Özellikle farklı motoru sayıdaki fonksiyonları altında günümüzde ön plana çıkan birbirinden değişik motorlu hasta yatağı çeşitleri, farklı sebeplerden dolayı yatmak zorunda olan hastalar için büyük bir öneme sahiptir. Üstelik her ne kadar hastanede ya da bakım evleri ile birlikte huzur evlerinde de büyük bir öneme sahip olsa da özellikle evlerde çok da gerekli bir hal almış durumdadır. Hastaneden yeni çıkmış ve mutlaka bakıma ihtiyaç duyan kişiler adına değişik noktalarında motor sayıları bulunan yataklar, hem hastalar için hem de ona bakacak olan kişiler adına büyük bir rahatlık sağlamaktadır.

İlk olarak elektrikli hasta yatağı seçenekleri kapsamında sırt bölümündeki hareket edenlerden bahsetmek gerekir. Arzu edilen hız ayarı kapsamında ve değişik açılarda kişi oturur pozisyona getirebilmektedir. Bu da hastanın rahat bir şekilde ilaçlarını almasına ve yemeğini de kolayca yemesi adına rahatlık sağlar.

Yatağın Farklı Bölümündeki Motor Seçenekleri

Uzaktan kumandalı bir şekilde yönetimi olan motorlu hasta yatağı çeşitleri sayesinde farklı sebeplerden dolayı yapmak zorunda kalan hastalar büyük bir rahatlık ile tedavi sürecini geçirme imkanını elde edebilmektedir. Diğer yandan ayak kısmında bulunan motor seçeneklerinden bahsetmek gerekir. Ayakların arzu edildiği kadar yukarıda kaldırılma şansı sayesinde özellikle kan dolaşımı sorunsuz bir şekilde yapılmasına fırsat vermektedir. Tabii bu bağlamda motorlu hasta yatakları için mutlaka asansör sistemlerinden de söz etmek büyük bir önem taşımaktadır. Günümüzde hasta yatakları büyük bir çoğunluğunda montajı gerçekleştirilen asansör sistemleri sayesinde yataklar farklı yüksekliklerde aşağıya da yukarı indirilip kaldırılarak hastanın ayağa kalkmasına kolaylık verirken diğer yandan bakıcılar içinde ayrı bir kolaylık vermektedir.

Farklı Motor Sayıları Bundan Hasta Yatağı Çeşitleri

1 ya da 2 motor sayısı ile birlikte 3 ve 4’e kadar çıkan motor çeşitleri kapsamında motorlu hasta yatağı modelleri hastaların farklı amaçlar altında tedavi süreçlerini sorunsuz bir şekilde geçirmelerine imkan tanımaktadır. Kaliteli ve sağlam bir malzeme yapısında üretimleri gerçekleştirilmiş olan ve tüm adreslere sorunsuz olarak montaj yapılan bu motorlu hasta yatakları aracılığıyla iyileşme zamanı daha yakın bir zamana çekilme imkanı bulunabilmektedir.