Ev tipi hasta yatakları hastanelerde kullanılan hasta yataklarına benzese de bazı özellikleriyle onlardan ayrılmaktadır. Ev tipi hasta yatakları evde tedavi olması uygun görülen hastaların kullanımlarına göre hazırlanmıştır. Bu doğrultuda donanımlara ve özelliklere sahiptir.

Ev tipi hasta yatakları genellik 2 motorlu (dual) hazırlanmaktadır. Bu motorlar yardımıyla hasta yatağının baş ve ayak kısımları hareket edebilme özelliğine kavuşmaktadır. Baş kısmı ve ayak kısmı ayrı ayrı pozisyon alabilmektedir. Hastanın yemek yemesi için oturma duruşuna geçmesi adına sırt kısmının yükseklik ve açı ayarı yapılarak hasta yorulmadan oturma duruşuna geçebilmektedir. Aynı şekilde ayak kısmı için de açı ve yükseklik ayarı gerçekleştirilebilmektedir.

Ev Tipi Hasta Yatağı Özellikleri

Ev tipi hasta yatağı isteğe ve ihtiyaçlara göre 4 motorlu olarak da hazırlanabilmektedir. Hastanın boyu, kilosu ve rahatsızlığı göz önüne alındığında hangi tip hasta yatağına ihtiyaç duyulacağı konusunda net bilgiler verilebilmektedir. Ayrıca kullanılan motor tipinin hasta ağırlığı göz önüne alındığında yetersiz kalacağı düşünüldüğünde firmamız tarafından farklı tip daha güçlü motor değişimi yapılabilmektedir.

Ev tipi hasta yataklarının bir diğer özelliği ise yine tercihe bağlı olarak lazımlıklı veya lazımlıksız olarak belirlenebilir. Hastanın tuvalet ihtiyacını rahatça karşılayabileceği lazımlıklı hasta yataklarının orta kısmında boşluk bulunmaktadır ve bu kısımdan ihtiyaçlar karşılanabilmektedir. Lazımlıklı hasta yataklarının hasta bezi kullanımını azalttığını da bu noktada hatırlatmak gerekir.

Ev Tipi Hasta Karyolası Seçimi

Hasta karyolası seçimlerinizi yaparken rahatsızlığın boyutuna ve tedavinin gerektirdiği çözümlere göre dikkat edilmesi gerekmektedir. Hasta yatağının 4 köşesinde serum askısı bağlantılarının bulunması ihtiyaç doğrultusunda kolaylıklar sağlayacaktır.

Elektrik kesintilerine karşı hasta ihtiyaçları gözetilerek yenilikçi çözümler bulunmuştur. Hasta yatağının elektrikle çalışmasından dolayı yükseklik ve eğim değişikliği yapılırken elektriğe ihtiyaç duyulmaktadır. Çünkü hasta yatağı motorları elektrikle çalışmaktadır. Elektriğin kesilmesi durumunda 9 Volt enerjiye sahip piller yardımıyla hasta yatağı motorları çalıştırılabilir. Böylece hastanın elektrik kesintisinden olumsuz etkilenmesinin önüne geçilmiş olmaktadır.

Ev tipi hasta karyolası tercihlerinizde kararsız kalmanız durumunda veya bilgi almaya ihtiyaç duyduğunuzda, iletişim kanallarımız yardımıyla firmamıza ulaşmanız mümkün. Alanında uzman müşteri hizmetleri temsilcilerimiz sizlere detaylıca bilgiler vererek merak ettiklerinize yanıtlar sunacaktır.