Lazımlıklı Hasta Yatağı

Lazımlıklı Hasta Yatağı

Lazımlıklı Hasta Yatakları

Felçli hastalar için yatağa bağlı bir yaşam sürmenin en zor yanı tuvalet ihtiyacının yatak üzerinde karşılanmasıdır. Bu durum felçli hastalar için çok zor bir durumdur. Bu yüzden hasta yatağı üretici firmaları lazımlıklı hasta yatağı üreterek hastaların hayatlarını biraz olsun kolaylaştırmaktadır. Lazımlıklı hasta yatağı kişilerin tuvalet ihtiyacını yattıkları yerden karşılayabilmesinin yanı sıra yatağın özel olarak üretilmesi ve temizlenmesinin son derece basit olup hastanın sağlığı için gerekli olan hijyenin yatakta kolaylıkla sağlanabiliyor olması hasta yakınlarının hastaları için bu yatakları tercih etmesinin başlıca nedenleri arasında yer alır.

Lazımlıklı Hasta Yatağı Özellikleri

Hasta yatağı üretici firmaları tarafından özel olarak üretilen lazımlıklı hasta yatağı 4 parçadan oluşmaktadır ve bu parçalar antibakteriyel malzemelerden üretildiği için kişinin sağlığına olumsuz bir etki yapmamaktadır. Hastanın rahat bir şekilde tuvaletini yapabilmesi için 4 parçalı olarak üretilen lazımlıklı hasta yatağı ortopedik olması yönünden de çok önemlidir. Çünkü yatağın ortopedik olmasından dolayı kişinin özellikle sırt bölgesinde uzun süre yatmaktan dolayı meydana gelebilecek ezilme ve yara oluşumu gibi durumlar engellenmektedir. Orta sertlikte üretilen lazımlıklı hasta yatağı karyolaya uygun olarak üretilmiştir. Bu özelliği sayesinde evlerde veya hastanelerde kolaylıkla tercih edilebilir.

Lazımlıklı Hasta Yatağı Genel Özellikleri

90 cm eninde ve 1.90 cm boyunda üretilen lazımlıklı hasta yatağı şişirildiği zaman 12 cm kalınlığında olmaktadır. Ortopedik özelliği ile hasta sağlığının korunması için üretilen lazımlıklı hasta yatağı dış yüzünde bulunan silinebilir kılıf sayesinde kolay bir şekilde temizlenmektedir. Ayrıca sıvı geçirmez olarak üretilen bu kılıf sayesinde yatağa sıvı madde geçmez. Dolayısı ile hasta için gerekli hijyen koşulları sağlanmış olur. Anti bakteriyel özelliği sayesinde hastalar tarafından tercih edilen lazımlıklı hasta yatağı hastaların tuvalet ihtiyacını kolay bir şekilde karşılayabilmeleri için üretilmiştir.

Lazımlıklı Hasta Yatağı Nereden Alınır?

Felçli hastaların sağlığının korunması ve tuvalet ihtiyaçlarını daha rahat bir şekilde karşılayabilmeleri için üretilen lazımlıklı hasta yatağı radikalmedikal.com sitesi üzerinden alınabilir. Firma üzerinden kişiler lazımlıklı hasta yataklarını uygun fiyatlara satın alabilir veya 6 aylık, 1 senelik veya 2 senelik kiralayabilirler.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir