Sürekli yatmak zorunda olan hastalara en çok lazım olan yatak çeşidine havalı yatak denir. Yatalak hastalar, sürekli yattıklarından özellikle kemik çıkıntısı bulunan bölgelerde, sürekli aynı bölgeye uygulanan basınç nedeniyle cilt hastalıkları görülmeye başlamaktadır. Yatak yarası denen bu cilt hastalığı hastaya çok acı vermektedir. Hasta yatağı üreticileri tarafından tasarlanan havalı yatak bu hastalığın önüne geçmektedir.

Havalı Yatak Çeşitleri Nelerdir?

Havalı yatak, şişirmeli ya da şişme motorlu olmak üzere alınabilir. Havalı yatak 3 çeşittir.

Baklava Tipi Havalı Yatak: Baklava dilimi şeklinde hava kanallarından adını alan bu yataktaki kanallar, hava motoru tarafından yönetilmektedir. Yatağın bir kısmındaki kanalların şişip, diğer kısmındakilerin ise inmesi sayesin de yatan hastanın cildindeki basıncı değişir. Sönen hava kanallarına gelen basınç azalınca, hastanın kan akışı hızlanır ve bu şekil de cilt yaralarının önüne geçilmiş olur.

Boru Tipi Havalı Yatak: Ventilasyon usulü havalı yataklar, hastaya hava üfleyerek cildinin kurumasını sağlamakta ve cilt hastalıklarının önüne geçmektedir.

Pozisyon Aldıran Havalı Yatak: Sürekli yatan hastanın deri yaralarının oluşmaması için, 2 saatte bir sola veya sağa pozisyonunun değiştirilmesi gerekmektedir, pozisyon aldıran havalı yatak bu işi otomatik olarak hastaya yapmakta ve ona açı kazandırmaktadır.

Radikal Medikal Havalı Yatak Kiralama Ve Satış Faaliyetleri

1996 yılından bu yana hasta yatağı ve aksesuarları sektörün de faaliyet göstermekte olan firmamız, yatan hastaların ve onlara bakan kişilerin işlerini kolaylaştırmayı prensip edinmiştir.

Siz de sitemize girip hastanıza havalı yatak kiralayarak ve ya alarak, hem onu rahat ettirebilir hem de bakımını daha rahat ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Radikal Medikal'de her türlü özelliğe sahip, çeşitli model ve özellikte havalı yatakları kalite ve uygun fiyat garantisi ile kiralayabilir ya da satın alabilirsiniz.

Havalı Hasta Yatağı
Havalı Hasta Yatağı

 

Havalı Hasta Yatağı
Havalı Hasta Yatağı