0534 923 1906info@radikalmedikal.comGülhan Sok. No:72 Bayrampaşa / İstanbul
SGK Hasta Yatağı Ödemesi

Geçirilen bazı ağır hastalıkların vücutta kalıcı hasarlar bıraktığı, olumsuz etkilerinin olduğu bilinmektedir. Her ne kadar dikkat edilse de beklenmedik bir şekilde gelişebilen bazı sağlık sorunlarının neticesinde ciddi sonuçlar ile karşılaşılmaktadır. Bunlardan birisi de hastalıkların sonucunda yatağa bağla kalınmasına neden olan, hastanın felç geçirdiği durumlardır. Bu gibi durumlarda, hastanın bakımı zorlaşır, hastane ortamından ev ortamına geçildiğinde bakımını üstlenen kişiler güçlük çekebilirler. Bu nokta da gelişen medikal ürünler, hastalara rahatlık sağlarken hasta bakanlara ise kolaylık sağlamış olur.

Yatan hastalar için hasta yatağının temin edilebileceği, güvenilir, konforlu olarak tasarlanan hasta yatakları ile Radikal Medikal’ dir. Yatan hastaların her çeşit ihtiyacının karşılanabileceği türde tasarlanan hasta yatakları ile Radikal Medikal bünyesinde birçokhasta yatağı çeşidi sunmaktadır. Radikal Medikal, medikal ürünlere kolay ulaşımı sağlayan geniş ürün portföyüne de sahiptir. Hastalıklar neticesinde yatağa mahkum olan kişilerin konforunun sağlanması, yatak yarası olarak bilinen yaralar ile karşılaşılmaması için hasta yatağının önemi çok büyüktür. Radikal Medikal de gerek hasta yatağı gerek diğer medikal ürünleri ile güvenilir bir medikal firmasıdır. Sigortalı bir hastanın hasta yatağına ihtiyacı doğduğu durumda, gerekli şartlar sağlanmış ise devlet hasta yatağının masrafını kısmen karşılamaktadır.

Devletten Hasta Yatağı Desteği Alabilmek Nereye Başvurulmalıdır?

Hasta yatağı için destek alınabilmesi için bazı şartların ve başvuruların yapılması gerekmektedir. Öncelikle hastanın yattığı hastaneden, geçirmiş olduğu rahatsızlık ve süregelen sağlık problemini içeren bir heyet raporu alınmalıdır. Rapor alındıktan sonra, bağlı

bulunulan İlk Sağlık Müdürlüğü tespit edilerek rapor dahilinde başvuru yapılmalıdır. Başvuru neticesinde, Sosyal Güvenlik Kurumu onay vererek hastanın ikamet adresine hasta yatağını ulaştırıyor.
Medikal Firmadan Alınan Hasta Yatağının Parası Devletten Talep Edilebilir mi?
Hasta yakını, hastanın durumu neticesinde yatak desteği için başvuru yapmayıp, medikal firmalardan hasta yatağını temin edebilir. İl Sağlık Müdürlüğü’ne başvuru da bulunmadan direkt olarak kendisi hasta yatağı temin etmiş ise, bu durumda devletten parasını talep edemez.