Ortopedik Hasta Yatakları
Ortopedik Hasta Yatakları

Ortopedik hasta yatakları günümüzde hastaların en çok ihtiyaç duydukları ortopedik ve medikal ürünler arasında gelmektedir. Geliştirilen ev tipi hasta yatakları ile hastanın kendi evinde hastanedeki tüm imkanlardan yararlanacak nitelikte kaliteli bir medikal bakım görmesi mümkün olmaktadır. Bunun yanında daha birçok fonksiyonel özellikleri de düşünüldüğü zaman ortopedik anlamda hasta yataklarının sağlamış oldukları tüm unsurlar dikkat çekici özellikleri bir arada sunan en temel nitelikleri meydana getirmektedirler. Ortada duran bu en temel ve en nitelikli hizmetler baz alınarak tamamen kaliteli ve tamamen multi fonksiyonel ortopedik hasta yatağı seçeneklerinin var olduğu görülen özellikler arasında gelmektedir. Tüm bu yönleri de düşünüldüğü zaman birbirinden tamamen ayrı özellikler sergileyen hastane yataklarının var olduğu bilinmektedir.

Acil müdahale tuşu

Ortopedik anlamda geliştirilen hasta yataklarının en büyük özelliğinden birisi olması nedeniyle acil müdahale tuşu yer almaktadır. Bu özelliği sayesinde de her zaman kontrol edilebilen ve her yerden zaman tüm acil ihtiyaçlar için kullanılabilen kontrol mekanizması olma özelliğiyle karşımızda yer almaktadır.

Acil şok ve müdahale özelliği

Temel anlamda ortopedik hasta yatağı özellikleri arasında gelen bir diğer özellik ise acil şok ve müdahale özelliği bulunmasıdır. Bu özellik bitkisel hayattaki hastalar için, yatalak haldeki felçli hastalar için acil şok etkisi veren ve gerektiğinde kalp masajı yaparak hastayı yeniden iyileştirme özelliğinde olan bir özellik oluşturmaktadır.

Ayrıca söz konusu ortopedik hasta yatağı özelliğinden bir diğeri olması nedeniyle televizyon izlemek, dışarıyı seyretmek amacıyla kullanılan tv modu özelliğinin yer almasıdır. Bu mod, hastayı tamamen düz bir oturma pozisyonuna getirerek böylelikle televizyonu rahatça izlemesi, herhangi bir şekilde rahatlıkla hareket etmesi gibi bütün olanakları bir arada sunan nitelikleri bulunmaktadır. Tüm bu nitelikler de açık olarak göstermektedir ki tamamen farklı işlevler ve tamamen farklı unsurlar sergileyen tüm özellikleriyle televizyon modu yer almaktadır.

Yükseklik-Alçaklık Ayarlama

Bir hasta yatağının olması gereken en büyük özelliklerinden bir diğeri de yükseklik ve alçaklık ayarlamasının bulunmasıdır. Hastanın temel ihtiyaçlarına yönelik olarak kullanılabilecek bir özelliğini barındırması nedeniyle yükseklik ve alçaklık ayarlama özellikleri bulunarak tüm bu özellikleri doğrultusunda tamamen farklı bir anlayış sergilemeye devam eden yönleri bulunmaktadır. Bütün bu yönler dikkate alınarak farklı bir anlayış doğrultusunda hastanın her pozisyona uygun olarak ayarlamalar yapması mümkün haldedir. Yine bir diğer özellik olarak her iki taraftan sıkı sıkıya ayarlanmış olan korkuluklar da başlıca temel ayarlanabilen özelliklerinden olması yönüyle ortopedik hasta yatağı temel işlevleri ve temel özellikleri arasında bulunmaktadır.