Hasta Yatağı Kiralama İstanbul

Hasta yatakları, üzerinde yatacak olan kişi için yüksek bir konfor sağlaması ve kullanım açısından rahat olmaları nedeniyle tercih ediliyorlar. Hasta kişilerin bu hasta yataklarıyla birlikte herhangi bir bakıcıya ihtiyaç duymaksızın ihtiyaçlarını gidermesine de olanak tanıdıkları için, hasta yatakları üretimlerinde yüksek konfor ve rahatlık göz önünde bulunduruluyor. Dört parçalı olarak serum askısı da dahil edilen bu yataklar sipariş gerçekleştirildikten kısa bir süre sonra adrese teslim ediliyorlar. Siparişin oluşturulduğu firmanın yetkin elemanları aracılığıyla da hasta yatağı kurulumu yapılabiliyor.

Hasta Yataklarının Özellikleri

Hasta yatakları birçok özelliği barındıracak şekilde dizayn ediliyorlar. Üzerinde yatan hasta bireyin rahatını sağlamasının yanı sıra normal yataklara kıyasla başka özellikler de barındırdıkları görülebiliyor. Doktorlar hastalarına belli bazı semptomları sebebiyle rahatsızlıkların hafifletilmesi amaçlı olarak hasta yatağı kullanmalarını tavsiye edebiliyorlar. Doktorların tavsiyesiyle birlikte hasta yatağı siparişinde bulunan kişiler, daha rahat bir uyku çekmek ve konfor açısından bu yatakları tercih ediyorlar. Hasta yatağı kiralama İstanbul aracılığıyla kiralayacağınız hasta yatağını yaklaşık 3-4 aylık dönemler için kiralıyorlar. Bu hastaların semptomları ve rahatsızlıkları daha kısa dönemli sürdüğü için hasta yatağı kiralamak çok daha mantıklı bir seçenek halini alıyor.

Hasta yataklarında farklı işlevler bulunuyor. Ayarlanabilen bölümleri sayesinde kolaylıkla belli bölümlerin yükselmesi sağlandığı için hasta bireyin rahat bir şekilde ve doktor tavsiyesine göre yatabilmesi sağlanıyor. Motorlu olarak da dizayn edilen hasta yataklarının fonksiyonel olarak çalışması hastanın ayak, baş veya diz bölgesini yükseltip alçaltmak amacıyla kullanılır.

Hasta Yatağı Kiralarken Kaliteyi En Uygun Fiyatlarla Bulabilirsiniz

Hasta yatağı satın almak istemeyen bir müşteri bu yatağı kiralayarak 3-4 aylık bir dönem boyunca kullanabiliyor. Bu yataklar hasta veya hasta yakınlarının talepleri doğrultusunda teslim ediliyor. Ev tipi şekilde tasarlanan bu hasta karyolası pek çok farklı çeşitte kişilere sunulabiliyor. Piyasada hasta yatağı fiyatları değişkenlik gösteriyor olabilir. Ancak hasta yatağı kiralama İstanbul ile kiralayacağınız hasta yatağının kalitesinden ve uygun bir fiyatla ücretlendirildiğinden emin olabilirsiniz.

Hastane Yatağı Kullanmak Neden Önemlidir?

Evde iyileşme sürecini geçirmek durumunda kalan hastaların daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde iyileşmeleri açısında hastane yatağı kullanmaları son derece önemlidir. En doğru şekilde ergonomik açıdan konforlu bir yatakta yatmak hastanın iyileşme sürecini de hızlandırıcı bir etki yaratabiliyor. Ayrıca hastanın bir hasta bakıcıya ihtiyacı olmaksızın hemen hemen her ihtiyacını da kendisinin karşılayabilmesi söz konusu olabiliyor. Dayanıklı ve konforlu hasta yataklarının sizi ve sevdiklerinizi sağlığına hızlı bir şekilde kavuşturacak olması ise en önemli nokta oluyor.

Evde geçireceğiniz hastalık süreniz boyunca, güvenilir ve konforlu bir hasta yatağında istirahat etmek için hasta yatağı kiralama İstanbul ürünlerinden tercih ettiğiniz ve bütçenize en uygun olan yatağı seçebilirsiniz. Ayrıca hasta yatağı seçiminizde bu yatağınız bütçenize uygunluğundan ziyade, yatağın konforu ve fonksiyonlarının kullanım açısından sizi en çok rahat ettirecek seçenekleri sunması çok daha önemlidir.

Hastanın durumunun ağır olması, hastaya bakan kişinin bu açıdan bakım işlemleri sırasında zorluk çekmemesi de dikkate alınacak bir durumdur. Hastaya bakan kişinin bu nedenle sağlık protokollerini yerine getirebilmesi açısından konforlu ve hareket kabiliyeti yüksek bir yatakta bakım yapması gerekecektir.

Hasta Yatağı Çeşitleri Nelerdir?

Hasta yatakları çeşit olarak farklı kategorilere ayrılarak müşterilere sunuluyorlar. Bu açıdan size en uygun konforu sağlayacak yatağı seçmeniz sağlığınıza daha hızlı kavuşabilmeniz açısından önemli bir rol oynuyor. İki motorlu olan hasta yatağı modellerini tercih eden hastalar genellikle temel ihtiyaçlarını kendileri giderebiliyorlar. Bu nedenle hareket kabiliyetinin tamamen yitirilmediği hastalarda iki motorlu hasta yatağı modelleri uygun bir seçenek oluyor.

Üç motorlu olan hasta karyolası çeşitleri çoğunlukla kısmı felçli olan veya yatalak durumdaki hastalarda tercih ediliyor. Hastalar bu nedenle kendi temel ihtiyaçlarını yalnız başlarına göremiyorlar. Bu durumda üç motorlu hasta yatağı modellerini tercih etmek, bu hastaların bakımları sırasında zorluk yaşamanızı önlüyor.

Dört motorlu olan hasta yatağı modellerinin trendelenburg yani baş kısmının yükseltildiği ve ayakların aşağıya doğru eğimli olduğu pozisyona veya ters trendelenburg pozisyonuna getirilmesi sağlanabiliyor. Bu dört motorlu hasta yatağı modellerinin gelişmiş özellikleri bulunduğu için ileri derecedeki hastalarda kullanılmaları söz konusudur.