullanılmaktadır. Evde kullanım için satılan ev tipi hasta yatakları iki temel fonksiyona sahiptir: Hastanın ihtiyaçlarını sağlamak üzere hastaya erişimi kolaylaştırmak için yüksekliği ayarlanabilir ve bakıcıya hemşireliğinde yardımcı olur. Kullanıcının karyolayı otomatik olarak yeniden konumlandırabilmesi için ayarlanabilir bir platforma sahiptir. Her iki fonksiyon da elektrik motoruna bağlı kumanda sistemi ile çalıştırılmaktadır. Bu nedenle bu yataklar çoğunlukla elektrikli hasta yatakları olarak adlandırılmaktadır.

Sağlık sektöründeki gelişmeler arttıkça medikal gelişmeler de paralel olarak artış gösteriyor. Geçmişten bugüne tıp ve medikal hizmetlerine bakıldığında modern çağa modern çözümler geldiği görülüyor. Eskiden evde hasta bakmak özellikle yaşlı hastalara bakmak zor ve istenmeyen bir durumdu. Zira hastayı kaldırıp – indirmek, yıkamak – temizlemek, yemek yedirmek, fiziksel aktivitelerini yerine getirmek hem hasta hem bakan kişi için büyük bir özveri isteyen zahmetli bir süreçti. Şimdilerde ev tipi hasta yatakları sayesinde kişiler daha kolay ve zahmetsiz üstelik hijyenik bir şekilde hastalarına tıbbi bir bakım sunabiliyorlar.

Hasta yatağına mahkum birini yıkamak için banyoya taşımak, banyoda özel bir mekanizma hazırlamak eskide kalmış bir bakım ritüeli. Günümüzde ev tipi hasta yatakları üzerine serilen şişme küvetler pompa yardımıyla şişirilerek hastayı taşıma derdi olmadan yatak üzerinde banyo yapma fırsatı sunuyor. Ev tipi hasta yatakları da tıpkı hastanelerdeki gibi fonksiyonel özelliklere sahip bir şekilde üretiliyor. Örneğin oturur pozisyona geçmek, yatağı yükseltmek, yatağı sistemli bir şekilde aşağı veya yukarı kaldırmak ev tipi hasta yatakları ile mümkün oluyor.

Ev Tipi Hasta Yatakları

Ev tipi hasta yatakları için ahşap, baza görünümünde modern tasarımlar kullanılıyor. Kişiler kolayca evin veya odanın dekoruna uygun görünüme sahip fonksiyonel bir ev tipi hasta yatağı bulabiliyor. Otomatik olması, kumanda ile kontrol edilebilir olması ve serim askısı gibi benzeri materyallerin kullanımı için açık olması ev tipi hasta yatağı modellerine işlevsellik katıyor. Ev tipi hasta yatakları lazımlıklı, baza görünümlü, otomatik, elektrikli, deri dolgulu gibi çeşitli şekillerde üretiliyor.

Hasta yatağı fiyatları ise tıpkı modeller gibi çeşitlilik gösteriyor. Eve yatak almayı düşünenler için fiyat aralığı oldukça geniş bir yelpazede tutuluyor. İmalatçıların özellikle uygun seçenekler sunması alternatif oluşturuyor. Öyle ki bireyler 900 ₺ ila 3.700 ₺ fiyat baremi arasında hastasına uygun bir yatak bulabiliyor. Ev tipi hasta yatakları bu anlamda konfor ve sağlık sunduğu kadar ekonomik bir medikal alışveriş hizmeti de sunuyor. Üstelik birçok medikal ve imalatçı taksitli ödeme, indirimli fiyat gibi fırsatlar sunarak kişilere kolaylık sağlıyor.

Hasta Yatağı Kiralama

Ev istirahatının süresi önceden belliyse, geçici bir süreç için hasta yatağı satın almak yerine kiralamak tercih edilebilir. Hasta yatağı modelleri arasındaki fiyat farkı kiralama işleminde de geçerlidir. Ancak kısa süreli tedavilerde en ekonomik tercih olacağını da söylemek gerekir. Özellikle iki ve daha fazla motora sahip elektrikli modeller, kiralama yoluyla edinilebilir.

Hasta yatağı kiralama tabiri yatak ihtiyacı duymayanlar için yeni olsa da esasında geçmişten bu yana evde hasta bakmak zorunda kalan kişiler için elzem bir materyaldir. Öyle ki hasta yatakları ile yatalak hastaların evdeki yaşam kalitesi yükseliyor, hasta yakınlarının bakım hizmetini kolaylaştırıyor. Bu yönden bakıldığında hastaneden taburcu olan ama yatak istirahati devam eden kişiler için hasta yatağı kiralama kurtarıcı bir çözüm oluyor.

Birkaç aylık belki de daha kısa süreli evde bakım tedavisi için hasta yatağı satın almak gereksiz bir masraf iken hasta yatağı kiralama pratik bir çözüm vaat ediyor. Hasta ve hasta yakınları kiralama hizmetlerinden yararlanarak tedavi süresince masrafsız ama kaliteli bir tedavi sürecine imza atıyor.

Elektrikli Ve Lazımlıklı Hasta Yatakları

Hasta yatakları incelendiğinde birçok model öne çıkıyor. Elektronik hasta yatağı en çok tercih edilen yatak tipiyken lazımlıklı hasta yatağı da talep gören, tamamen yatalak hastalar için evde kullanılmaya uygunluk gösteren bir yatak tipidir. Ortopedik özellikler gösteren, kumanda ile kontrol edilebilen, hastanın düşmemesi için yanlardan destekli, hareket edilebilir tekerlekli mekanizması ile hasta yatağı kiralama seçenekleri oldukça fazladır. Hastanın konforunun ön planda tutulduğu, hasta yakınları için ise pratik bakım fırsatının gözetildiği yataklar kısa ve uzun vadeli tedavi süreçlerinde rahatlıkla kullanılıyor. Hastanelerde de aynı yatakların kullanılması yatakların dayanıklı ve korunaklı olduğunu gösteriyor.

Yaşlı hastalar için bilhassa önemli olan yatak konforu ve hareketli yatak sistemi hareket etmekte zorlanan yaşlı kişilerin yaşamını kolaylaştırıyor. Kumanda ile baş ve ayak kısımlarının hareketli olması yemek yeme, ilaç içme, oturur pozisyona gelme konusunda hastalara yardımcı oluyor. Hasta yatağı kiralama sunduğu konfor ve tıbbi bakım sayesinde son zamanlarda en sık tercih edilen hasta ritüellerinden biri kabul ediliyor. Hasta karyolası kiralama hizmetinden yararlanan kişiler için kurulum işlemi titizlikle yapılarak otomatik hasta yatağı ise nasıl kullanılacağına dair hasta yakınlarını bilgilendiriyor. Çoğu firma hasta yatağı kiralama hizmetinden yararlanan kişiler için serum askısı ve pil gibi hediyeler vererek çok yönlü bir hizmet sunuyor.

Hasta Yatağı Nerelerde Kullanılır

Hasta Yatağı Nerelerde Kullanılır

Hasta yatağı ve diğer benzer hasta karyolası modelleri sadece hastanelerde değil aynı zamanda huzurevleri, yardımcı yaşama tesisleri, ayakta tedavi klinikleri ve ev sağlık bakım hizmetleri gibi diğer sağlık kuruluşlarında da kullanılmaktadır. Doğru ekipmanı seçmek ve hastayı ya da sakinlerinin yatak alanını etkili bir şekilde planlamak, uzun vadeli mali etkilere sahip olabilir. Etkili bir hasta karyolası alanı tasarlamak için Radikal Medikal’in web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Günümüzde hasta yatakları ek avantajlar sağlamalıdır: Yararlı hizmetler ile birlikte yenilikçi teknoloji. Radikal Medikal konsepti hasta bakımları ile ilgili mevcut sorunlara ve görevlere çözümler sunar. Hastane ve tıbbi malzemeler ile ilgili olarak 1996 yılından bu yana hizmet veren Radikal Medikal üstün malzeme kalitesi, iyi düşünülmüş işlevsellik ve hijyenik bir tasarım ile bütçeye dayalı hastane yatakları yaratarak uzun hizmet ömrü vaat ediyor.

Hasta Yatağı Üretimi

Yüksek kalite standartlarımızı sürekli olarak korumak için ürünlerimizi kendimiz üretiyoruz. Ürünlerimiz sağlığı geliştirir ve iyileşmeye önemli katkı yapar.

Hasta karyolası modellerimiz bakım ihtiyacı olanların yaşam kalitesini koruyarak ve konfor ve güvenlik ile refahlarını arttırır. Müşteri odaklılık bizim için bir slogandan daha fazlasıdır – bizim için işimizin başarısının temeli budur.

Hasta Karyolası Satın Alın Veya Kiralayın Sağlıklı Ortam Yaratın

İnternet üzerinde hasta yatağı kiralama ve satış hizmetlerini online olarak size ulaştıran Radikal Medikal Hasta Yatakları Firmasında farklı hasta yatağı modelleri ve yüzlerce hastane malzemesinin özellik ve fiyat bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Diyaliz merkezleri, hastaneler, huzurevi, sağlık merkezleri ve evinizde kullanabileceğiniz hasta yatakları ve hasta karyolası firmamızda elektrikli, abs, korkuluklu, ahşap gibi çeşitli model ve özelliklerde üretilmekte, satış ve kiralaması yapılmaktadır.

Normal yatak sistemlerine göre çok daha konforlu ve hareketli sisteme sahip olarak üretilen hasta yatakları, özellikle modern hastaneler ve evinde hastası bulunan kişiler için rahat bir istirahat imkanı sunuyor. Birçok farklı modeli ve hasta durumuna göre değişiklik gösteren nitelikleri bulunan hasta yataklarının satın alınması yerine kiralama yöntemiyle temin edilmesi dönemlik hasta bakımı için en uygun tercih oluyor.

Neden hasta yatağı kiralanmalıdır?

Öncelikle hastanın tedavisinin kısa sürecek olması hasta yatağının satın alınması yerine kiralanmasını daha doğru hale getiriyor. Fiyat bakımından normal yatak ücretleriyle kıyaslanamayacak kadar yüksek fiyata satışa sunulan hasta karyolası kiralama bedelleri çok daha uygun ücretlerle sunuluyor. Dolayısıyla, dönemlik hasta bakımı için ihtiyaç duyulacak hasta yatakları daha az maliyetlerle temin edilerek, imkanı gereksiz satın almanın önüne geçiyor.

Hasta kişiler için hasta yataklarına duyulan ihtiyacın için ise birçok sebebi var. Öncelikle normal bir yatakta dinlenmesi halinde birçok zorluk yaşayacak olan hastanın iyileşme süreci daha da uzayabilir. Hasta karyolası ile sağlanan konfor ve rahat hareket etme imkanı ise, hastanın kendisini daha iyi hissetmesine ve iyileşme süresinin daha da kısalmasını sağlıyor. Bu durum sürekli bakıma muhtaç hastalarda söz konusu olmasa da, bakıcı kişinin işini çok kolaylaştıran bir sisteme sahip hasta yataklarını yine tercih edilebilir kılıyor.

Hasta yatakları arasında farklar var mı?

Hasta yatağı kiralama bedelleri hasta yataklarının sahip oldukları fonksiyonel özelliklere göre farklılık arz edebilir. Hasta durumu iyi olanlar için kiralanacak hasta yataklarının tekerlekli ve baş kısımlarının hareket ettirilebilir olması yeterli olabilir. Ancak hastalık durumu daha ağır kişiler için temin edilmesi gereken hasta yataklarının çift motorlu, asansör sistemine sahip ve hatta klima, tuvalet gibi özellikleri bulunması gerekebilir. Tamamen hastanın hastalık durumuna göre belirlenecek hasta yatağı kalitesinin fiyatları doğrudan etkilediğini söyleyebiliriz.

Hastanın ihtiyaç durumunu en iyi şekilde analiz ederek en doğru hasta yatağını kiralamak, hem hasta hem de bütçeniz için en doğru tercihi yapmanız anlamına geliyor. Şunu da ifade etmek gerekir: Her ne olursa olsun önemli olan hastanın konforu denilerek uygun hasta yatağı kiralama çözümünden asla vazgeçilmemelidir.

Firmamız Radikal Medikal, hasta karyolası sektöründe 1996 yılından bugüne hasta yatağı ve aksesuarları ithalat, ihracat, yurt içi satışını tecrübeli personeli ile başarıyla sürdürmektedir. Yatan hastaların günlük hayatını ve bakım sürecinde görev yapan kişilerin rahatlığını temel prensip alarak satışını yaptığımız hasta yatakları, ekonomik fiyatları, yüksek güvenlik özellikleri ve konforlu yapısıyla dikkat çekmektedir. Ana iş kategorisi hasta karyolası satış ve kiralama faaliyeti olan Radikal Medikal firmasında her model ve özellikte, çeşitli motor kapasitelerine sahip hasta yataklarını bulabilirsiniz. Bu tip yatakları kullanmak bir mecburiyet olmayıp, fonksiyonlu bir hasta yatağı ile hastalık dönemini geçirmek, her zaman normal bir ev tipi yatakta bu süreci geçirmekten daha sağlıklı ve güvenli olacaktır. Biz hastanelerden çıkan kullanılmış ikinci el hasta yataklarını kesinlikle satmıyoruz. Satın aldığınız ürün ve tüm ekipmanları işinde uzman ve resmi sertifikalı personelimiz tarafından kontrol edilmektedir. Kötü durumda olan ve arzu etmeyeceğiniz ürünleri stoklarımızda bulundurmuyoruz.

İkinci El Hasta Yatakları / Hasta Karyolası Hakkında Tutumumuz

İkinci el hasta yatağı ve karyolalarını temizleyip, tamir edip, yeni ürünmüş gibi satma mantığına kesinlikle karşıyız. Biz bir hasta karyolası üreticisi veya imalatçısı değil, sadece güçlü bir piyasa analiziyle, üreticilerden sizin için en kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleri temin ederek size satış ve kiralamasını yapan medikal firmasıyız. Son teknoloji ile üretilmiş, üstün özellik ve çok fonksiyonlu hasta yatağı fiyatları firmamızda emsallerine göre ucuzdur. Ucuz fiyatlar ile size ürün satışı yapmamız asla bir kalite düşüklüğü belirtisi değil, firmamızın ticari ilişkileri ve finansal kaynaklarının rakip firmalardan çok daha iyi durumda olmasından kaynaklanmaktadır. Hastane yatakları neredeyse tüm hasta bakım ortamlarında veya ortamlarda bulunur. Hasta yatakları sadece hastanelerde değil, aynı zamanda ayakta tedavi merkezlerinde, uzun süreli bakım tesisleri ve özel evlerde kullanılır.

Kullanımı Kolay Hasta Yatağı Modelleri

Günümüzde hasta karyolası modellerinin çoğu oldukça karmaşıktır. Yatakların kullanım talimatı üretici firma tarafından sağlanmalıdır. Ayarlanabilir hasta yatakları, artrit, dolaşım ve solunum rahatsızlıkları ve diğer birçok kronik sağlık sorunları olan kişiler için uzun vadeli bir çözümdür. Hasta transferine yardımcı olmak için hasta taşıma lifti, hastanın günlük yaşamını kolaylaştıracak hasta yemek masası, havalı hasta yatağı gibi yardımcı aksesuarları da tedarik ediyoruz. Motorlu hasta yatakları, hasta ve bakıcısı için yüksek güvenlik donanımlarıyla imal edilmiştir.

Bütün hasta karyolası çeşitlerimizde motor üzerinde pil yuvası bulunmaktadır. Radikal Medikal, satın alma sonrası da ömrü boyunca size destek olmak için burada. Verdiğimiz garanti ve satış sonrası destek hizmetleriyle tüm hasta yatağı satıcılara arasında tek olmamız nedeniyle onur duyuyoruz.

Eğer satın aldığınız hasta karyolası ile ilgili bir sorun yaşarsanız, (534) 923 1906 veya (212) 615 0588 numaralı telefon numaralarımızdan bizi arayabilir ve gerekli desteği alabilirsiniz. Yatalak veya felçli hastaların evde bakımını kolaylaştıracak elektrikli hasta karyolası veya tuvalet ihtiyacını yattığı yerde gidermek zorunda olan hastalar için lazımlıklı (tuvaletli) hasta yatağı çeşitlerini firmamızdan satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. Firmamız, hasta yatağı bağışı yapmak isteyen özel ve tüzel kişilere uygun fiyatlarla hasta yatağı temin etmektedir. Bir hasta karyolası bağışı yapmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçip, bağış yapmak istediğiniz özel kişi veya kurumun adres bilgilerini vermeniz yeterlidir. Yetkili personelimiz ilgili adrese hasta karyolası teslimat ve kurulumunu ücretsiz olarak yapacaktır.

Hasta Yatağı Fiyatları

Hasta Yatağı Fiyatları

Bakımı evde yapılan hastaların, hastalık sürecini konforlu bir biçimde geçirebilmesi için hasta yatağı kullanmak gerekir. Tercih edilen hasta yatağı, hastalığın türüne ve tedavi sürecine göre seçilmelidir. Dolayısıyla hasta yatağı seçilirken dikkate alınan ilk unsur fiyat değil, uygun fonksiyonların bulunup bulunmaması olmalıdır. Ancak doğru seçimi yaparak, ihtiyaç duyulan yatağı uygun hasta yatağı fiyatları ile edinmek mümkün.

Hasta karyolası hastaların tedavi sürecini kolaylaştırarak birçok ihtiyaçlarına yardımcı olacak detayları bünyesinde barındırmaktadır. Hasta yatağı özellikleri birbirinden ayrılmaktadır. Bu özellikler çeşitli donanım seviyeleri olarak ifade edilebilir. Farklı donanımlara sahip olan hasta karyolası modellerini tercih ederken, hastanın tedavi süreci dikkate alınmalıdır. Böylelikle hastanın tedavisine sağlayacağı katkı ve fayda daha fazla olacaktır.

Hasta Yatağı Fiyatları Neye Göre Belirleniyor

Hasta yatağı fiyatlarının ne olduğunu konusunda bir açıklama yapmak gerekirse; bu durum hasta yatağının özelliklerine göre belirlenmektedir. Standart hasta yatağı, 2 motorlu hasta yatağı, 4 motorlu hasta yatağı, hasta karyolası, ABS teknolojisi gibi pek çok donanım hasta yataklarının fiyatlarının belirlenmesi hususuna etki etmektedir. Hasta yatağının tekerlerinin kauçuk malzemeden üretilmiş olması, frenleme sisteminin hastayı tehlikeye sokmaması önem arz etmektedir ve bu doğrultuda kaliteli malzeme kullanılmalıdır.

Anti-bakteriyel teknolojinin uygulandığı hasta yatağı, hasta ve yakınlarının sağlığını koruyucu etkiye sahiptir ve bu özellik fiyatlandırma politikasına etki etmektedir. Bunun dışında belirtilebilecek bir başka özelliğe dikkat çekmek gerekirse; havalı hasta yatakları üzerinde hava kanallarının yer aldığı bir örtüye sahiptir ve hastanın uzun süre uzanmasının ardından yaşayacağı ağrı ve yaraları en aza indirmektedir. Bu opsiyon da fiyatlandırmaya etki etmektedir.

Hasta Karyolası Fiyatları

Yukarıda sayılan ve sayılamayan birçok özellik daha hasta karyolası fiyatının belirlenmesinde etkin rol oynamaktadır. Ayrıca firmamız bünyesindeki tüm hasta yataklarının üretiminden montajına kadar sağlığa zararlı herhangi bir malzeme kullanılmayarak hem hastanın hem de hasta yakınlarının sağlığına katkı sağlanmaktadır. Birinci sınıf kaliteli malzemeler ve profesyonel işçilik harcanarak hazırlanan hasta yatakları hastaları yarı yolda bırakmadan tüm fonksiyonlarının kusursuzca çalışmasına imkan sağlamaktadır.

Hasta yataklarının tedavi sürecindeki gelişmeleri ön görerek hazırlanmış olması büyük öneme sahiptir. Örneğin; yatağın 4 köşesinde yer alan serumluk bağlantısı sayesinde hastanın tüm noktalardan serum tedavisi görmesi kolaylaşmaktadır. Bu gibi detayların bulunduğu hasta yatakları titiz çalışmalar sonunda üretilmektedir ve profesyonel olarak hizmet sağlamaktadır.

Hasta yataklarının sadece üretilmesi değil aynı zaman da montajı, teslimatı gibi süreçler de hasta yatağı fiyatına etki etmektedir. Firmamız hasta yatağı siparişlerinizde sizlerin yanında bir anlayışla hizmet sağlayarak nakliye ve montaj ücreti talep etmemektedir.

Hasta Yatağı Fiyatları Hangi Özelliklere Göre Belirlenir?

Hasta yataklarının fiyatları çeşitlerine, sahip oldukları opsiyonlara ve kullanım kolaylığına göre belirlenir.

Elektrikli hasta yatakları, manuel modellere göre çok daha yüksek fiyatlarla satışa sunulur. Bilhassa üç motorlu ve dört motorlu hasta karyolası modellerinin en yüksek hasta yatağı fiyatları ile satışa sunulan modeller olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu modeller, hastaya azami hareketle yatağı hareket ettirme olanağı sağladıkları için diğerlerine göre daha pahalıdır.

Elektrikli hasta yatakları, hareket kabiliyeti kısıtlı ve felçli hastalar için en uygun modellerdir. Tek motorlu ve iki motorlu elektrikli hasta karyolası çeşitleri, diğer elektrikli modellere göre daha uygun fiyatlara sahiptir. Manuel hasta yatakları, elektrikli modellere göre daha uygun hasta yatağı fiyatları ile satışa sunuldukları için genellikle ev tedavisinde tercih edilirler. Bu modellerde yatağın hareketi el ile hareket ettirilen mekanik bir düzeneğe bağlıdır. Çift ayarlı hasta karyolası modelleri, yalnızca baş kısmı kaldırılabilen tek ayarlı modellere göre daha pahalıdır. Hareket kabiliyeti kısıtlı olmayan hastalarda tercih edilebilir. Havalı yatak fiyatları ise 150 TL ile 2.900 TL arasında değişiklik göstermektedir. Piyasadaki en pahalı havalı yataklar, pozisyon aldıran havalı yatak çeşitleridir.

Hasta Yatağı (Hasta Karyolası)

Hasta Yatağı (Hasta Karyolası)

Bireyler hastalandıklarında hayat konforları azalmaktadır. Hasta kişilerin hayat konforlarının artırılması yönünde hasta yatakları en büyük destek olacaktır. Hasta yatakları konusunda ihtiyaca uygun çözümler üreten Radikal Medikal hastalara ve hasta yakınlarına satış ve kiralama hizmetlerini toptan veya perakende olarak sunmaktadır.

Elektrikli hareket eden hasta yatakları ve havalı yatak çeşitleri mevcuttur. Çeşitli rahatsızlık çeşitlerine göre farklı bölgelerin hareket edebilmesi seçenekleri bulunmaktadır. Hasta Yatakları, hastalar için gerekli olabilecek aparatları üzerinde bulundurmakta, iki motor ile hareket edebilen, elektrik kesintilerine göre pille çalışabilmektedir.

Hasta karyolası mekanik ve elektrikli olarak çalışmaktadır. Hastaların rahat ve konforu için ihtiyaç miktarı kadar motor veya hareket düzeneği bulunan karyolalar ile tam memnuniyet sağlanacaktır. Hasta karyolası çeşitleri ahşap ve metal seçenekleri sunulmaktadır. Uzun süre yatacak hastaların konforu ve sağlığı için çeşitli havalı döşek çeşitleri bulunmaktadır. Hastaların ihtiyaç duyabileceği hareketleri hasta karyolası tarafından yerine getirilebilmektedir. Hasta karyolası hastaların rahat ve konforu sağlamak maksadıyla ihtiyaç duyabilecekleri hareketler gerçekleştirilebilmekte hasta tarafından da kontrol edilebilmesi açısından kumanda ile kontrol edilebilmektedir.

Hasta Yatağı Kalitesi ve Konforu

Hasta yatakları ve karyolaları kaliteli, lazer kesimle şekillendirilmiş metal aksamı ile sağlam ve güvenilirdir. Beğeniye uygun olarak ahşap seçenekleri olan hasta karyolası ve yataklarının ahşap aksamı kaliteli malzemeden olup sağlamlığı garantilidir. Hastaların yatak ve döşekle konforları sağlandığından iyileştirici desteği sağlamaktadır. Ürünler kalitesi ve konforu ulusal ve uluslararası değerlendirme kriterlerini gerekliliklerinin üzerinde değerlerde üretilmiştir. Hasta yatakları ve hasta karyolası modellerinde uzun süre zaman geçirecek hasta bireylerin konforunu sağlamak üzere ortopedik olarak üretilmiştir. Yatakların üzerinde bulunan döşekler havalı, kumaşı hastaları rahatsız edecek herhangi bir bileşim taşımamaktadır. Yatak ve hasta karyolası tamamen hastanın bireylerin sağlığını iyileştirme yönünde desteklemektedir. Tüm hasta yatakları ve hasta karyolası modelleri 2 yıl garantili ve 10 yıl yedek parça garantilidir.

Hasta Yatağı Kiralama Hizmetleri

Hastane ve evde hasta yatakları konusunda hizmet veren Radikal Medikal web sitesi üzerinden satış yapılmaktadır. Ülke çapında birçok il ve ilçede kısa süreli ihtiyaçlar için kiralama hizmeti verilmektedir. Hasta yatakları ve hasta karyolası çeşitlerinin imalatı, satış ve kiralama hizmeti verilmektedir. İmalatçı olunması nedeniyle bu konuda ergonomi kurallarına uygun, hasta görüşleri alınarak, sağlık konusunda uzman danışmanlar tarafından dizayn edilmektedir. İmalattan kaynaklanan ekonomik şartlardaki üretim nedeniyle ürünler ekonomik fiyatlarla olarak sunulmaktadır.

Hasta yatakları veya hasta karyolası ihtiyacı doğduğunda müşteri iletişim merkezine numara bırakmak, web sitesinde formu doldurmak, whatsapp üzerinden yazmak suretiyle ulaşılabilmekte, müteakiben uzman personel tarafından başvuru hakkında geri aranarak ihtiyaç konusunda hem fikir olunmaktadır. Müşteri temsilcileri hasta ihtiyaçları konusunda uzman kişiler olup hastanın durumuna göre gerekli olan ürünler konusunda yönlendirme yapmaktadır.

Müşteri temsilcilerin yönlendirmeyi sadece hastanın konforunu sağlamak, tedaviyi desteklemek, müşteri açısından en ekonomik çözüme ulaşmak maksadıyla yapmaktadır. Bu anlamda müşteri temsilcilerin yönlendirmeleri herhangi bir ticari satış amacı bulunmamaktadır. İhtiyaca uygun ürün adreste kurulum ve montaj yapılarak hasta ve yakınlarının memnuniyeti sağlanmaktadır. Radikal medikal hasta yatakları ve hasta karyolası imalat, satış ve kiralama hizmeti ile hasta bireylerin hayatlarını kolaylaştırarak bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını hedeflemektedir. Bu nedenle hasta ürünleri imalatında özel itina göstermektedir.

Aradığınız hasta yatağı hangi özelliklere sahip olmalıdır?

İhtiyaçlarınızı değerlendirdikten ve bu ihtiyaçları karşılayacak yatağın türünü tanımladıktan sonra, artık geniş seçenek yelpazesine göz atmaya başlayabilirsiniz. İşte size dikkat etmeniz gereken seçeneklerin listesi:

 • Hasta karyolası yükseklik aralığı: Standart yükseklikli hasta yatakları yaklaşık 40 cm’ye düşürülebilir ve 80 cm civarına kadar yükseltilebilir.
 • Maksimum yatak derinliği: Hasta karyolası üstüne yasal olarak en az 6″ derinlikli bir yatak konulabildiğinden emin olun.
 • Trendelenburg: Profil döşeme platformunu bir sandalyeyle benzer bir konuma getirmek veya yatağın yokuş yukarı ve aşağı gibi bir konum almasını istiyorsanız, Trendelenburg işlevine sahip bir yatak gereklidir.
 • Yan korkuluklar: Hasta, yataktan düşme riskine sahipse, yan korkulukları olan bir hasta yatağı satın aldığınızdan emin olun.
 • Tasarım: Hasta yatağı evde kullanılıyorsa, ahşap rengi veya ahşap kaplama gibi tasarım özelleştirme seçeneklerine sahip iyi görünümlü bir yatak seçin.
 • Ek aksesuarlar: Yatağın hasta/maymun direği gibi opsiyonel ekstralarla donatılabildiğinden emin olun.
 • Hasta karyolası kumandası: Yataklı kullanıcı demansa muzdarip olursa, yatakla birlikte verilen kumandanın güvenli bir kilitleme fonksiyonuna sahip olduğundan emin olun.
Hasta Yatağı (Hasta Karyolası) Ve Özellikleri

Hasta Yatağı (Hasta Karyolası) Ve Özellikleri

Ekonomik Hasta Karyolası (Rm-900) Özellikleri

Uygun Hasta Yatağı

Sağlığı elverişsiz insanların genellikle rahat ve konforlu yataklarda yatmaları, büyük önem arz etmektedir. Fakat birçok hasta yatağı mevcuttur. Bunlardan en uygununu seçerek, işe başlanılmaktadır. Aslında ekonomik hasta karyolası, iki ya da dört motorlu olarak satışa sunulan hasta yataklarıdır. Fiyatlarından kaynaklı olarak genellikle iki motorlu yataklar tercih edilir.

Ekonomik Hasta Karyolası
Ekonomik Hasta Karyolası

Tam anlamı ile otomatik olarak tasarlanmış ekonomik hasta karyolası, uzaktan kumanda yardımı ile çalıştırılır. Ayak ve baş kısımları özellikle ayarlanabilir şekilde yaratılmıştır. Çalıştırıldığında ses duyulması imkansızdır. Hastaların rahatsız olmaması adına ekonomik hasta karyolası, ilerleyen zamanda tekrar onarımdan geçirilmiş ve motor sesini sıfırlamışlardır. Yatakların yan korkulukları nikelaj ürün olarak tasarlanmıştır.

Birçok kimsenin en temel ihtiyacı olan bu ekonomik hasta karyolası, satın alınılan firma tarafından ücretsiz kurulum özelliği ile ek hizmet sağlamaktadır. Ayrıca serum askılıkları da montajlanarak ücretsiz hizmete dahil edilir. Herhangi bir arıza ya da teknik aksaklık durumunda, ürünler garanti kapsamında oldukları için, tamirleri de ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir.

Ürün Özellikleri

 • Yatağın üst kısmında, terlemeyi önleyen hava delikleri mevcuttur.
 • Yatağın her dört tarafına da serum askılığı monte edilir.
 • Elektrik kesintisi gibi durumlarda pil devreye girer ve çalışmaya devam eder.
 • Temizliği çok kolaydır, başlıkları çıkartılıp takılabilir özelliktedir.
 • Tam tur dönen tekerleklere sahiptir.
 • Kilit sistemi çapraz tasarlanmıştır, bu da kilit halinde hareketi sıfıra indirir.

Mdf Hasta Karyolası (Rm-1150) Özellikleri

Çeşitli sağlık sorunları ve belki ameliyat geçiren hastaların bir süre yatarak tedavi görmeleri gerekmektedir. Bu noktada hastaların yaşam konforlarının mümkün olduğunca düşürülmemesi ana amaç olmalıdır. Nasıl ki sağlık sektöründe, ameliyat tekniklerinde, tedavi yöntemlerinde ilerleme oluyorsa, hasta yataklarında da, hasta konforunu göz önünde bulunduran bir gelişim söz konusudur. Oldukça ağır olan geleneksel hasta yataklarının hareket ettirilmeleri son derece zordur. Bu sebeple mdf hasta karyolası hastaların ve hasta yakınlarının aynı zamanda hastaya yardımcı olmakla görevli personelin imdadına yetişmiştir.

Mdf Hasta Karyolası
Mdf Hasta Karyolası

Neden mdf diye sorulabilir. Bilindiği gibi mdf, odun parçalarının, tutkalla karıştırılması ve preslenmesi neticesinde elde edilen ve mutfak, banyo, ve ofis mobilyalarında çokça kullanılan bir malzemedir. Narin görüntüsüne karşın oldukça dayanıklı bir malzemedir.

MDF Hasta Karyolası Özellikleri

Nispeten hafif bir malzeme olan mdf, aynı zamanda kolay temizlenir olması sebebiyle hasta karyolası olarak tercih edilmektedir. Mdf hasta karyolası baş kısmı kaldırılabilen yataklardır. Tıpkı baş kısmı gibi, ayakları da kaldırılabilir. Bu ise, hastanın yemek yemek gibi, doğrulup oturmasını gerektiren durumlarda son derece faydalıdır. Uzun süre hareketsiz kalan hastaların, kan dolaşımlarında bozulma oluşabilir. Bu durumda mdf hasta karyolası tek tuşla hastanın en rahat hissettiği pozisyona kadar kaldırılabilir.

Bunun için, herhangi bir profesyonelden yardım istenmesine ihtiyaç duyulmaz. Bunun yanında mdf hasta karyolası hastanın rahatlığı kadar güvenliğini de gözetir. Yan taraflarında hastanın düşmesini engelleyen korkuluklar bulunmaktadır.

Abs Hasta Karyolası (Rm-1250) Özellikleri

Sağlık sektöründe hastaların tedavileri boyunca daha kaliteli bir hizmet alabilmeleri adına farklı özelliklere sahip otomatik ekipmanlar kullanılmaktadır. Bunlardan biri de abs hasta karyolası olmaktadır. İki motorlu olan ürün sırt ve bacak hareketlerinin yapılmasına imkan veren özelliklerde bulunuyor.

Karyola Özellikleri

Abs Hasta Karyolası
Abs Hasta Karyolası

90* 190* 40 cm ebatlarında bulunan abs hasta karyolası üst kısmında bulunan hava delikleri ile terlemeyi önler. Dört köşesinde serum askısı için takma yerleri bulunuyor. Ayak ve baş kısımları elektrik motorları sayesinde çok rahat bir şekilde hareket etmektedir. Elektrik kesintilerinde ise karyola da bulunan 9 voltluk pil desteği sayesinde çalışmaktadır. Standart hastaların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde üretilmektedir.

Karyola Başlıklarının ve Korkuluklarının Özellikleri

Abs kaplama olan bu başlıklar antibakteriyel özellikleri ile sağlıklı ve hijyenik bir şekilde kullanılmaktadır. Kolay bir şekilde temizlenebilmesinin yanında sökülerek de başlıklar kullanılabiliyor. Bunun yanında abs hasta karyolası korkulukları ise özel eloksal kaplama malzemelerden üretilmektedir. Tek mandal sayesinde rahat bir şekilde korkuluklar indirilerek kaldırılabiliyor.

Karyola Avantajları

Elektrikli olan bu modellerde dual motor bulunuyor. Baş ve ayak kısımları kumanda yardımı ile hareket etmektedir. Bu da hastanın yemek yerken oturur pozisyonda olmasını sağlarken, ayak kısmının da kaldırılması ile hastanın dinlenmesine olanak tanıyabilirsiniz. Elektrikli olan abs hasta karyolası kumanda ile hareket ettirilmekte ve yan korkulukları ile de hastanızın güvenliğini en üst seviyede tutulması sağlanmaktadır. Kilit sistemi 360 derece dönebilmekte ve tekerlekler bu şekilde kaygan yüzeylerde sabit konum kazanmaktadır.

Full Abs Hasta Karyolası (Rm-1700) Özellikleri

Hastanın güvenliğini kanıtlayabilecek etkisini kanıtlayan full abs hasta karyolası korkulukları ve başlıkları silinebilen plastik malzemeden üretilmektedir. Bu da modelin diğer modellere göre daha çok tercih edilmesini sağlamaktadır. Temizlik alanındaki bu kolaylığın yanında kullanım kolaylığı ile de avantaj sağlamaktadır. Özellikle ağır hastaların bakımında ekstra kolaylıklar sunacaktır. Hem hastaya konfor sunarken, hem de hastaya bakanlar için bakımı kolaylaştıran amortisörlü yan korkuluklar bir mandal ile değiştirilebiliyor.

Karyola Özellikleri

Full Abs Hasta Karyolası
Full Abs Hasta Karyolası

Baş ve ayak kısmı elektrikli motorları sayesinde kolay bir şekilde hareket etmektedir. Üst kısmında yer alan hava delikleri ile terlemeyi önleyen full abs hasta karyolası iki motorlu seçenekler arasında en çok tercih edenlerden biridir. Kumanda ile otomatik hareket eden karyola, hijyene müsait korkulukları ve mikrobik oluşumları önleyici özelliklerdedir. Ayrıca bu korkuluklar 4 parça pp malzemeden üretilmektedir.

Karyola Avantajları

Hijyenik özellikleri ile tercih edilen full abs hasta karyolası elektrikli bir üründür. Tamamı ABS malzeme kaplı olan bu hasta yatağı kullanım alanında da pratik kullanımları bulunmaktadır. Karyolanın tekerlek kısımları 360 derce dönebilmektedir. Paslanmayan ve güçlendirilen plastik tekerleklerde çapraz kilit sistemi bulunuyor. Bu da yatağın tamamen sabitlenmesine olanak tanımaktadır.

Kumanda ile otomatik olarak hareket eden full abs hasta karyolası 4 adet amortisörlü korkuluktan oluşmaktadır. Bu model ağır hastaların yatak yarası oluşmasının önüne geçmekte kullanılabilir. Ağır hastalarınız için ekstra bakım yaparken bu model çok önemli kolaylıklar oluşturacaktır.

Ahşap Hasta Karyolası (Rm-1500) Özellikleri

Hasta karyolası, hastanelerin servis bölümlerinde veya yoğun bakım bölümleri kullanılan, hastaların rahatlığının artması ve bakımlarının daha rahat olması için üretilmiş yataklardır. Hasta karyolaları sağlık görevlilerinin veya hasta yakınlarının hastaya yaptıkları tedavi ve müdahaleleri kolaylaştırır. Hastalar için üretilen hasta karyolalarının çeşitleri çok fazladır. Bu ürünler hastanelerde kullanıldığı gibi evlerde de kullanılır. Hasta yataklarının birçok özellikleri vardır. Hastanın yatağının kumandayla istediği pozisyona geçmesini kolaylaştırır.

Ahşap Hasta Karyolası
Ahşap Hasta Karyolası

Ayrıca hastanın yataktan düşmesini engelleyen korkulukları vardır. Hastanın tedavi sürecinde dinlenme çok önemlidir, bu yüzden hastalara iyi bir dinlenme ortamı oluşturmak için rahat edebileceği bir yatak almak gereklidir. Bu yatakların son derece faydalı, kullanılabilir, hastanın rahatlığına göre ayarlanabilir özelliklerinin olması hastanın daha rahat etmesini sağlar. Evdeki normal yataklardan daha farklı özellikleri vardır. Hasta yatağının normal yataklardan farkı; yatağın hastaya göre rahat bir şekilde ayarlanabilir olmasıdır.

Ahşap Hasta Karyolası

Hasta yatağı karyolası olan ahşap hasta karyolası genelde ev tipi karyolası olarak kullanılır. Ev tipi ahşap hasta karyolası yatakta bulunan hava delikleri sayesinde hastanın terlemesini engeller. Her tarafında serum askısı mevcuttur. Yatağı kolayca hareket ettirme özelliği vardır. Ayrıca bazalı olması sebebiyle daha kullanışlı bir karyoladır. Ev tipi olan ahşap hasta karyolası baş ve ayak kısımları kolayca hareket ettirilir. Kolayca temizlenir ve söküp takması da kolaylıkla yapılır. Diğer hasta karyolalarından ayıran en önemli özelliği ahşap hasta karyolası ve rahat olmasıdır. Bu özelliği ile en çok tercih edilen karyola çeşididir.

Bazalı Ahşap Hasta Karyolası (Rm-2600) Özellikleri

Hasta Yatakları:

Hastaların daha rahat hareket etmesi ve bakımlarının kolay bir şekilde yapılabilmesi için farklı özellikleri ile tasarlanan hasta yatakları, iyileşme sürecinin daha hızlı gerçekleşmesine yardımcı olur. İşlevsel özelliği ve kaliteli yapısı ile uzun süre yatması gereken hastalar için büyük bir öneme sahip olan hasta yatakları, bu sürecin çok daha rahat ve konforlu bir şekilde devam etmesine olanak sağlıyor.

Hastaların kolaylıkla yatağa yatıp kalkabilmektedir için ideal bir yüksekliğe sahip olan hasta yatakları, tekerlekli olması sebebi ile istenildiği zaman yer değiştirebilmektedir.

Bazalı Ahşap Hasta Karyolası :

Özellikle evlerde kullanım için tasarlanan bazalı ahşap hasta karyolası modelleri, şık bir görüntüye sahiptir ve bu nedenle daha çok tercih edilmektedir. Fonksiyonel bir özelliğe sahip olan ve ev için en ideal seçimlerden biri olan bazalı ahşap hasta karyolası tasarımları, tüm ihtiyaçlara hitap edecek seçeneklere sahiptir. Bazalı olması nedeni ile de son derece şık görünen ve en iyi malzemeler ile tasarımı yapılan bazalı ahşap hasta karyolası ürünleri, yüksek bir taşıma kapasitesine sahiptir. Otomatik modellerinin yanı sıra manuel model seçeneği ile de satışa sunulmakta olan bazalı ahşap hasta karyolaları modelleri, hastanın istenildiği zaman istenilen yere çok kolay bir şekilde götürülebilmesine olanak sağlar.

Elektrikli kumanda ile kolaylıkla kontrol edilebilen bazalı ahşap hasta karyolası modelleri, baza bölümü ile hastaların malzemelerinin muhafaza edilmesini ve böylece alanların genişlemesini sağlamaktadır.

Lazımlıklı Hasta Karyolası (Rm-1200) Özellikleri

Hasta yatağı üreten firmalar hasta yaşamını her alanda kolaylaştıracak yeni ürünler üretiyor. Lazımlıklı hasta karyolası da bu ürünler arasında yer alıyor. Evlerde veya hastanelerde yatağa bağlı olarak tedavi gören hastalar için en büyük sorun tuvalet ihtiyacıdır. Kişi ayağa kalkamadığı için kolay bir şekilde tuvalet e gidemiyor ve bu durum onun için sorun oluyordu.

Lazımlıklı Hasta Karyolası
Lazımlıklı Hasta Karyolası

Ancak üretici firmalar bu durumu göz önünde bulundurarak lazımlıklı hasta karyolası üretmeye başladı. Böylelikle kişiler yattıkları yataklardan tuvalet ihtiyaçlarını kolay bir şekilde giderebiliyor. Böylece hem hasta için hemde hastaya bakan bakıcı için tedavi süreci daha kolay ve daha hijyenik olarak geçiyor.

Lazımlıklı Hasta Karyolası Özellikleri

Hastaların daha kolay bir şekilde tuvalet ihtiyaçlarını gidermeleri için üretilen lazımlıklı hasta karyolası 105 cm eninde ve 200 cm boyunda üretilmiştir. Bu karyolanın içine 90 cm eninde ve 1.95 cm boyunda lazımlıklı hasta yatağı konularak kolay bir şekilde kullanılmaktadır. Bu karyolaların üstünde 200 kiloya kadar yatalak hastalar tedavi görebilir. Lazımlıklı hasta karyolası kullanım kolaylığından dolayı insanlar tarafından tercih edilmektedir. Çünkü elektrik ile çalışan bu yataklar kumanda yardımı ile kolaylıkla hareket ettirilebiliyor.

Lazımlıklı Hasta Karyolası Kullanmanın Avantajları

Hastalar lazımlıklı hasta karyolası kullanarak tedavi sürecini daha kolay bir hale getirebilirler. Lazımlıklı karyolalar sayesinde hastalar daha hijyenik yataklarda yatabiliyor. Ayrıca bu karyolaların içinde hava deliklerinin bulunması da hasta vücudu için büyük bir avantajdır.

Çocuk Hasta Karyolası (Rm-1650) Özellikleri

Hasta yatağı hastanın fiziksel ihtiyaçlarını karşılayabileceği ve bakımını yapan kişinin kolayca kullanabileceği şekilde tasarlanmış yataklardır. Çocuk hasta karyolası da diğer hasta yataklarında olduğu gibi kumanda ile kullanım imkanı sunan ayak ve baş kısımları hareketli olarak dizayn edilmektedir. Hasta yataklarının asıl amacı hasta bakımını kolaylaştırmaktır.

İki motorlu olan hasta yataklarında baş ve ayak kısımları hareket ettirilirken üç ve dört motorlu hasta yataklarında ise baş ve ayak hareketi yanında yatak yüksekliği de ayarlanmaktadır. Tekerleklerin 360 derece dönme özelliği bulunarak istenilen yerde konumlandırılabilmektedir. Hastanın kullanımı için yatağa eklenecek aparatlar ise yatağın yan bölümlerine monte edilebilmektedir.

Çocuk hasta karyolası Rm 1650 modeli 2 motorlu olup ayak ve baş kısımları hareketlidir. Ayrıca yatak kasası ahşap görünümündedir. Ahşap görünümlü çocuk hasta karyolası yatak olarak da kullanılabilmektedir. Yan korkulukları, baş ve ayak kısımları ahşap şekildedir. Çocuk hastaların kullanımı için özel olarak tasarlanmış olup evde yatan hastanın bu psikolojiden uzaklaştırılması için normal yatak baza formunda kullanımı da önemli bir özelliğidir. Ayrıca bu ürünlerin üretim ve montaj esnasında oluşabilecek hatalara karşılık olarak 2 yıl garanti süresi bulunmaktadır.

Rm 1650 modelinde çocuk hasta karyolası kasasının ölçüleri eni 105 cm, boyu 205 cm ve yüksekliği de 43 cm boyutundadır. Karyola içi yatak boyutları ise en 90 cm, boyu 190 cm ve yatak yüksekliği de 10 cm boyundadır.

Lazımlıklı Hasta Yatakları

Lazımlıklı Hasta Yatakları

Hataların yaşam standartlarının iyileştirilmesi ve daha konforlu bir dinlenme süreci yaratma hedefi ile çeşitli hasta yatağı modelleri üretilmektedir. Bu ürünler medikal ürünler olup, özel olarak tasarlanan ve çeşitli avantajlar sağlaması nedeni ile de oldukça tercih edilmektedir.

Her türlü kullanım amacı ve alanı için özel olarak tasarlanan hasta yatakları çeşitli modellere sahip olmaktadır. Bu bağlamda beklentilerin karşılanabilmesi ve tam verimin sağlanabilmesi adına ihtiyaçlar doğrultusunda tercihler yapılması gerekmektedir.

Günümüzde hasta yatakları sayesinde çeşitli sağlık problemleri yaşayan bireylere daha rahat hareket edebilme imkanı sunularak bir dinlenme süreci sağlanmaktadır. Manuel ve elektrikli modelleri ile önemli derecede avantajlar sağlayan hasta hasta yatakları arasında, elektrikli yataklar grubunda yer alan lazımlıklı hasta yatakları modelleri de bulunmaktadır. Bu model hasta yatakları çeşitli ihtiyaçların karşılanması adına özel olarak tasarlanmış olup önemli derecede kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Lazımlıklı Hasta Yatağı Nedir

Elektrikli hasta yatakları arasında yer alan lazımlıklı hasta yatakları modelleri, yatağın orta bölümünde bir boşluk bırakılması doğrultusunda tasarlanan modellerdir. Bu boşluk uzun süre yatmak zorunda kalan veya yatalak olan hastaların tuvalet ihtiyacının karşılanabilmesi adına bırakılmakta olup, lazımlık niteliğinde kullanım sağlamaktadır. Dolayısıyla hastaya, hasta bakıcıya veya hasta yakınlarına fonksiyonel kullanımı sayesinde konforlu bir iyileşme süreci sunmaktadır. Ayrıca sunmuş olduğu avantajlar doğrultusunda da tuvaletli hasta yatağı fiyatları değişim göstermektedir. Bu bağlamda kaliteli malzeme ve çeşitli fonksiyonlara sahip olan hasta yatağı fiyatları normal yataklara oranla daha yüksek olmaktadır.

Genelde uzun süre yatakta kalmak zorunda olan veya yatalak olan hastaların, uzun süre hareketsizlik ve yatar pozisyonda olmaları nedeni ile başka sağlık problemlerinin meydana gelmemesi adına kullanılmaktadır. Ayrıca anti bakteriyel özellikler taşıyor olması tercih edilme nedenleri arasında önemli derecede etkili olmaktadır.

Lazımlıklı Hasta Yatağının Avantajları

Günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılmakta olan lazımlıklı hasta yatakları sunmuş olduğu çeşitli özellikler sayesinde birçok kullanım avantajı sağlamaktadır. Uzun süre yatakta kalmak zorunda olan hastalar veya yakınları için sağlık ve hijyen bakımından bazı kaygılar oluşabilmektedir. Fakat lazımlıklı hasta yatakları modelleri sayesinde koku ve sızıntı konularında sağlamış olduğu avantajlar doğrultusunda hiçbir hijyen problemi yaşanmamaktadır. Ayrıca lazımlıklı hasta yatakları yapısı gereği sahip olduğu çalışma sistemi ile dolmuş olan lazımlık haznesi oldukça pratik ve rahat bir şekilde çıkarılarak değiştirilebilmektedir. Bu uygulama sırasında hiçbir şekilde çevre kirliliğine neden olmamakta ve pisliklerin dökülmesi gibi bir risk söz konusu olmamaktadır.

Lazımlıklı hasta yatak modellerinde kullanılan lazımlıklı yatak sayesinde hasta, rahatı bozulmadan tuvalet ihtiyacını karşılayabilmektedir. Lazımlıklı hasta yatağı modelleri için özel olarak tasarlanan lazımlıklı yatak kullanılmalıdır. Dolayısıyla lazımlıklı hasta yataklarında diğer normal yatakların kullanılması ile lazımlık niteliğini kaybetmektedir. Bu bağlamda lazımlıklı hasta yatakları mutlaka özel olarak tasarlanmış lazımlıklı yatak ile kullanıldığı zaman çeşitli avantajlar sunmaktadır.

Bu hasta yataklarının en önemli avantajlarından biri ise kolay temizlik imkanı sunması olmaktadır. Tuvalet ihtiyacının giderilmesi sırasında herhangi bir durumdan dolayı yatak kılıfı kirlenmiş ise sahip olduğu rahat sökülebilir özelliği sayesinde pratik bir şekilde değiştirilebilmektedir. Yatak sistemleri anti bakteriyel özelliğe sahip olmakta ve hijyen açısından avantaj sağlamaktadır. Ayrıca havalanabilir olma özelliği ile de kötü kokuların uzaklaştırılması ve yapısına sinmesini engellemektedir. Dolayısıyla çeşitli kullanım avantajı ve fonksiyonel özelliklerine göre tuvaletli hasta yatağı fiyatları farklılık göstermektedir.

Lazımlıklı Hasta Yatağı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Lazımlıklı hasta yataklarının üretiminde kullanılmakta olan malzemenin kalitesi ve dayanıklılığı oldukça önem taşımakta olup, genelde demir profil ve anti bakteriyel plastik kaplama ile üretilmektedir. Ayrıca genel olarak her hasta yatağında dikkat edilmesi gereken bir husus olan tekerlerin kalitesi ve taşıma kapasitesi de mutlaka ihtiyaçlar doğrultusunda tercih edilmelidir.

Hasta yataklarının üretimlerinde kullanılan boyaların kaliteli ve işçiliğin de doğru uygulanmış olması tuvaletli hasta yatağı fiyatları ve yatakların kullanım ömrünü, dayanıklılığını da etkilemektedir. Ayrıca tercih edilen yatağın boya rengi hastanın ruhsal halini de etkileyebilmektedir. Bu bağlamda anti bakteriyel plastik veya ahşap kaplama özelliklere sahip hasta yataklarının, hasta psikolojisi üzerinde olumlu etkiler yarattığı bilinmektedir. Dolayısıyla lazımlıklı hasta yatağı alınırken mutlaka kullanım amacı ve alanı doğrultusunda tercih edilmesi ve doğru kişiler veya firmalar tarafından temin edilmesi oldukça önem taşımaktadır.