Hasta Yatakları

Hasta Bakımında Hasta Yatağının Yeri Ve Önemi

Hasta Yatağının Etkisi Çok Büyük

Hastalıkların kimi istirahate bile gerek kalmadan atlatılabilir. Bazı hastalıklar ise ciddi boyutlarda olduğu için bir süre yatak tedavisi gerekebilir. Ne yazık ki birçok fonksiyonunu kaybetmiş olan kişilerin hastalık süreçlerinin neredeyse tamamı yatakta tamamlanır. Bu durumda tek yaşam alanları olan yatağın konforu oldukça önemlidir. Öz bakımını kendisi yapamayan hastaların özellikle çok fonksiyonlu yatakları tercih etmeleri oldukça önemlidir. İyi bir hasta yatağı hastanın iyileşme sürecine olumlu anlamda katkı sağlar. Kişinin zaten yapamadığı eylemler sebebi ile bir başkasını zor durumda bıraktığını görmesi kendisini kötü hissetmesine neden olur ki bu hastalığın seyri açısından oldukça olumsuz bir histir. Bütün hastalıklarda moral oldukça önemlidir. En az kullanılan ilaçlar kadar etkili olan moral eksikliği durumunda uzayan sağlık sorunları başka hastalıkları da tetikleyebilir.

Hasta ve Hasta Yakınları İle Yakın İlişkiler Sonucu Gelen Başarı

Hasta Yatağı
Hasta Yatağı

Radikal Medikal sadece hasta yatağı satan bir medikal firması değildir. Radikal Medikal, yıllardır bu sektörde gösterdiği başarılı çalışmalarını sürekli kendisini geliştirmesine ve uzman ekibi ile hasta yatakları tamiratı yapması sayesinde sorunları yakından takip etme imkanı bulması arasında doğru bir orantı vardır. Firma kurulum, bakım ya da onarım durumlarında sürekli hasta ve hasta yakınları ile iç içedir. Hasta yatakları hakkında gelen önerilere açık olan firma bu önerileri değerlendirir.

Aynı zamanda gelen şikayetleri ya da eksiklikleri de değerlendirerek bu görüşler ışığında bir tasarım yapma imkanını da elinde bulundurduğu için ortaya kaliteli ve bir ticaret ürünü olmayan insani boyut ile tasarlanmış ürünler çıkmaktadır. Ev tipi hasta yatakları hastane yataklarından ayrılabilir ancak arzu edenler hastane tipi yatak da kullanabilir. Ev tipi hasta yatakları ayak ve baş kısmı kaldırılabilen, hastane yataklarına oranla daha fazla konfora sahip, uzaktan kumanda ya da yatağa birleşik kumanda ile hareket ettirilebilen yatak özelliklerine sahiptir.

Hasta Yatağının Hayat Kolaylaştıran Kıvraklığı

Bazı hastalıkların iyileşme süresi doktorlar tarafından öngörülebilir. Bir kaç ay ya da bir yıl gibi bir zaman aralığında iyileşen hastalıklar ciddi ameliyat süreçlerinin arka arkaya geçirilecek olması gibi durumlarda hasta yatağı kiralama durumu söz konusu olabilir. Yatağı satın almaktan daha ekonomik olacak bu durum iyileşme sürecine kadar yatağın kişide kalmasını sonrasında ise iade edilmesi temeline bağlı olarak yürütülür. Hasta yatağı kiralama işlemi öncesinde Radikal Medikal sitesine göz atmak gerekir.

Firmanın oldukça konforlu yatakları olduğu için gözden kaçırmamak ve hastanın daha kısa bir sürede iyileşmesini etkileyecek en uygun yatağı seçmek gereklidir. Hasta yatağı fiyatları kiralamada ve satın alma anlamında farklar teşkil eder. Arzu eden kullanıcılar eğer bir süre öngöremiyor ve hastanın yaşamı boyunca yatakta kalma ihtimalinin kesin ya da yüksek olduğu durumlarda satın alma sürecini tercih etmektedir. Hasta yatağı fiyatları yatağın donatılmış olduğu özellikleri itibari ile değişiklik gösterir. Özellikle yatağın sahip olduğu motor sayısı ya da yatak ya da karyola olması gibi özellikler fiyatı direkt olarak etkileyen faktörlerdir. Örneğin; dört parçalı hasta yatağı ve klasik bir yatağın maliyeti firma için değişiklik gösterir.

Aynı şekilde hem hasta bakıcı hem de hasta için dört farklı şekil alabilen yatak hastanın kolay hareket etmesini sağlar. Kas gücü kullanımı özellikle hasta bakıcıyı ya da hasta yakınını oldukça yorar. Bu sürecin uzun olduğu düşünüldüğünde kasların ve kemik yapısının zarar gördüğü bakım elemanlarının sayısı yüksektir. Eğer hastayı doğru tutmayı bilmeyen bir bakım görevlisi var ise hasta vücudunda zedelenmelere hatta çıkık ya da kırıklara varan ciddi hasarlar meydana gelebilir. Bu durumu önlemek için otomatik yatakları tercih etmek daha avantajlıdır.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir