Hasta Yatağı

Kaliteli Bir Hasta Yatağı İyileşme Sürecini Olumlu Etkiliyor

İhtiyaca Göre Değişen Yataklar

Yürüme faaliyetlerini yerine getiremeyen, ya da yürüse bile uzun süre oturamayan hastalar için üretilen hasta yatakları aynı zamanda geçici zaman kullanım için kiralanabilir. Hastaların klasik yataklarda yatması ya da kanepelerde yatması yerine neden hasta yatağı tercih edildiğini açıklamak gerekir. Bu durumlar için özel olarak üretilmiş yatakların baş ve ayak kısımlar kaldırıp indirilebilen özel sisteme sahiptir. Bu durum klasik yataklarda ya da kanepelerde mümkün olmadığı için hem hastaya bakan kişi için hem de hasta için zor olan bu süreç daha da zorlaşacaktır.

Baş kısmın kaldırılması sayesinde hastanın sürekli yatar pozisyonda kalmaması sağlanır. Bu durum hastanın en azından oturmasını destekleyen bir pozisyon olduğu için yakınları ile oturur konumda zaman geçirebildiği için kendisini daha iyi hisseder. Beslenme esnasında kalkan baş kısmı çok büyük kolaylık sağlar. Yatar pozisyonda verilen yemek hastanın boğazında kalmasına sebep olabilir. Sadece yemek değil ilaç ve su içmek bu yatak sayesinden hasta için çok daha kolaydır. Hasta yatağı temini esnasında hastanın durumuna göre yatak temini yapılabilir. Örneğin hastanın çok kilolu olması ve kaldırmanın kol gücünün yetersiz geldiği durumlar için iki motorlu yatak tercih edilebilir.

Hastanın düşme ihtimali var ise, bilinci yerinde değil ya da çocuk hasta ise tüm bu ayrıntılar göz önüne alınmalıdır. Çünkü hastanın düşerek sakatlanması farklı sağlık sorunlarını beraberinde getirecektir. Bu sebeple üretilen hasta yatakları arasında yan korkuluklara sahip olan ürünler bulunmaktadır. Üstelik bu korkuluklar ihtiyaç anında kaldırılabildiği gibi kolayca yan kısımlara iner ve rahatsızlık hissi vermez. Bu tekniklerin tamamında amortisör yapısı kullanıldığından oldukça pratiktir.

Donanımlı Yataklar Sayesinde Hızlı Etki

Yataklar tekerlekli olduğu için rahatça tek kişi bile farklı bir yere çekebilir. Hasta yatağının iyi olması hastalığın seyrini hızla tersine döndürebilir. Örneğin; hastanın moralinin yüksek olması ve hastalıkla savaşma gücü iyileşme açısından büyük önem taşır. Bu küçük detaylar hastanın zor olan hayatına minik dokunuşlar bırakır. Hastanın sıkıcı duvarlar yerine cam kenarına kolayca çekilebilmesi ya da yerinin odasının kolayca değiştirilmesi Radikal Medikal’den alınan hasta yatakları sayesinde mümkündür. Kolayca kilitlenebilen tekerlekler arzuya göre hareket etmeyecek konuma getirilebilir.

Hastanın yatak yaraları ile mücadele etmesi ve bu yaraların zamanla kanamalı açık yaralar haline gelmesi enfeksiyon kapması gibi birçok olumsuz durumu meydana getirebilir. Bu sebeple hasta yatağı hava alabilir bir kalitede olmalıdır. Kolayca temizlenen yapısı sayesinde önemli olan hijyeni çabucak yakalamayı sağlar. Üstelik yatağın anti bakteriyel özelliği büyük bir artı avantajdır.

Tuvalet İhtiyacına Uygun Konforlu Yataklar

Yatağa tam bağımlı hastalar için lazımlıklı modeller bulunmaktadır. Bu durum hem hasta hem de hasta bakıcı için büyük kolaylıktır. Hastalar özellikle bez kullanıyor iseler bu süreçten fazlasıyla rahatsız olur ve mahcup olurlar. Bu hasta yatağı hastanın çok daha rahat olmasını ve iyileşme sürecini hızlandırır. Hasta yatakları arasında 3 motorlu, 4 motorlu karyolalar bulunmaktadır. Hasta yatakları konusunda titiz olan hastalar için baza tipi yatak kullanmak da mümkündür.

Bazanın başlığı sayesinde yatağın ev tipi yataktan hiç bir farklı görülmemektedir. Yalnız ihtiyaç duyulduğu anda yan kısımlardan çıkarılan korkuluklar hastanın güvenliğini sağlar. Bazı hastaların tutunup kalkması için ya da düşmemesi için bu korkuluklar aktif halde kullanılabileceği gibi ihtiyaç anında yuvalarından çıkartılabilir. Yatağın baş ve ayak kısımları kaldırılabilir konumdadır. Bu sistem yatağa bağlı kumanda sayesinde rahatça hasta ya da hasta bakıcı sayesinde kaldırılıp, indirilebilir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir