0534 923 1906info@radikalmedikal.comGülhan Sok. No:72 Bayrampaşa / İstanbul
Hasta Yatağı Fiyat Listesi

2 Ayarlı (2 Motorlu) Hasta Yatakları Fiyat Listesi

3 Ayarlı (3 Motorlu) Hasta Yatakları Fiyat Listesi

4 Ayarlı (4 Motorlu) Hasta Yatakları Fiyat Listesi

Radikal Medikal Hasta Yatağı Fiyatları

Hastalar için üretilmiş olan hastaların konforu ve hastanın mevcut rahatsızlığını atlatma sürecinde hastaya yardım sağlamak da olan bir ekipman olarak ifade edilebilir. Bu ürünler ile hastaların konforunun yanında hasta bakıcı ve refakatçilerin de uygulamalarını kolaylaştırmaktadır. Hastane yoğun bakımları ve hastane servislerinde yer alan bu yatakların evlerde de kullanmakta olduğu ifade edilmektedir. Hasta yatağı çeşitleri bulunmakta olup genel olarak iki sınıfa ayrılmıştır. Bunlar manuel ve elektrikli hasta yatakları olarak ifade edilmektedir. Hasta yatağı fiyatları manuel ve elektrikli olmasına göre değişebilmektedir. Elektrikli hasta yataklarından motor sayısı önemli bir Kriter olmakta olup motor sayısına göre yatağın kullanılabilir özellik sayısı artmakta veya azalmakta olduğu ifade edilmektedir.

Elektrikli Hasta Yatakları

Motor sayıları değişmekte olan elektrikli yataklar tek motorlu, dual motorlu, çift motorlu, üç motorlu, dört motorlu ve kolon motorlu hasta yatakları olmak üzere toplam 6 kategori içerisinde yer almakta olduğu belirtilmektedir. Ayrıca bu kategorilerin arasından lazımlıklı olan yataklar ve lazımlıklı olmayan yataklar olarak iki kategoride mevcut olarak ifade edilmektedir. Hasta yatağı fiyatlarını etkileyen faktörlerden birisi yatakların yapımında kullanılan malzemelerin kalitesidir. Kalın ve dayanıklı bileşenlerden elde edilmesi halinde hasta yatağı fiyatlarının değişim göstermekte olduğu belirtilmektedir.

Hasta yataklarının bir kısmının oluşumu için plastik, ahşap veya demir kullanılmakta olup bunun yanında bazı yataklar ise sadece anti-bakteriyel malzemelerden elde edilmekte olduğu belirtilmektedir. Kullanıldığı malzemeden dolayı hasta yatağı fiyatları değişebilmektedir. Motorlu yataklar olan elektrikli hasta yatakları bir diğer deyişle kumandalı hasta yatakları olarak da ifade edilmektedir. Motor sayısı değiştikçe fonksiyon sayısı da orantılı olarak artmakta olup hasta yatağı fiyatları bu doğrultuda değişim göstermektedir. Tek motorlu hasta yatakları tek bir piston yardımı ile sadece baş kısmından hareket imkanı sağlamaktadır.

Çift motorlu hasta yataklarında ise baş ve ayak kısmından iki motor yardımıyla hareketin sağlandığı piston sistemini bulundurmakta olduğu ifade edilmektedir. Üç motorlu hasta yatakları asansörlü yataklar olarak belirtilen çift motorlu yatakların özelliklerini taşıyan yapısında üç piston bulundurmakta olan yatak sistemidir. Dört motorlu hasta yatakları üç motorlu hasta yataklarının özelliklerinin yanında bünyesinde trendelenburg özelliğini barındırmakta olup hastanın Kan basıncının değişimi için bu özellik kullanılabilmektedir.

Manuel Hasta Yatakları

Hastanın refakatçisi veya hastanın bakıcısı tarafından fiziksel kuvvet ile fonksiyonları itibari ile istenilen şekle sokulan motorsuz yatak çeşidi olarak ifade edilmektedir. Tek fonksiyon ve çift fonksiyonlu olmak üzere iki çeşidi bulunmakta olup tek fonksiyonlu yataklarda sadece baş kısmının hareketinin mümkün olduğu çift fonksiyonlu olan yatağın ise baş kısmının hareketinin yanında ayak kısmında hareketi mevcut olarak ifade edilmektedir. Taşıdığı fonksiyonlar itibarı ile hasta yatağı fiyatları değişim gösterebilmektedir. Manuel hasta yataklarında hidrolik piston sistemi, krank manivela sistemi, kademeli makas sistemi ve amortisörü kullanıldığı belirtilmektedir.