Felçli Hasta Yataklarının Önemi Nedir?

Çok daha fazla ilgi isteyerek yapılması gereken bakım ve refakatçilik kapsamında felçli hastalar bu konuda daha büyük bir ciddiyet alınmaktadır. Özellikle de refakatçiler ve bakımını yapacak olan kişiler adına oldukça zor ve meşakkatli zorlu bir dönemin geçtiği felçli hastalara bakma konusunda günümüz teknolojisi ile birlikte artık bu durum çok da kola bir hale gelmiş durumdadır. Birbirinden farklı fonksiyonları bulunan ve bu bağlamda evde veya hastanede birlikte daha birçok değişik noktada rahatça kullanım gerçekleştirilebilen felçli hasta yatağı seçenekleri özel bir fırsat sunmaktadır. Genel anlamda kol ya da bacakları felçli olan ve hatta boynundan aşağısı dahi tutmayan kişilerin de bulunduğu bu zorlu ve kötü hastalık adına günümüzde artık felçli hasta yatağı seçenekleri çok büyük bir kolaylığı da yanında getirmektedir.

En başta beze hiçbir şekilde ihtiyaç olmadan özel tuvaleti sayesinde büyük bir avantaj veren felçli yatağı seçenekleri bunun gibi daha birçok farklı özelliği sayesinde de hem hastaları için hem de bakıcılarına rahatlık sunmaktadır. Buna ek olarak lavabo ile birlikte musluk seçenekleri de hastaların rahatça el ve ayaklarının ya da vücudun farkı noktalarının yıkanmasına olanak vermektedir. Üstelik anti bakteriyel özelliği bulunan bu yatak çeşitleri sayesinde böyle bir ortam içerisinde hastanın bakımı gerçekleştirilebilmektedir. Aynı zamanda felçli hasta yatağı çeşitleri kapsamında acil yardım butonu, serum askısı, havalı yatak ile birlikte terlemeyi önleyici pamuklu yüzeyi sayesinde bu dönemi felçli hastalar sorunsuz bir şekilde atlatılabilmektedir. Üstelik sağladığı pozitif etki sayesinde de yine hastanın hızlı bir şekilde iyileşmesine de imkan verirken hayatını daha güzelleştirmeye olanak tanımaktadır.

Hem hastalar için hem de onları bakanların da büyük bir avantaj veren ve birbirinden değişik fonksiyonları bulunan felçli yatağı çeşitleri içerisinde klozet, sifon, WC durum lambası ile birlikte çağrı butonu gibi birçok değişik olanak felçli hasta yatağı üzerinde özel olarak tasarımları yapılmış durumdadır. Çok uygun fiyatlar kapsamında farklı fonksiyonlarla hasta yatakları satın alınabilir ya da kiralanabilir.

Felçli Yatağı
Felçli Yatağı